prava_i_obyazatelstva_patsienta.ppt
- Количество слайдов: 21
Права і обов’язки пацієнтів
План: ü ü Загальні відомості; Права пацієнтів; Обв’язки пацієнтів; Використана література.
Загальні відомості На сучасному етапі розвитку правового регулювання сфери охорони здоров'я в Україні питання захисту прав людини при наданні медичної допомоги набуває особливої гостроти та актуальності.
Конституція України гарантує кожному право на охорону здоров’я. Охорона здоров’я забезпечується системною діяльністю державних та інших організацій, передбаченою Конституцією України та законом (стаття 283 Цивільного кодексу України).
Права кожного на охорону здоров’я визначаються статтею 6 Основ законодавства України про охорону здоров’я. Ці права включають, зокрема, життєвий рівень, включаючи їжу, одяг, житло, медичний догляд та соціальне обслуговування і забезпечення, який є необхідним для підтримання здоров’я людини;
безпечне для життя і здоров’я навколишнє природне середовище; санітарноепідемічне благополуччя території і населеного пункту, де він проживає; безпечні і здорові умови праці, навчання, побуту та відпочинку.
Кожна людина має природне невід’ємне і непорушне право на охорону здоров’я це право є об’єктивним, і лише при зверненні особи до закладу охорони здоров’я це право стає суб’єктивним і таку особу можна називати пацієнтом.
Законодавство України досить часто використовує термін "пацієнт", хоча й не містить його визначення, що є значною прогалиною в законодавстві України.
Таким чином, при взаємодії між пацієнтом та лікарем (закладом охорони здоров’я) крім загальних прав в сфері охорони здоров’я кожної особи, у пацієнтів виникають специфічні права та обов’язки. Таким чином, узагальнивши нормативноправові акти у цій сфері можливо виділити такі права та обов’язки пацієнтів.
Права пацієнтів
Обов'язки пацієнтів
Таким чином, незважаючи на значний перелік задекларованих прав пацієнта, ця сфера потребує більш детальнішого регламентування та вдосконалення механізму реалізації цих прав на практиці. Нажаль, у зв’язку з низькою інформованістю, значна частина суспільства не знає про свої права у цій галузі та не користується ними, що позначається у тому числі і на якості послуг у сфері охорони здоров’я населення.
Нормативно-правові акти, що регулюють цю сферу правовідносин: ü Конституція України; ü Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" від 19. 11. 1992 р. ; ü Цивільний кодекс України.
Використані джерела: http: //www. urzona. com/index. php? option=c om_content&view=article&id=480: 2011 -01 -13 -09 -06 -07&catid=68: 2010 -07 -29 -11 -0748&Itemid=106
Презинтацію підготувала: студентка 42 -С Сущенко Ліна 2013
prava_i_obyazatelstva_patsienta.ppt