поп - музыка.pptx
- Количество слайдов: 20
поп – музика Підготували Полівода Катерина Затовка Тетяна
• Поп-музика (Pop-music від Popular music) напрямок сучасної музики вид сучасної масової культури. Термін «поп-музика» має двояке значення. У широкому значенні, це будь-яка масова музика (включаючи рок, електроніку, джаз, блюз). У вузькому значенні - окремий жанр популярної музики, безпосередньо поп-музика з певними характеристиками.
Основні ознаки поп - музики • Простота, мелодійність, опора на вокал і ритм з меншою увагою до інструментальної частини. • Пісні будуються за схемою куплет + приспів. • Основна музична одиниця в поп-музиці - пісня або сингл. Середня довжина пісні від 2 до 4 хвилин. • Тексти у піснях присвячені особистим переживанням, емоціям: любові, смутку, радості. • Велике значення має візуальне уявлення пісень: концертне шоу та відеокліпи. • Поп-музика ввібрала вплив більшості інших жанрів популярної музики. • Використання технологічних інновації. • Поп орієнтований на абстрактну середню аудиторію.
Історія Вперше термін pop music в англійській мові прозвучав ще у 1926 році, однак коріння попмузики йдуть в історію глибше. Попередником поп-музики була народна музика, а також більш пізні вуличні романси і балади. Сучасна поп-музика формувалася паралельно з іншими жанрами, такими як рокмузика. У 1950 -ті і 60 -ті її найбільш типовою формою був «традиційний поп» , який в СРСР було прийнято називати «естрадна музика» . Традиційний поп виповнюється співаком-солістом під фоновий акомпанемент. У США естрада була тісно пов'язана з джазом, у Франції - з шансоном. Справжнім проривом в поп-музиці стала поява в 1970 -і стилю «диско» і таких груп, як ABBA, Boney M, Bee Gees. З цього часу танцювальна музика є одним з основних напрямків у поп-музиці. Завдяки появі музичного телебачення (зокрема, телеканалу MTV), в 1980 -і формується культура відеокліпів. У цей час у США з'являються такі зірки, як Майкл Джексон, Мадонна, Прінс, Вітні Х'юстон. На поп-музику в цей період впливають хіп-хоп, соул і ритм-енд-блюз. У 1990 -ті і 2000 -ті до цього додається танцювальна електронна музика (рейв). У 2000 х всім відомі примадонни також зміцнювали свій статус на американській і Міжнародної сцені, такі як Брітні Спірс та Бейонсе. Американська поп індустрія зробила великий внесок у розвиток поп музики у багатьох країнах. Багато виконавців рівнялися на зірок американської сцени, намагалися їм подрожать тим самим заробляючи популярність у своїй країні. Російська попса більш ніж на половину складається з копіювати американську образів. Тим самим підтверджуючи вплив американської поп музики і стверджуючи її, як законодавця стилю в цілому.
ABBA Bee Gееs Boney M 70 -і Arabesqu e
80 -і Майкл Джексон Мадонна Принс Уїтні Х’юстон
Aqua 90 -і Mylen Farmer A-ha Enigma Scooter Sting
Beyonc е Britney Spears Fergie Dan Bаlan 2000і Justin Timberlake Kesh a Rihan Nelly Furtado
Культурно – соціальний вплив Поп-музика породила таке явище, як поп-зірки - особистості, чиє життя привертає увагу преси поза зв'язку з їх музичною діяльністю. У попмузиці популярність залежить не тільки від здібностей виконавця і композитора, але і таких не пов'язаних з музикою факторів, як зовнішність, сексуальна привабливість, репутація, освітлення пресою. Для залучення уваги преси і публіки багато поп-виконавці і їх продюсери не гребують провокацією скандалів, епатажем. Так, продюсер поп-групи Тату Іван Шаповалов свідомо створив своїм підопічним репутацію лесбіянок, щоб викликати скандал і привернути увагу. У пресі часто з'являються скандальні історії про таких музикантів, як Мадонна, Брітні Спірс, Майкл Джексон, Алла Пугачова, Філіп Кіркоров. За це поп-музика часто критикується як у пресі, так і прихильниками інших музичних напрямів.
Премії та хіт - паради • Щорічно в світі проводяться сотні фестивалів і конкурсів, які виявлятимуть кращих з кращих. Найавторитетнішим конкурсом світової поп-музики, є премія Grammy Awards. Крім Grammy Awards існує безліч різних нагород, серед яких самими престижними є American Music Awards, World Music Awards, MTV Video Music Awards. Поп-музика представлена також на щорічному конкурсі «Євробачення» . Для вимірювання популярності тієї іншої пісні складаються списки, за образом і подобою самого великого національного музичного списку у світі - Billboard Hot 100 (США). Наприклад, у Великобританії це UK Singles Chart і UK Albums Chart одночасно. При складанні Billboard Hot 100 враховуються продажі музичних дисків, популярність пісень на радіостанціях і продаж через інтернет.
Хронологія • • • 1960 -і - Сформувавшись як один з найбільших ринків світу до початку 60 -х, російськомовна попмузика була представлена такими виконавцями як Едіта П'єха, Валерій Ободзинський, Муслім Магомаєв. 1970 -ті - У сімдесяті роки почали свою кар'єру, а потім отримали всесоюзну популярність Софія Ротару, Алла Пугачова, Валерій Леонтьєв. Одночасно в цей період на російську поп-музику починають впливати різні західні жанри (джаз, рок і т. д. ) Сама популярна радянська музика набуває величезну популярність у Східній Європі. 1980 -ті - На початку 80 -х російськомовна музика радянського періоду переживає підйом. Незважаючи на бурхливий розквіт і надзвичайну популярність, російська і радянська музична продукція оперує в умовах відсутності розвиненої крупнобюджетной реклами і т. д. , що, однак, позитивно позначилося на деяких її характеристиках (душевність, близькість народу, велика ліричність і т. д. ). 1990 -і - Росія і Москва зокрема продовжували залишатися важливими виробниками російськомовної музичної продукції. Багато відомі хіти популярної музики були написані саме в цей період (Ігор Ніколаєв, Наташа Корольова, Леонід Агутін, Олег Газманов, Любе, Валерій Меладзе, Дмитро Маліков і ін) Даний період також охарактеризовано появою нових артистів і груп, таких, як Валерія, Аніта Цой, «Блестящие» , «Руки вверх» та інші. 2000 -ті - Популярні виконавці щосили знайомляться зі світовим музичним досвідом, багато чого з нього запозичують. У зв'язку з серйозним падінням продажів у формі фізичних носіїв, відбувається перекваліфікація лейблів на продаж музики через інтернет - так званих цифрових синглів. Однак основною проблемою ринку залишається високий рівень піратства (в сфері фізичних носіїв - близько 70%, в інтернеті - близько 90%). Особливу роль у поповненні рядів російськомовних виконавців грають проекти «Фабрики зірок» , поширені і в інших країнах.
60 -і Едіта П'єха Валерій Ободзинський Муслим Магомаєв
70 -і Софія Ротару Алла Пугачова Валерій Леонтьєв
80 -і Євген Бєлоусов «Міраж» Сергій Мінаєв
90 -і Леонід Агутін Наташа Корольова Ігор Ніколаєв Олег Газманов Любе Валерій Меладзе Дмитро Маліков
Макsім Жанна Фріске Серебро Сергій Лазарєв Валерія 2000 - і Нюша Діма Білан Стас П’єха
Новий поп Домінанта Нового Попа - це абсолютна щирість. Це й справді так. Але часто ми бачимо фальш і неприродність. Треба сказати, що ці властивості не є для поп-музики природженими - вони виникли в той момент, коли поп-музика стала невід'ємною частиною музичної індустрії (шоубізнесу і всього, що з ним пов'язане). До того поп-музика була просто народно улюбленою приємною і легкою музикою. Фальш і неприродність з'явилися пізніше - незабаром після того, як поп-музика стала об'єктом масової торгівлі. Але досить кинути побіжний погляд на музичні інтернет-ком'юніті, щоб зробити однозначний висновок: поп-музика зараз переживає черговий зліт. Якщо ж придивитися як слід, то виявляється, що до цього висновку додається ще й парадоксальне розширення: справжній феномен «нового попа» , полягає в тому, що «Новий поп» не обтяжений ніякими претензіями на зайву оригінальність і квітучу складність. І це дозволяє «новому попу» бути легким і свіжим, таким, яким поп був на зорі свого народження, в 80 -е. . . Ця жвавість і свіжість робить його цікавим і «нестидких» навіть для тих, хто завжди «всю цю попсу» відверто зневажав. Дійсно, поп-музика стала зараз разюче приємніше, ніж за всі останні років 20 свого існування. У ній, нарешті, з'являються особистості, яких можна слухати, на яких можна дивитися і яким можна вірити. У поп-музиці виникло багато здоров'я. Багато такого, що робить, нарешті, поп близьким до життя. А не штучною вигаданої синтетикою, покликаної заповнити паузи між рекламою на MTV. При цьому поп нового часу це не що-небудь кардинально нове, а давно знайомі, хоча й модифіковані сінті-поп і електро-поп. Тобто - повернення до 80 -м на новому витку спіралі, але - вже без пластмасових і ляльковості, а, навпаки, з великою кількістю справжніх емоцій, підліткових і чистих. Чому поп-музика так змінюється. Тут грають роль дві речі. По-перше, інтернет, що дозволяє будь-якій талановитій людині знайти свою аудиторію в обхід складної і бюрократичної махині традиційного шоу-бізнесу. А по-друге, той факт, що інді-музика, втім, як і нещадно немелодійні r'n'b і house, набили вже, врешті-решт, людям оскому.
Little Boots Представники нового попа Bat for leaches Heartrevolution Crystal Castles Digitalism MGMT La Roux
Сучасні напрями поп – музики: • • • • • Adult contemporary music House J-Pop Mandopop Operatic pop Oshare Kei Sophisti-pop Space age Popsunshine pop Бабблгам-поп Бароко-поп Данс-поп Дженгл-поп диско Дрім-поп Европоп Інді-поп Кантрі-поп Латіна мешап нова романтика Пауер-поп Поп-панк Поп-рок Поп-реп психоделічний поп рейв Серф-рок Сінті-поп Сучасний ритм-н-блюз соул Техно-данс Тін-поп Хіп-хоп Електро-поп
Дякуємо за увагу!