Права людини
У кожної людини є права! Де вони? Де вони прописані?
ООН Організація Об’єднаних націй United Nations Unies Naciones Unidas 联合国 ﺍﻷﻤﻢ ﺍﻟﻤﺘﺤﺪﺓ Створена для підтримки і зміцнення міжнародного миру і безпеки, розвитку співробітництва між державами.
Історія створення ООН Основи її діяльності та структура розроблялися в роки Другої світової війни провідними учасниками антигітлерівської коаліції. заснована 24 жовтня 1945
Держави-члени ООН Членство: 192 держави-члена Штаб-квартира: Нью-Йорк, США Додаткові офіси: Женева, Швейцарія, Відень, Австрія, Найробі, Кенія. Нью-Йорк Зал Генеральної Асамблеї ООН Будівля ООН в Женеві Головний зал ООН в Женеві
Першим міжнародним актом діяльності ООН в сфері утвердження загальної поваги до прав людини і основних свобод стала Загальна декларація прав людини, затверджена 10 грудня 1948 Генеральною Асамблей ООН.
ЗАГАЛЬНА ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ складається з преамбули та 30 статей, в яких проголошено коло основних - цивільних - політичних - соціальних - економічних - культурних прав і свобод людини
положення, закріплені в декларації включені до відповідних законів кожної конкретної країни – в конституціях, кодексах, постановах, законах, указах і т. д. ¤ Прикладом, що підтверджує це положення, є Конституція України, в якій закріплюються основні права і свобода людини.
Права людини — це природні можливості індивіда, що забезпечують його життя, людську гідність і свободу діяльності у всіх сферах суспільного життя.
Серед них: право на життя; рівність усіх перед законом і судом; рівність прав чоловіка і жінки; недоторканність приватного життя, особисту і сімейну таємницю; недоторканність житла; право вільного пересування і вибору місця проживання; свобода совісті та віросповідання;
свобода думки і слова; право обирати і бути обраним; право на вільне заняття підприємницькою діяльністю; право приватної власності; право на житло; право на сприятливе навколишнє середовище; право на освіту та інші.
Ідея прав людини мала своє просування і розвиток У 1966 р. Декларація була доповнена двома документами: Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Міжнародним пактом про економічні, соціальні і культурні права, які в сукупності неофіційно називають Міжнародний білль про права.
У подальшому були підготовлені й інші конвенції, детально розглядають права окремих категорій громадян: Конвенція про права дитини, Конвенція проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження і покарання та інші.
Конвенція - (лат. conventio договір, угода) - різновид міжнародного договору. Конвенція ООН про права дитини міжнародний правовий документ, що визначає права дітей на освіту, користування досягненнями культури, правом на відпочинок і дозвілля та надання інших послуг дітям державамичленами ООН.
Конвенція про права дитини є першим і основним міжнародноправовим документом, в якому права дитини розглядались на рівні міжнародного права. Документ складається з 54 статей, що деталізують індивідуальні права юних громадян віком від народження до 18 років на повний розвиток своїх можливостей в умовах, вільних від голоду і нужди, жорстокості, експлуатації та інших форм зловживань.