P_S.ppt
- Количество слайдов: 13
Політична символіка
Політичні символи – умовні образи політичних ідеалів, важливий засіб їх пропаганди і утвердження, а також вираз прихильності їх носіїв до певної політичної позиції. Політична символіка – сукупність засобів, які надають політичному життю, політичній дії, різним формам матеріалізації політики підкреслено очевидний або прихований зміст, значення.
Основні різновиди політичної символіки: 1. Мовна символіка. 2. Національно-державна символіка 3. Образотворчо-мистецька політична символіка: 4. Політична емблематика: 5. Політичні ритуали. 6. Політичні символи зовнішнього вигляду, місця та часу дії: політична мода та стиль; політична топоніміка (географічні назви); символи місця дії; символи часу дії (символічні назви історичних епох) 7. Неполітичні символи, що набувають політичного змісту.
Державний Прапор — це закріплене в законодавстві офіційне полотнище держави, в якому шляхом добору певних кольорів (іноді з використанням малюнків чи написів) виражено ідеї політичного характеру. Державний Герб — це закріплений у законодавстві офіційний умовний знак, який через графічне чи кольорове зображення окремих фігур виражає коло певних ідей політичного характеру та символізує суверенітет держави.
Колірна гамма передвиборної символіки Блоку Юлії Тимошенко збігається з традиційними кольорами української вишиванки. А символізм , задуманий творцями емблеми блоку Юлії Тимошенко, покликаний викликати асоціації з християнством. Білий же колір , який став фоном , означає невинність і доброту.
На логотипі - карта України. Під нею - назва партії на блакитному тлі. У геральдиці синій колір символізує вірність і відвертість. А таке розташування частин емблеми і написи є оптимальними для сприйняття.
Символіку «помаранчевого» блоку НУНС прикрашає підкова , знак оклику і стиснутий кулак. Підкова «Нашої України» в народній міфології це емблема щастя. А ось зображення стиснутого кулака - символу Народної самооборони - аж ніяк не геральдичний символ. Вперше його використовували іспанські республіканці , кинувши виклик фашизму.
Символіка комуністів являє собою червоне полотнище із зображенням профілю Леніна , назвою партії , серпом , молотом і зіркою. Символ українських політичних сил соціалістичного спрямування — троянда. Геральдісти прочитують в зображенні троянди глибокий біблійний підтекст. Квітка вважається одним з найдавніших і найбільш відомих християнських символів. Він знаменує муки Христа і прихід весни.
Емблемою партії була монограма «Ідея Нації» . Емблема СНПУ становить собою силует монограми в складі літер «І» та «N» — початкових літер слів девізу Соціал. Національної партії України «Ідея Нації» . Форма написання літери «N» відповідає традиційному, давньоукраїнському стилю правопису. Монограма блакитного кольору зображувалася на партійних знаменах, чорного — на знаменах товариства сприяння Збройним Силам та Військово-Морському Флоту «Патріот України» (молодіжне крило партії). Колір знамен в обох випадках був золотим. У наш час символами ВО Свобода є блакитний стяг, на кторому золотими буквами написана назва партії та рука, з трьома пальцями, піднятими догори
Емблема ОУН — щит синього кольору із стилізованим золотим тризубом з мечем. Затверджена Проводом Українських Націоналістів у 1932 р. , автор — Р. Лісовський. Зареєстрована в Міністерстві юстиції України 1993 р. Прапор ОУН — синє прямокутне полотнище з емблемою ОУН. Використовувався з 1930 -х рр. , остаточно затверджений V ВЗУН у 1964 р. 1993 р. зареєстрований у Міністерстві юстиції України. Гімн ОУН — «Марш Українських Націоналістів» , створений на слова поета Олеся Бабія композитором О. Нижанківським. Затверджений Проводом Українських Націоналістів у 1932 р.
Усім відомо шо у основу гімна покладено твір Павла Чубинського. Але у якості саме гімну задтверджені тікі перший куплет та приспів. Чому саме так? Деякі науковці вважають о це саме тому, шо подальші строки, а саме “Станем, браття, в бій кровавий від Сяну до Дону В ріднім краю панувати не дамо нікому» то є посягання на території сусідніх держав, саме Польщі та Росії, бо їх державні кородони знаходяться саме у басейні цих річок.
Реверанси в бік символіки комуністичних часів як спосіб пристосування її до сучасності є відображенням того ж у формі конформізму , Питання назви вулиць і міст , збереження , хай і під іншими смисловими навантаженнями (день скорботи , день захисту тощо ) , дат епохи , яку не можна назвати світлим часом людської спільноти , численних пам'ятників диктаторам та їх фаворитам - не тільки показник нерішучості в освоєнні сучасних суспільних цінностей, а й розколу в національній свідомості.
ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ
P_S.ppt