Скачать презентацию ПР в Україні Реалії та перспективи Скачать презентацию ПР в Україні Реалії та перспективи

ПР реалии и тенденции.ppt

  • Количество слайдов: 19

ПР в Україні. Реалії та перспективи. ПР в Україні. Реалії та перспективи.

 В Україні PR є, з одного боку, досить новою сферою діяльності, з другого В Україні PR є, з одного боку, досить новою сферою діяльності, з другого — доволі розвиненою галуззю, яка сьогодні оцінюється в нашій країні десятками, а деколи й сотнями мільйонів доларів США. Таке стрімке зростання популярності PR в Україні зумовлене як активним впровадженням західних зразків ведення бізнесу та політики (зовнішній чинник), так і усвідомленням вітчизняною елітою необхідності застосування конкурентоспроможних технологій у багатьох сферах життєдіяльності суспільства (внутрішній чинник).

 Водночас таке впровадження має певні проблеми в Україні, зокрема неготовність ринку до широкого Водночас таке впровадження має певні проблеми в Україні, зокрема неготовність ринку до широкого запровадження PR взагалі, відсутність адаптованої до вітчизняних умов моделі впровадження, недостатня науковотеоретична й практична бази та ін. Саме така невідповідність із боку нашої країни та необхідність впровадження PRтехнологій, що диктуються закономірностями розвитку світового ринку, є досить проблемним моментом.

 Протягом останнього десятиріччя в Україні багато говорять і пишуть про PR — як Протягом останнього десятиріччя в Україні багато говорять і пишуть про PR — як специфічну комунікативну практику, спрямовану на встановлення взаєморозуміння і доброзичливих, довірливих відносин між громадськими суб'єктами, якими виступають окремі особистості, групи людей, суспільство в цілому, а також різні організації та виробничі структури.

 В Україні першою такою практикою було використання політичного PR: поєднання пропаганди й так В Україні першою такою практикою було використання політичного PR: поєднання пропаганди й так званого чорного PR. За основну мету тоді поставили агітацію за окрему партію (обранця), а одночасно намагалися очорнити конкурентів у очах громадськості. Крім того, саме у цей час започатковано широке залучення практики скандалів та виправдань. Інструментом PR стали засоби масової інформації та друкованої агітації, пропагандистські, викривальні й наклепницькі матеріали.

 Беручи до уваги розвиток зв'язків із громадськістю на Заході, можемо прогнозувати той факт, Беручи до уваги розвиток зв'язків із громадськістю на Заході, можемо прогнозувати той факт, що наступним способом їхнього практичного застосування в Україні буде політика переконання. У разі її використання перед виборами народним обранцям доведеться детально мотивувати свою майбутні дії та переконувати громадськість не лише запевненнями, а реальними фактами. А якщо таку діяльність доповнить політика взаємовпливу (найрозвинутішої стадії PR), то організаціям та особам, зацікавленим у створенні позитивного PR, доведеться бути більш публічними й відкритими для преси та громадськості.

 Щодо потреб у комерційних PRпослугах, то такі почали з'являтися в Україні з появою Щодо потреб у комерційних PRпослугах, то такі почали з'являтися в Україні з появою великих західних компаній на її ринку. Засоби PR ці компанії використовували переважно для розв'язання власних маркетингових завдань. Отже, зв'язки з громадськістю залучалися до маркетингової стратегії як один із засобів її досягнення

 Ринок PR в Україні, відокремився від рекламного завдяки трьом процесам, що проходили у Ринок PR в Україні, відокремився від рекламного завдяки трьом процесам, що проходили у комерційних організаціях, а саме: 1) самостійне застосування окремих елементів, прийомів та методів зі сфери PR у своїй практиці; 2) поява у штаті багатьох компаній працівників, відповідальних за PR-напрямок; 3) виникнення перших приватних PR-агенцій

 У 1995 р. створено Українську асоціацію зі зв'язків із громадськістю, яку наступного року У 1995 р. створено Українську асоціацію зі зв'язків із громадськістю, яку наступного року прийняли до складу Європейської асоціації PR, а також регіональну асоціацію в Східній Україні. У 1997 р. відкрито першу українську приватну PRагенцію (раніше послуги PR надавали тільки рекламні агенції повного циклу). У 1999 р. уже було п'ять таких PR-агенцій, а 2002 р. — тридцять. Такі посади, як PR-менеджер та PRдиректор почали з'являтись у 2000 р. Через два роки ринок PR-послуг повністю відокремлюється від рекламного та стає самостійним.

На нинішньому етапі розвитку вітчизняної економіки ринок PR-бізнесу представляють такі гравці: 1. Штатні PR-спеціалісти На нинішньому етапі розвитку вітчизняної економіки ринок PR-бізнесу представляють такі гравці: 1. Штатні PR-спеціалісти — працівники компанії, що опікуються лише її просуванням. Залежно від цільової аудиторії, на яку спрямована їхня діяльність, вони здійснюють зовнішній або внутрішній PR та посідають відповідне місце у компанії: у відділі маркетингу чи у службі з роботи з персоналом.

2. Зовнішні провайдери PR-послуг. Як правило, це PR-агенції, рекламні агенції повного циклу або незалежні 2. Зовнішні провайдери PR-послуг. Як правило, це PR-агенції, рекламні агенції повного циклу або незалежні PR-консультанти. До послуг провайдерів такого напряму організації звертаються тоді, коли потрібно розробити окремий повномасштабний проект PRкомпанії з виведення на ринок нової торговельної ма. PRи, а також під час ребрендингу, розробки антикризового PR тощо. Однією з відомих спеціалізованих PR-агенцій в Україні вважають "Publicity creating", що і надає послуги в галузі PR від 1997 р.

 3. Тренінгові компанії та зовнішні бізнестренери. Ця категорія гравців опікується підготуванням і навчанням 3. Тренінгові компанії та зовнішні бізнестренери. Ця категорія гравців опікується підготуванням і навчанням PR-спеціалістів для двох попередніх груп. Зокрема, PR-спеціалістів готують такі комерційні структури, як PR-School та Києво-Могилянська Бізнес. Школа (KMBS). Що ж до поліпшення навичок ораторської майстерності, то тут можна скористатися послугами тренінгового центру "Спікер". Міжнародний інститут бізнесу також пропонує низку курсів, де розглядають питання PR. Значну роботу з примноження теоретичних і практичних знань спеціалістів цього напряму здійснює "Українська асоціація маркетингу"

Робота з PR агенствами. Переваги та недоліки. Робота з українськими агентствами. Переваги: 1) добре Робота з PR агенствами. Переваги та недоліки. Робота з українськими агентствами. Переваги: 1) добре розуміють специфіку національного ринку та проблематику в цілому; 2) оперативність реагування; 3) помірні ціни; 4) високий професійний рівень керівництва; 5) перевірені бренди, добра репутація. Недоліки: 1) брак роботи; 2) нестача ресурсів; 3) ризик, пов'язаний із стабільністю розвитку вітчизняних PRкомпаній; 4) недостатня увага до іміджу організації; 5) велика плинність кадрів.

Робота з закордонними/мережевим и агенціями. Переваги: 1) великий досвід роботи; 2) професіоналізм співробітників; 3) Робота з закордонними/мережевим и агенціями. Переваги: 1) великий досвід роботи; 2) професіоналізм співробітників; 3) значні технічні можливості, ресурси; 4) серйозне ставлення до клієнта; 5) можливість відстрочки платежу. Недоліки: 1) завищена ціна; 2) відмінності між західним досвідом і специфікою українського ринку; 3) використання неадаптованих до України шаблонів; 4) зволікання з прийняттям рішень; 5) не завжди ім'я компанії відповідає якості роботи українського філіалу; 6) ігнорування побажань невеликих або провінційних компаній.

Самостійне виконання PR-робіт. Переваги: 1) заощадження ресурсів; 2) оперативність; 3) позитивний ефект від того, Самостійне виконання PR-робіт. Переваги: 1) заощадження ресурсів; 2) оперативність; 3) позитивний ефект від того, що робота виконується власними силами. Недоліки: 1) брак часу та ресурсів; 2) непрофесіоналізм; 3) незнання психології споживачів; 4) слабкий креатив.

Особливості ринку бізнес-PR в Україні зумовлені низкою чинників: 1. Брак програм навчання PR-спеціалістів практично Особливості ринку бізнес-PR в Україні зумовлені низкою чинників: 1. Брак програм навчання PR-спеціалістів практично в усіх вітчизняних вишах призводить до того, що здобувати освіту доводиться на тренінгах або у спеціалізованих бізнес-школах. 2. За браком базової освіти ряди вітчизняних PRспеціалістів поповнюють фахівці з інших споріднених сфер діяльності, наприклад журналісти, що зумовлено такими їхніми фаховими якостями, як наявність зв'язків у ЗМІ, уміння правильно та грамотно готувати матеріали для преси, здатність дискутувати з будь-якою аудиторією. Крім журналістів, у PR-менеджери працедавці також охоче беруть "колишніх" технічних спеціалістів та психологів.

3. Потреба вдосконалення багатьох PR-технологій відповідно до особливостей вітчизняного ринку. Усі прийоми, які застосовує 3. Потреба вдосконалення багатьох PR-технологій відповідно до особливостей вітчизняного ринку. Усі прийоми, які застосовує сучасний PR, потрапили до України із Заходу або з Росії, добре себе зарекомендувавши. Однак варто зважати на те, що вітчизняна аудиторія має свій менталітет, а тому багато програм потрібно доопрацьовувати та впроваджувати з урахуванням особливостей українського споживача. В іншому разі організація, замовляючи PR-кампанію, може змарнувати гроші або, ще гірше, зазнати негативних наслідків

Що стосується перспектив розвитку ринку, то базові тренди не зміняться. • 1. Що стосується перспектив розвитку ринку, то базові тренди не зміняться. • 1. "Дорослішання" українського бізнесу (структуризація, усвідомлення необхідності опису та оптимізації бізнес-процесів) в цілому. Все більше компаній усвідомлює необхідність інституційного оформлення PR як окремої бізнес-функції та інтеграції репутаційного менеджменту в систему стратегічного управління бізнесу. • 2. Зростання професіоналізму PR-фахівців, що працюють в корпоративному секторі, а значить, їх здатність обгрунтувати доцільність збільшення PRбюджету. І паралельно, зростання PR-письменності "осіб, що приймають рішення" про виділення грошей - СЕО, власники бізнесу

 • 3. Прийшло розуміння ефективності PR як інструменту брендингу в ситуаціях, коли мова • 3. Прийшло розуміння ефективності PR як інструменту брендингу в ситуаціях, коли мова йде про "іронічне споживання" • 4. Нові завдання, які ставить час: необхідність антикризового реагування в ситуаціях рейдерських атак або конкурентних воєн. • 5. Усвідомлення значущості формування привабливого іміджу компанії як роботодавця в умовах дефіциту кваліфікованих кадрів.