MISTsEVI_PODATKI_I_ZBORI_2003 (1).ppt
- Количество слайдов: 12
Податок на нерухоме майно Збір за місця припаркування транспортних засобів Збір за проведення деяких видів діяльності Туристичний збір
Платники податку − фізичні особи, громадяни, юридичні особи.
Звільняються від сплати: Ø об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави чи територіальних громад; Ø об’єкти нерухомості, які розташовані в зонах відчуження відселення, дитячі будинки сімейного типу; Ø садовий або дачний будинок; Ø об’єкти нерухомості, які належать родинам, що мають 3 -х і більше дітей; Ø гуртожитки. База оподаткування − площа нерухомості.
Пільги по сплаті податку: База оподаткування об’єкту житлової нерухомості у якій фізична особа зареєстрована, зменшується: Для квартир на 120 кв. м. Ø Для житлових будинків на 250 кв. м. житлової площі. Ø Ставки − встановлюються сільською, селищною, міською радою за 1 кв. м. загальної площі об’єкту житлової нерухомості: Для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м. та житлових будинків, площа яких не перевищує 500 кв. м. , ставка податку не може перевищувати 1% мінімальної заробітної плати, яка встановлюється на 1 січна поточного року. Ø Для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. м. та житлових будинків, площа яких перевищує 500 кв. м. , ставка податку 2, 7% мінімальної заробітної плати, яка встановлюється на 1 січна звітного року. Ø
Юридичні особи сплачують податок щоквартально до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом і подають річну податкову декларацію.
Платники збору за місця паркування транспортних засобів − юридичні особи, фізичні особи, які організовують та проводять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів.
Об’єкт оподаткування: земельна ділянка, яка відповідно до рішення місцевої ради відведена для паркування транспортних засобів; Ø комунальні гаражі, стоянки, паркінги, які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету. Ø Ставка збору − встановлюється за кожен день провадження діяльності; за кв. м. площі ставка становить від 0, 03% до 0, 05% мінімальної заробітної плати на січня звітного року. Сплачується щомісячно до 30 числа і щоквартально подається декларація.
Платники збору − юридичні та фізичні особи Для здійснення діяльності отримують який видається на: торговий патент, Торгівельну діяльність у пунктах продажу товарів; Ø Діяльність з надання платних побутових послуг; Ø Торгівля валютними цінностями у пунктах обміну валюти; Ø Діяльність у сфері розваг, крім державних лотерей. Ø
Не є платниками даного збору: Аптеки, що перебувають в державній комунальній власності; Організації споживчих кооперативів у селах і містах районного значення; Фізичні особи підприємці, які здійснюють діяльність на ринках; Фізичні особи підприємці, які здійснюють продаж товарів вирощених в особистому підсобному господарстві, а також тваринництво; Суб’єкти господарств, які здійснюють реалізацію товарів вітчизняного виробництва: хлібобулочні вироби, цукор, олія, молочна продукція, безалкогольні напої, морозиво, риба, ягоди, фрукти, мед, плодоовочева продукція; Приміщення комп’ютерних клубів.
Ставки На території міста Києва та обласних центрів від 0, 08% до 0, 4% розміру мінімальної заробітної плати; На території міста Севастополя, міст обласного значення та районних центрів від 0, 04% до 0, 2% мінімальної заробітної плати; На території інших населених пунктів до 0, 1% розміру мінімальної заробітної плати.
Туристичний збір Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення органу місцевого самоврядування про встановлення туристичного збору, з оздоровчими, лікувальними цілями, а також з пізнавальною, професійноділовою та іншими цілями, що реалізуються у процесі подорожі з незабороненою законом перебування метою без здійснення будь-якої оплачуваної діяльності та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений термін.
MISTsEVI_PODATKI_I_ZBORI_2003 (1).ppt