Скачать презентацию Правила етикету за столом Підготувала Гаврилей Анна Скачать презентацию Правила етикету за столом Підготувала Гаврилей Анна

етикет.pptx

  • Количество слайдов: 22

Правила етикету за столом Підготувала Гаврилей Анна Правила етикету за столом Підготувала Гаврилей Анна

Правила поведінки за столом в ресторані принципово не відрізняються від правил поведінки за столом Правила поведінки за столом в ресторані принципово не відрізняються від правил поведінки за столом взагалі. Хіба що є деякі особливості, зумовлені обстановкою. Знання правил етикету допоможе вам відчувати себе комфортно і впевнено.

Триматися за столом потрібно невимушено, але не розв'язно. Сидіти на стільці слід прямо, не Триматися за столом потрібно невимушено, але не розв'язно. Сидіти на стільці слід прямо, не розвалюватися, лікті на стіл не ставити. Не рекомендується сидіти занадто близько до столу або занадто далеко від нього.

Розмовляти з сусідом (сусідкою) по столу слід, не повертаючись до нього всім корпусом, щоб Розмовляти з сусідом (сусідкою) по столу слід, не повертаючись до нього всім корпусом, щоб не опинитися спиною до іншого сусіда. Не прийнято знайомитися, а також розмовляти з будь-ким через сусіда. Не слід також просити сусіда подати будьщо, якщо поряд знаходиться офіціант. Якщо офіціанта немає, то такі прохання допустимі.

Сядьте так, щоб відстань до столу дорівнювало величині вашій долоні. Трохи відсунутися від столу Сядьте так, щоб відстань до столу дорівнювало величині вашій долоні. Трохи відсунутися від столу ви зможете в паузі між блюдами або після того, як подача страв буде закінчена. Серветку потрібно взяти і, розгорнувши, покласти на коліна, для того щоб оберегти сукню або костюм від крапель, крихт. Після їжі серветку кладуть на стіл праворуч від тарілки в розгорнутому вигляді.

, Сядьте прямо трішки розслаблено, лікті притисніть до корпусу і не відводьте їх в , Сядьте прямо трішки розслаблено, лікті притисніть до корпусу і не відводьте їх в сторони. Не ставте лікті на стіл навіть у тому випадку, якщо ви курите і вам зручно спертися на стіл ліктем.

Починати пити можна лише після загального тосту. Цокатися при проголошенні тосту, особливо у великих Починати пити можна лише після загального тосту. Цокатися при проголошенні тосту, особливо у великих компаніях, не обов'язково. Наливати вино дамі, що сидить праворуч, слід лівою рукою, повернувшись злегка направо. Якщо тільки що відкрита нова пляшка, чоловік повинен спочатку налити трохи вина собі, а потім дамі. Чарки і келихи потрібно наповнювати не до країв, а на дві третини їх ємності. Так зручніше з них пити.

Якщо після тосту цокаються, то чоловік повинен тримати свою чарку нижче чарки дами. Не Якщо після тосту цокаються, то чоловік повинен тримати свою чарку нижче чарки дами. Не слід пити повний келих вина відразу, досить пригубити. Не слід доливати келих, якщо з нього не випито все вино. Людина, що не бажає більше пити, при пропозиції наповнити його келих може відмовитися, ввічливо подякувавши. Не можна закривати келих рукою або яким-небудь предметом. Нетактовно примушувати гостя або сусіда по столу пити вино.

Користуватися гребінцем за столом не можна, пудритися і підфарбовувати губи можна лише після закінчення Користуватися гребінцем за столом не можна, пудритися і підфарбовувати губи можна лише після закінчення їжі. За столом жінка може сидіти в капелюсі, але рукавички повинна зняти обов'язково.

Розрізаючи страву, виделку потрібно тримати похило, а не перпендикулярно до тарілки, інакше вилка може Розрізаючи страву, виделку потрібно тримати похило, а не перпендикулярно до тарілки, інакше вилка може зісковзнути з тарілки, в результаті чого страва виявиться на столі. Закінчивши їсти, вилку і ніж потрібно покласти на тарілку, а не на скатертину.

Перші страви, що подаються або в глибокій тарілці, або в бульонной чашці, їдять зазвичай Перші страви, що подаються або в глибокій тарілці, або в бульонной чашці, їдять зазвичай десертною ложкою, лівою рукою притримують ручку чашки під час їжі. Ножем, яким нарізають м'ясо, не беруть сіль з сільнички, їжу з загального блюда. Не варто нарізати відразу кілька шматочків, краще по черзі. Якщо доводиться тимчасово перервати їжу, щоб випити води, взяти хліба, ніж і виделку покладіть на тарілку так, як їх тримали: ніж ручкою вправо, а вилку - уліво.

Не рекомендується їсти занадто швидко, наповнювати рот великою кількістю їжі, розмовляти з повним ротом. Не рекомендується їсти занадто швидко, наповнювати рот великою кількістю їжі, розмовляти з повним ротом. Не слід безперервно пригощати сусідку (сусіда) по столу, умовляти випити і з'їсти побільше. Не можна накладати на тарілку сусіда (сусідки) страви, якщо він від нього відмовляється. Відмовлятися від страв можна без пояснення причини. Вкрай непристойно натякати за столом на погане травлення або які-небудь інші недуги.

Рибні страви, як гарячі, так і холодні, їдять за допомогою спеціального рибного приладу. Якщо Рибні страви, як гарячі, так і холодні, їдять за допомогою спеціального рибного приладу. Якщо його немає, використовують вилку. Для відділення кісток можна скористатися ножем. Якщо в рот потрапить кістка, слід обережно і по можливості непомітно вийняти її з допомогою виделки або рукою і покласти на край тарілки. Випльовувати кістки на тарілку можна. Рибу не ріжуть ножем.

М'ясні страви (печеня, шніцель, відбивні, біфштекс, ромштекс, печінку та ін) їдять за допомогою ножа М'ясні страви (печеня, шніцель, відбивні, біфштекс, ромштекс, печінку та ін) їдять за допомогою ножа і вилки. Не слід нарізати м'ясо на тарілці на дрібні шматочки, потрібно поступово відрізати від нього по невеликому шматочку.

Котлети, рубаний біфштекс, голубці, пельмені, тефтелі, люля-кебаб та інші подібні страви слід їсти виделкою, Котлети, рубаний біфштекс, голубці, пельмені, тефтелі, люля-кебаб та інші подібні страви слід їсти виделкою, допомагаючи ножем, різати їх ножем не прийнято. Якщо м'ясо легко розділяється виделкою, вдаватися до допомоги ножа взагалі не рекомендується.

Яблука та груші кладуть на тарілку, розрізають фруктовим ножем на чотири частини або навпіл Яблука та груші кладуть на тарілку, розрізають фруктовим ножем на чотири частини або навпіл і потім їдять за допомогою виделки і ножа або беруть рукою. Іноді ці фрукти очищають від шкірки. Персики розрізають фруктовим ножем зверху донизу і розламують навпіл. Кісточки видаляють ножем, а потім беруть рукою одну половинку і їдять

Банани очищають від шкірки і їдять, тримаючи в руці. Якщо банани нарізані скибочками, їх Банани очищають від шкірки і їдять, тримаючи в руці. Якщо банани нарізані скибочками, їх їдять ложкою. Апельсини очищають від шкірки і білої волокнистої оболонки за допомогою ножа, потім розділяють на часточки, які беруть руками. Кісточки виймають з рота за допомогою ложки і кладуть на тарілку. Кавуни та дині подають зазвичай нарізаними на скибки, з шкіркою. Їдять їх за допомогою виделки і ножа.

Чайна або кавова ложечка служить тільки для розмішування цукру, після чого її потрібно покласти Чайна або кавова ложечка служить тільки для розмішування цукру, після чого її потрібно покласти на блюдце, а якщо воно дуже глибоке, обперти про його край. Не слід допомагати собі ложечкою навіть при перших ковтки кави або чаю. Якщо гаряче терпляче почекайте, поки охолоне, не слід дути в чашку або склянку. Блюдце в руки не беруть, підняти можна тільки чашку або склянку.

Скибочку лимона, що знаходиться в склянці, можна обережно вичавити ложечкою, а потім покласти на Скибочку лимона, що знаходиться в склянці, можна обережно вичавити ложечкою, а потім покласти на тарілку, але краще залишити в склянці. Лимон, витягнутий із чаю, з'їдати не слід.

За столом краща дотепна і легка бесіда, не слід зачіпати гострих тем або запитання За столом краща дотепна і легка бесіда, не слід зачіпати гострих тем або запитання про вартість страв і напоїв. За столом вважається нечемним шепотіти на вухо вашому співрозмовникові.

Самий відповідний час для того, щоб вимовити застільну промову або тост - перерва або Самий відповідний час для того, щоб вимовити застільну промову або тост - перерва або пауза між стравами, коли присутні за столом не їдять. Людина, яка хоче взяти слово, встає, злегка стукає по своїй чарці для того, щоб привернути увагу гостей і починає говорити. Перед початком промови мовець може попросити наповнити чарки. Застільна мова закінчується тостом.

Використана література 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. http: //jiro. com. ua/ua/zastolnyi_etyket http: Використана література 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. http: //jiro. com. ua/ua/zastolnyi_etyket http: //www. donnasummer. ru/love/etiquette/03. html http: //www. restaurants-bars-automation. com http: //www. bonduelle. ua/povedinka-za-stolom http: //www. manners. ru/table. html http: //marichka. kiev. ua/node/23211 http: //www. vamtost. ru/etiket. html