План n Географічні

Скачать презентацию План n Географічні Скачать презентацию План n Географічні

Молдова.ppt

 • Количество слайдов: 30

>  План n Географічні показники. n Головні історичні віхи. План n Географічні показники. n Головні історичні віхи. n Молдова у Другій світовій війні. n Демографічна характеристика. n Політичний устрій. n Економіка. n 10 інтересних фактів про Молдову. n Використані джерела.

>  Географічні показники n Молдова - південно-західний сусід України. Розташування: Географічні показники n Молдова - південно-західний сусід України. Розташування: Східна Європа.

>n Площа: усього 38 тис. км 2. n Наземні кордони: n Площа: усього 38 тис. км 2. n Наземні кордони: усього 1389 км, з Румунією 450 км, з Україною 939 км. Наземні кордони Молдови

>n Населення (на 1. 01. 1997): усього 4, 6 млн чоловік. n n Населення (на 1. 01. 1997): усього 4, 6 млн чоловік. n Головні населені пункти: Кишинів, Бєльці, Тигина, Тирасполь. n Усього: міста 61, села 1611.

> Головні історичні віхи Територія сучасної Республіки Молдова з 1812 р. входила до Головні історичні віхи Територія сучасної Республіки Молдова з 1812 р. входила до складу Росії і називалася Бесарабією. У 1918 р. незалежне Румунське королівство її анексувало, але Радянський Союз ніколи не визнавав це захоплення й у 1924 створив автономну Молдавську республіку в складі Радянської України на східному березі Дністра.

>n У серпні 1940 р. Молдавська Радянська Соціалістична Республіка, що об'єднала Бесарабію і n У серпні 1940 р. Молдавська Радянська Соціалістична Республіка, що об'єднала Бесарабію і Молдавську АРСР, увійшла до складу Радянського Союзу. Адміністративне ділення в СРСР Молдова № 9

>n Під час Другої Світової Війни протягом декількох років територія республіки була частиною n Під час Другої Світової Війни протягом декількох років територія республіки була частиною Румунії, але після війни вона знову стала частиною Радянського Союзу. У свою чергу, Радянський уряд перекроїв республіку, віддавши південні і північні частини В історії Молдови вистачає Україні, а Наддністрянщину радянської символіки - в гербі - теперішній Молдові. Молдавської РСР, приміром, поруч із пшеницею, кукурудзою і виноградом є класичні серп і молот

> Молдова у Другій світовій війні n Молдавська Радянська Соціалістична Республіка вступила Молдова у Другій світовій війні n Молдавська Радянська Соціалістична Республіка вступила у Німецько-радянську війну разом з усім Радянським Союзом. Головного удару вона зазнала з боку Королівства Румунії та вже влітку 1941 року була окупована румунськими та німецькими військами. Знов радянська влада в Молдові була встановлена лише у 1944 році під час Яссько-Кишинівської операції. Яссько-Кишинівська операція

>n Румунія прагнула повернути втрачені у 1940 році території, а тодішній режим Іоана n Румунія прагнула повернути втрачені у 1940 році території, а тодішній режим Іоана Антонеску ще й бажав створити Велику Румунію, тобто максимально розширити державні кордони. Німеччина посприяла цьому, дозволивши у 1941 році румунам утворити у Бессарабії губернаторство Бессарабія, а між Дністром та Південним Бугом — Трансністрію. Але протягом Другої світової війни румунська влада обговорювала план розширення кордонів до Уралу. n У березні 1944 року радянські війська зайняли Трансністрію та північну Бесарабію, а вже у серпні румунські війська були вибиті з півдня Бессарабії за Прут.

> Символіка Молдови  Прапор Герб Символіка Молдови Прапор Герб

>n Під час Другої Світової Війни протягом декількох років територія республіки була частиною n Під час Другої Світової Війни протягом декількох років територія республіки була частиною Румунії, але після війни вона знову стала частиною Радянського Союзу. У свою чергу, Радянський уряд перекроїв республіку, віддавши південні і північні частини Україні, а Наддністрянщину - теперішній Молдові.

>n У червні 1990 була прийнята Декларація про суверенітет республіки. У травні 1991 n У червні 1990 була прийнята Декларація про суверенітет республіки. У травні 1991 прийнята назва - Республіка Молдова. Після розпаду СРСР (грудень 1991) Республіка Молдова стала незалежною державою, і в тому ж році - членом СНД.

>n 1991 р. 8 грудня - перші президентські вибори в Молдові. n n 1991 р. 8 грудня - перші президентські вибори в Молдові. n Обрання президентом М. Снєгура - 1992 р. 2 березня. Мірча Іванович Снєгур

>  Основні дати n 14 липня 1995 р. - прийняття Республіки Основні дати n 14 липня 1995 р. - прийняття Республіки Молдова в ООН. n 1 грудня 1996 р. - приняття Молдови в Раду Європи. n 5 липня 2000 р. - Петро Лучинский обраний президентом Республіки Молдова. Введення в Республіці Молдова парламентської форми правління. n 4 квітня 2001 р. - Володимир Воронін обраний президентом Республіки Молдова. n У 1994 році був підписаний договір про співробітництво між Європейським Союзом і Республікою Молдова, а в липні 1995 Молдова стала членом Європейської ради. n З 1996 року Молдова є членом Центрально-Європейської Ініціативи, а з липня 2001 року Молдова - членом ВТО.

> Демографічна характеристика n Молдова - одна з найбільш густо заселених країн Європи Демографічна характеристика n Молдова - одна з найбільш густо заселених країн Європи (129 чол. на 1 км 2). Корінні жителі - молдовани - становлять понад 60 % населення. З інших національностей значний відсоток становлять українці, росіяни, гагаузи, болгари. Українці – 14%, росіяни – 13%.

>  Політичний устрій n Республіка Молдова - унітарна держава , Політичний устрій n Республіка Молдова - унітарна держава , розділена на 40 районів. n Зовнішня політика Молдови спрямована на встановлення співробітництва з іншими державами та інтеграцію в європейські і міжнародні структури.

>  Промисловість n Молдова є індустріально-аграрною країною. Виробництво електроенергії Промисловість n Молдова є індустріально-аграрною країною. Виробництво електроенергії в основному зосереджено на теплових електростанціях. Провідна галузь промисловості — харчова. Широко за межами Молдови відома її виноробна промисловість.

> Сільське господарство n Тут веде перед рослинництво. Розвинені плодівництво, виноградарство та Сільське господарство n Тут веде перед рослинництво. Розвинені плодівництво, виноградарство та овочівництво. Вельми поширені технічні культури — соняшник, цукрові буряки, тютюн, ефіроолійні. Також вирощують овочі та картоплю. Сільське господарство значною мірою ведеться на зрошуваних землях.

>  Транспорт n Довжина залізниць — близько 1, 3 тис. км, Транспорт n Довжина залізниць — близько 1, 3 тис. км, автошляхів — понад 20 тис. км. Для внутрішнього судноплавства використовують річки Дністер і Прут. Міжнародний аеропорт — у столиці.

> Зовнішня торгівля n Основні експортні товари — продукти харчування, вина, машини Зовнішня торгівля n Основні експортні товари — продукти харчування, вина, машини та устаткування, хімічна й текстильна продукція. n Імпортують нафту й нафтопродукти, газ, вугілля, автомобілі, чорні метали тощо. n Головні зовнішньоторговельні партнери — країни СНД, передусім Росія та Україна.

>10 інтересних фактів про Молдову n 1. Незважаючи на те, що зубр зображений 10 інтересних фактів про Молдову n 1. Незважаючи на те, що зубр зображений на гербі Молдови і є символом молдавської державності, більше 300 років не мешкали в наших краях. Вони були винищені ще наприкінці XVII столітті. Тільки в 2005 році в країну було завезено три зубра.

>n 2. Мамалига - вважається національним блюдом і візитною карткою Молдови. Однак кукурудза n 2. Мамалига - вважається національним блюдом і візитною карткою Молдови. Однак кукурудза була завезена в Молдову в XVII столітті, в той час як вся інша Європа спробувала її ще наприкінці XV століття. Традиційно кукурудза і страви з неї були чисто селянською їжею, і тільки в останні десятиліття стала їжею для всіх. До речі багато страв, які ми вважаємо молдавськими, такими не є. Наприклад, гівеч, мусака і чорба, ми запозичили у Османської імперії.

>n 3. Більшість туристів відвідують Молдову для лікування зубів, оскільки наші ціни на n 3. Більшість туристів відвідують Молдову для лікування зубів, оскільки наші ціни на стоматологічні послуги вельми привабливі для економних жителів Європи. n 4. За даними статистики, кожен п'ятий житель Молдови, живе в Кишиневі.

>n 5. Підземні підвали «Milestii Mici» (протяжність більше 200 км) внесено в книгу n 5. Підземні підвали «Milestii Mici» (протяжність більше 200 км) внесено в книгу рекордів Гіннесса за найбільшу колекцію вин в Європі. Колекція включає в себе близько 2 мільйонів пляшок вина! (Криковських колекція налічує більше мільйона пляшок старих колекційних вин).

>n 6. Молдова вважається однією з найбільш щільно заселених країн Європи. Щільність населення n 6. Молдова вважається однією з найбільш щільно заселених країн Європи. Щільність населення в цій країні становить приблизно 132 людини на квадратний кілометр. n 7. Печера в селі Крива є однією з найбільших печер у світі. Довжина підземних галерей печери більше 89 кілометрів і складається з декількох рівнів. За площею вона займає 3 -е місце серед гіпсових печер і 8 -е серед найбільших печер у світі. Гіпсова печера “Попелюшка”

>n 8. Площа, зайнята виноградниками становить близько чверті загальної площі Молдови. n 8. Площа, зайнята виноградниками становить близько чверті загальної площі Молдови.

>  n 9. З 1354 по 1862 рік  n 9. З 1354 по 1862 рік нашої територією управляли 170 осіб. Першим правителем був Драгош, засновник Молдавське князівство. Останнім був Олександр Іоан Куза, який об'єднав Валахію і Молдавське князівство в єдину державу, на базі яких Драгош - перший була створена Румунія. правитель

>n 10. Молдова була першою країною пострадянського простору, яка обрала в 2001 році n 10. Молдова була першою країною пострадянського простору, яка обрала в 2001 році президента-комуніста. Володимир Воронін президент - комуніст

>n На сьогоднішній день діючим президентом Молдови є Миколай Васильович Тимофти. n На сьогоднішній день діючим президентом Молдови є Миколай Васильович Тимофти.

>  Використані джерела n REFERATUA. ORG. UA — База українських рефератів Використані джерела n REFERATUA. ORG. UA — База українських рефератів n http: //sergiusm. blogspot. com/2013/12/blog- post_24. html - інтересні факти. n http: //www. moldova. md/ru/simbol/