Презентация122222.pptx
- Количество слайдов: 7
Правила написання та оформлення автобіографії та характеристики
Ділова документація • Презентація зроблена учнем 9 -БХ Сачевчич Олександрович
• Документ (від лат. documentum-повчальний приклад, взірець на показ) –це діловий папір , що закріплює інформацію про факти, події явища об’єктивної дійсності та рохумової діяльності людей.
Документи поділяються на різні види за різними ознаками. Ø Документи особливого складу (автобіографія, резюме , характеристика, особливі листки, трудові книжки, особові картки, трудові угоди, контракти) Ø Офіційно особові документи; Ø Довідково-інформаційні; Ø Документи колегіальних органів ; Ø Розпорядчі; Ø Організаційні.
Автобіографія-документ, що містить опис життя особи і складається нею самою. Автробіографія пишеться у довільній формі, проте існують ї обов`язнові складові: v Назва виду документа (Автобіографія); v Прізвище, ім’я по батькові автора; v Дата народження(число, місяць, рік); v Відомості про освіту ( повна назва всіх закладів); v Відомості про трудову діяльність; v Відомості про громадянську роботу; v Сімейний стан і скад сім’ї (батьки , дружина/чоловік, діти); v Домашня адреса і назва телефону; v Дата складання; v Підпис.
Характеристика • • • Характеристика – це документ, у якому дається оцінка ділових та моральних якостей особи. Вона подається при вступі до середніх та вищих навчальних закладів, при висуванні на виборчі посади, при атестаціях та в інших випадках. Характеристики видаються адміністрацією підприємства (організації, навчального закладу) на прохання працівника (студента, практиканта тощо). Характеристика складається з таких реквізитів: 1. Назва виду документа – Характеристика – вгорі аркуша. 2. Анкетні дані особи: прізвище, ім‘я, по батькові особи, посада, вчений ступінь і звання, рік народження (все у родовому відмінку), освіта. Ці дані розташовуються у стовпчик справа. 3. Дані про трудову діяльність (фах, посада, стаж роботи на підприємстві, просування по службі, рівень професійної майстерності). Студенти зазначають, з якого часу навчаються, за яким фахом. 4. Власне характеристика, у якій зазначають: ¤ Ставлення до роботи (навчання); ¤ Підвищення професійного та наукового рівня; ¤ Стосунки в трудовому (навчальному) колективі; ¤ Нагороди, заохочення (стягнення). 5. Призначення характеристики. 6. Дата складання. 7. Підпис відповідної службової особи, печатка організації, що видала характеристику
Реквізити • • Будь-який службовий документ складається з окремих елементів, що називаються реквізитами. Кількість таких реквізитів неоднакова в різних документах. До реквізитів належать, наприклад, емблема, код організації, установи чи підприємства, назва виду документа, дата, резолюція, візи, печатка тощо. Кожний реквізит має точно визначене місце на бланку або аркуші. Наприклад, назва виду документа, дата, реєстраційний номер визначаються вгорі, відомості про укладача розміщують внизу. Обов‘язковим елементом кожного документа є текст, який містить основну інформацію. Сукупність розміщених у встановленій послідовності реквізитів називається формуляром документа.
Презентация122222.pptx