ЕЛКА ЛК 3.pptx
- Количество слайдов: 25
План 1. Вироблення синусоїдного струму і його характеристики. Сфери застосування. 2. Основні параметри, які характеризують змінний струм. 3. Електротехнічні елементи у колах змінного струму. Активний, реактивний і повний опір кола. 4. Миттєва, повна, активна та реактивна потужності змінного струму. 5. Коло синусоїдного струму з послідовним та паралельним з'єднанням R, L, С.
Електричні кола, в яких значення та спрямування ЕРС, напруг і струмів періодично змінюються в часі за синусоїдним законом, називають колами синусоїдного струму чи просто колами змінного струму.
Магнітна індукція – це векторна величина, спрямована за напрямом магнітних ліній (від полюса N до полюса S) і є дотичною до силової лінії в кожній її точці.
Магнітний потік – це потік вектора магнітної індукції крізь певну поверхню
Залежність величини від часу називається миттєвим значенням цієї величини. Кут зсуву фаз φ вказує, як змінюється фаза напруги (струму) відносно струму (напруги). Кількість періодів за одну секунду називають частотою f. Кутова частота: Величина (ωt+ψ) – це аргумент синуса, який називають фазою синусоїдної величини, що визначає її значення в данний момент часу, t, ψ – початкова фаза, яка визначає значення синусоїдної величини в момент часу t = 0. Найбільші значення синусоїдних величин Еm, Um, Im називають максимальними чи амплітудними значеннями відповідно ЕРС, напруги та струму.
Діючі значення синусоїдних величин Еквівалентним за дією чи діючим (ефективним) значенням періодичного змінного струму називають струм, який виділяє в елементі з опором R за період Т таку саму кількість теплової енергії, що й постійний струм.
Середні значення синусоїдних величин за період дорівнюють нулю.
Елементи електричного кола синусоїдного струму Резистор в колі синусоїдного струму (а), числові залежності i. R, u. R, s (б) Цю потужність називають активною потужністю Р кола змінного струму. Резистор – це елемент, в якому відбувається необоротне перетворення електромагнітної енергії в інші види енергії (теплову, променеву, механічну тощо), який характеризується активним (резистивним) опором R.
Котушка індуктивності – це елемент, який має властивості запасати енергію магнітного поля
Конденсатор – це електричного поля елемент, який запасає енергію
- реактивний опір
Послідовне з’днання елементів
Паралельне зєднання елементів у колі синусоїдного струму
Потужності в колі синусоїдного струму Одиниці виміру потужностей:
Резонанс напруг Послідовне сполучення R, L, C
Явище, яке виникає при послідовному з'єднанні індуктивних і ємнісних елементів, за умови ωL = 1/ωC називається резонансом напруг. Частоти ω0, називають резонансами. Вони є власними частотами контура.
Резонанс струмів Паралельне сполучення R, L, C Збільшення діючих значень струмів у паралельних витках під час резонансу зумовило його назву – резонанс струмів.
Пам`ятай!!!
ЕЛКА ЛК 3.pptx