Скачать презентацию Права людини і громадянина Цінність держави визначається цінністю Скачать презентацию Права людини і громадянина Цінність держави визначається цінністю

Права людини.pptx

  • Количество слайдов: 28

Права людини і громадянина “Цінність держави визначається цінністю її громадян” (Дж. С. Мілль) Права людини і громадянина “Цінність держави визначається цінністю її громадян” (Дж. С. Мілль) "Рівність прав не в тому, що всі ними користуються, а в тому, що вони всім надані ” Виконала учениця 10 – Б класу Павленко Ліна (Сенека)

Сьогодні ми дізнаємося: 1)Боротьба за юридичне закріплення прав в історії цивілізації. 2)Права людини в Сьогодні ми дізнаємося: 1)Боротьба за юридичне закріплення прав в історії цивілізації. 2)Права людини в нашій країні. 3)Сучасні міжнародно-правові стандарти в галузі прав людини. 4)Класифікація прав і свобод людини

Закріплення прав людини в історії цивілізіції Ідея про права людини має давню історії. Давньогрецькі Закріплення прав людини в історії цивілізіції Ідея про права людини має давню історії. Давньогрецькі філософи – софісти проголосили ідею рівності всіх людей від народження, тобто те, що люди мають однакові обумовлені природою права, які мусять гарантуватися законом.

 Одним з правових досягнень людства стала Велика Хартія Вольностей (1215 р. )Вона обмежувала Одним з правових досягнень людства стала Велика Хартія Вольностей (1215 р. )Вона обмежувала права монарха, захищала право на приватну власність, недоторканність та свободу особистості.

 У 1688 р. англійський парламент прийняв “Білль про права” , що заклав основи У 1688 р. англійський парламент прийняв “Білль про права” , що заклав основи демократичного парламентизму.

 В Конституції США 1787 р. уже було чітко сформовано й зафіксовано природні громадські В Конституції США 1787 р. уже було чітко сформовано й зафіксовано природні громадські права.

 У Декларації Прав Людини і Громадянина сформульовано головні принципи ставлення держави до людини. У Декларації Прав Людини і Громадянина сформульовано головні принципи ставлення держави до людини.

Права людини в нашій країні Процес становлення й розвитку прав людини на території України Права людини в нашій країні Процес становлення й розвитку прав людини на території України зародився у Північному Причорномор’ї, де з’явились перші інститути рабовласницької демократії.

 Згодом епоха Київської Русі дала Руську Правду – один з найгуманніших кодексів часів Згодом епоха Київської Русі дала Руську Правду – один з найгуманніших кодексів часів раннього феодалізму.

 Ідеали рівності та свободи панували в “козацькій християнській республіці”. Вінцем козацької політичної думки Ідеали рівності та свободи панували в “козацькій християнській республіці”. Вінцем козацької політичної думки стала Конституція Пилипа Орлика 1710 р. спрямована на “виправлення і піднесення принижених прав та вольнослей”.

 Пізніше, в універсалах ЦР і Конституції УНР від 29 квітня 1918 р. Українському Пізніше, в універсалах ЦР і Конституції УНР від 29 квітня 1918 р. Українському народу було обіцяно всю повноту громадянських і політичних прав та реальна рівноправність.

Вже в Конституціях Радянської України 1919 р. та 1929 р. було закріплено широкий перелік Вже в Конституціях Радянської України 1919 р. та 1929 р. було закріплено широкий перелік прав людини, які вирішували питання соціально – економічного забезпечення трудящих. Найповнішим цей перелік був у Конституції УРСР 1937 р.

Сучасні міжнародно-правові стандарти в галузі прав людини. В 1919 р. була заснована Ліга Націй, Сучасні міжнародно-правові стандарти в галузі прав людини. В 1919 р. була заснована Ліга Націй, під егідою якої виникла серія міжнародних договорів, що передбачали захист національних меншин в окремих країнах.

 Зусиллями держав світу було створено Організацію Об’єднаних Націй (145 р. ), одним з Зусиллями держав світу було створено Організацію Об’єднаних Націй (145 р. ), одним з головних завдань якої є здійснення міжнародного співробітництва в “заохоченні та розвитку поваги до прав людини і основних свобод для всіх, незалежно від раси, статі, мови і релігії ”.

 10 грудня 1948 р. в Парижі Генеральна Асамблея ООН прийняла і проголосила Загальну 10 грудня 1948 р. в Парижі Генеральна Асамблея ООН прийняла і проголосила Загальну декларацію прав людини «як завдання, до виконання якого, повинні прагнути всі народи і всі держави»

Рівноправність громадян “Від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та Рівноправність громадян “Від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови, роду і характеру занять не залежать права громадян. Всі громадяни України є вільними та рівноправними. ”

Взаємна рівноправність людини і держави Ст. 3 : “ Держава відповідає перед людиною за Взаємна рівноправність людини і держави Ст. 3 : “ Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави ”

Конституційні принципи правового статусу громадян Кожна людина живе в тій чи іншій державі і Конституційні принципи правового статусу громадян Кожна людина живе в тій чи іншій державі і має зв‘язки з суспільством. Держава, як офіційний представник суспільства юридично закріплює права та обов’язки людини і громадянина в державній Конституції.

Особисті Класифікація прав і свобод людини Політичні Культурні Соціальні Економічні Особисті Класифікація прав і свобод людини Політичні Культурні Соціальні Економічні

Розділ ІІ Конституції України “ Права, свободи та обов’язки людини і громадянина ” 48 Розділ ІІ Конституції України “ Права, свободи та обов’язки людини і громадянина ” 48 статей що закріплюють наші можливості.

Людина має право на: Життя Особисту Свободу Повагу до своєї гідності Людина має право на: Життя Особисту Свободу Повагу до своєї гідності

 Недоторканність житла Таємниця Особиста недоторканність телефонних дзвінків і листування Свобода пересування Вільний вибір Недоторканність житла Таємниця Особиста недоторканність телефонних дзвінків і листування Свобода пересування Вільний вибір місця проживання

Українське громадянство Свобода думки і слова Сімейне життя Свобода світогляду і віросповідання Українське громадянство Свобода думки і слова Сімейне життя Свобода світогляду і віросповідання

Свобода на об’єднання у політичні і громадські організації Право брати участь в управлінні держ. Свобода на об’єднання у політичні і громадські організації Право брати участь в управлінні держ. справами. Право на підприємницьку діяльність Право володіти та користуватись Право на майном відпочинок і дозвілля

Право на охорону Право на інтелектуальну здоров’я та медичну вільний діяльність допомогу шлюб Право Право на охорону Право на інтелектуальну здоров’я та медичну вільний діяльність допомогу шлюб Право на освіту Право на соціальний захист

Ст. 64 “ Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, Ст. 64 “ Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. “

 Ст. 68 “ Кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України, не посягати на права Ст. 68 “ Кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. ”