Презентация 11кл. урок 3.а
- Размер: 10.8 Mегабайта
- Количество слайдов: 34
Описание презентации Презентация 11кл. урок 3.а по слайдам
Леонардо да Вінчі Рафаель
Періоди эпохи Відродження
Живописці Високого Відродження Завдання 1. Підпишіть портрети митців Відродження: 1. 2. 3. 4.
Високе Відродження
• Леонардо да Вінчі – народився 15 квітня 1452, біля Флоренції. Умер 2 травня 1519, замок Клу, біля Амбуаза, Франція. • Італійський живописець, скульптор, архітектор, учений, інженер.
• Леонардо народився в родині багатого нотаріуса. Навчався у великого майстра-живописця того часу – Верроккіо в 1467-1472 роках. • Методи роботи у флорентійській майстерні сприяли зародженню наукових інтересів юного Леонардо. Під час навчання він працює над різними технічними експериментами, знайомиться з астрономом П. Тосканелли.
• У ранніх творах Леонардо збагачує традиції живопису кватроченто, підкреслюючи плавну об’ємність форм м’якою світлотінню, пожвавлюючи обличчя тонкою, тільки-но вловимою посмішкою.
В своїх перших роботах двадцятирічний Леонардо досягнув виразності завдяки анатомічним дослідам.
• Леонардо використовує улюблену найтоншу світлотінь ( «сфумато» ), яка замінює середньовічний німб. • Його живопис рівною мірою божественно – людський. • Величезне значення надає зображенню пейзажу.
Найвідоміши й твір Леонардо да Вінчі – «Джоконда» (портрет Мони Лізи)
• Портрет Мони Лізи (дружини купця дель Джокондо) – загадка. • Хтось бачить прекрасне й чисте обличчя знатної дами. • Хтось – беззахисну жінку, що приховує свій неабиякий розум і знання життя. • Одне ясно – ця картина неповторна.
Релігійна тема в творчості Леонардо да Вінчі: «ТАЙНА ВЕЧЕРЯ» • На картині представлена бурхлива, суперечлива реакція учнів Христа на його слова про прийдешнє зрадництво. • Картина виражена в чітких математичних закономірностях композиції. Ясна сценічна логіка міміки й жестів.
Ця робота символізувала встановлення таїнства Євхаристії – святого причастя. У ранніх зразках живопису Іуду не виділяли. В епоху Відродження його зображували без німба і з іншого боку стола. У «таємній вечері» Леонардо кожен з апостолів – це неповторний характер.
• В останній період своєї творчої діяльності Леонардо підводить підсумки пошукам в області світло- повітряної перспективи, тонального колориту (с перевагою прохолодних, зеленуватих відтінків) і гармонійної пірамідальної композиції
• Леонардо да Вінчі – основоположник стилю Високого Відродження в живопису. • Людина — епоха, людина – загадка … • Йому належать численні відкриття, проекти, експериментальні дослідження в області математики, природничих наук, механіки.
Леонардо да Вінчі Мадонна с квіткою (Мадонна Бенуа) 1478 – 1480 р. р.
Леонардо да Вінчі Мадонна Літта 1478 – 1484 р. р.
Леонардо да Вінчі Мадонна та младенець со святою Анною 1508 – 1509 р. р.
Мадонна. 1515Рафаель Санті
Рафаель Санти ( 1483-1520) народився в місті Урбино, у родині придворного живописця й поета. В 1500 р. у майстерні Перуджино, написав вівтарний образ «Заручення Марії» . Сцена заручення дана на тлі круглого храму, колорит підкреслює врочистість того що відбувається.
В 1504 р. Рафаель переїжджає у Флоренцію. Головна тема живопису флорентійського періоду – Мадонна з дитиною, який присвячено не менш 10 робіт. «Мадонна із щиглям» (ок. 1506-07)
Мадонна Бельведерська. 1506Рафаель Санті У середні століття Богоматір нерідко представляли у костюмі городянок того часу, наприкінці Відродження й в XVI ст. стали її зображувати найчастіше в червоній з широкими рукавами туніці, що щільно облягає тіло, і в широкій синій мантії, накинутої іноді не тільки на плечі, але й на голову, і прикрашеної по борту золотим шиттям і дорогоцінними каменями. Порою на її чолі лежить вінок, сплетений з лілій або троянд, як емблема непорочності й любові.
Флорентійськімадонни Рафаеля—це нескінченно витончені, миловидні, зворушливійчарівніюні матері. Варіюючи в них той самий мотив, зображуючи на тлі ідилічного пейзажу юну матір і граючих у її ніг маленьких дітей — Христа й Іоанна Хрестителя, він поєднує фігури стійким, гармонічно врівноваженим ритмом композиційний піраміди, улюбленої майстрами Відродження.
Мадонни, створені у Римі, тобто в період повної художньої зрілості, здобувають інші риси. Це вже володарки, богині добра й краси, владні своєю жіночністю, що облагороджують мир, що зм’якшують людські серця й обіцяють мир ту одухотворену гармонію, що вони собою виражають. Нове, складне трактування образа Мадонни знайшло найбільш повне вираження в вівтарі «Сікстинська Мадонна» (ок. 1513, Картинна галерея, Дрезден).
«Афінська школа» — великий твір Рафаеля. Фреска прославляє міць розуму, який об’єднує увесь світ.
У її центрі фігури натхненного Аристотеля й величного старця Платона з портретними рисами Леонардо да Вінчі. Платон представляє відвернену філософію, а Аристотель, немов обводячи рукою навколишній світ, представляє природну філософію. Про це свідчать вказівні жести: Платона — на небо, Аристотеля — на землю.
Кожна група фігур — зразок величної гармонії й витонченого погодженого руху.
Значення творчості Рафаеля полягає в тім, що він синтезував всі попередні досягнення Відродження, визначивши розвиток подальших гуманістичних тенденцій у мистецтві.
Рафаель Санті Мадонна Темпі 1508 р.
Рафаель Санті Мадонна Конестабиле 1500 – 1502 р. р.