бюджетна система.pptx
- Количество слайдов: 15
* План: 1. Бюджетний устрій та бюджетна система 2. Основні принципи побудови бюджетної системи 3. Міжбюджетні відносини, особливості їх організації 4. Інструменти міжбюджетних взаємовідносин
*Бюджетний устрій — організація і принципи побудови бюджетної системи, її структури, розподіл доходів і видатків між окремими ланками, правові основи функціонування бюджетів, встановлення характеру взаємовідносин між бюджетами, взаємозв'язок між окремими ланками бюджетної системи.
Бюджетний устрій ґрунтується на принципах: * єдності, * повноти, * достовірності, * гласності, * наочності, * самостійності усіх бюджетів.
* - це сукупність державного та місцевих бюджетів, побудована з урахуванням економічних відносин, державного і адміністративно-територіального устроїв і врегульована нормами права.
Бюджетна система України включає чотири рівні, які відповідають адміністративнотериторіальному поділу держави: *1) загальнодержавний; *2) Автономної Республіки Крим, обласний та міст державного підпорядкування (Києва і Севастополя); *3) міський міст обласного підпорядкування і районний; *4) міський міст районного підпорядкування, сільський і селищний.
* це сукупність показників бюджетів, що використовуються для аналізу і прогнозування економічного і соціального розвитку держави.
* передбачає що всі бюджети, що створюються в країні являють одне ціле. Принцип забезпечується: *Затвердженням на кожному рівні зведеного консолідованого бюджету *Єдиною системою доходів і видатків *Управлінням бюджетом з одного центру(МФУ)
* означає що кожний бюджет, який створюється в країні, є відносно відокремленим і формується не залежно від інших. Принцип досягається: *Затвердженням і виконанням кожного бюджету окремо *Чітким розмежуванням доходів і видатків між бюджетами *Необмеженими правами місцевих органів влади і управління при затвердженні й виконанні бюджетів.
* – це відносини між державою, Автономною Республікою Крим та місцевим самоврядуванням щодо забезпечення відповідних бюджетів фінансовими ресурсам, необхідними для виконання функцій, передбачених Конституцією України та законами України.
* *регламентовані законодавчими та інструктивними документами; *договірні — на підставі угоди між відповідними органами влади чи управління.
* – система перерозподілу коштів між бюджетами, що полягає в передаванні частини фінансових ресурсів бюджетів вищих рівнів бюджетам нижчих рівнів з метою збалансування останніх.
* розраховується діленням загального обсягу фінансових ресурсів, що спрямовуються на реалізацію бюджетних програм, на кількість мешканців чи споживачів соціальних послуг. Отриманий показник коригується коефіцієнтами, що враховують відмінності у вартості надання соціальних послуг залежно від: * 1) кількості населення та споживачів соціальних послуг; * 2) соціально-економічних, демографічних, кліматичних, екологічних та інших особливостей адміністративно-територіальних одиниць.
* *власні доходи, *закріплені доходи, *регульовані доходи, *нормативи відрахувань від регульованих доходів, *дотації, *субвенції, *субсидії, *бюджетні позички, *міжбюджетні взаєморозрахунки.
бюджетна система.pptx