лекция ч.2.pptx
- Количество слайдов: 29
Питання № 2 Організація інформаційно-аналітичного забезпечення законотворчої та правозастосовної діяльності.
Починаючи з 1990 р. у Верховній Раді України функціонує, послідовно розвивається та удосконалюється інформаційноаналітична система, яка охоплює весь цикл законотворчої та правозастосовної діяльності. Нині система об'єднує понад 20 автоматизованих комплексів, що реалізують технологічний процес у послідовності: збирання та накопичення даних з проблеми, підготовка проекту закону, колективне обговорення, узгодження, прийняття (голосування) та доведення проекту закону для застосування на практиці. Система надає послуги не лише структурним підрозділам Верховної Ради України, а й іншим користувачам у державних та недержавних організаціях, установах, закладах, підприємствах та окремим фізичним особам як в Україні, так і за її межами.
Інформаційно-аналітична система законотворчої та правозастосовної діяльності характеризується: -великим обсягом систематизованої інформації, -складністю алгоритмів перетворення даних, -великою кількістю користувачів. -Вона належить до відкритих систем, -безперервно обслуговує в реальному часі правотворчий та правозастосовний процеси.
Для підтримки нормотворчого процесу в складі системи інформаційно-аналітичного забезпечення законотворчої та правозастосовної діяльності у ВРУ розроблено та впроваджено низку функціональних та забезпечуючих підсистем: "право"законодавство"закони та підзаконні нпа « "рада" "вибори" Підсистеми технічного, системного, мережевого комп'ютерного програмного забезпечення Підсистема спеціалізованих комплексів управління законотворчим процесом
«Право» , «Законодавство» це підсистема, що обслуговує процес розроблення законодавчих актів від часу взяття на облік початкового варіанта, вивчення проблеми, що потребує правового регулювання, збирання пропозицій, необхідної інформації із зовнішніх джерел, формування законопроектів і аж до кінцевого юридичного оформлення.
«Рада» Рада — система, що забезпечує голосування, супроводження пленарних засідань Верховної Ради України, накопичення інформації про роботу народних депутатів при обговоренні законопроектів на сесії та при проведенні аналізу діяльності парламенту, фракцій народних депутатів, а також стенографування
«Вибори» Інформаційна-аналітична система «Вибори» -це оперативне опрацювання великих обсягів і потоків інформації, підвищені вимоги до оперативності, достовірності її, необхідність інформаційноаналітичного супроводу кожного етапу виборчого процесу, накопичення та швидкого доступу до інформації в різноманітних аспектах визначили необхідність створення для Центральної виборчої комісії по виборах народних депутатів України комп'ютерної системи опрацювання інформації.
Підсистеми технічного, системного, мережевого комп'ютерного програмного забезпечення орієнтовані на доведення до користувачів інформації з інтегрованої бази даних за різними технологіями
Підсистема спеціалізованих комплексів управління законотворчим процесом, до складу якої входять: - "Реєстрація та контроль проходження законопроектів" — для обліку, аналізу, безперервного відстежування та контролю за проходженням законопроектів у Верховній Раді України відповідно до регламенту та порядку денного; - "Контроль за проходженням документів у підрозділах" — для аналізу вхідної та вихідної кореспонденції, внутрішніх документів в окремому підрозділі або парламенті, а також контроль за виконанням доручень посадовими особами з відстеженням термінів виконання, аналізу та інформування; - "Контроль виконання доручень та запитів народних депутатів України та інформування".
Основні принципи побудови комп'ютерної мережі Верховної Ради України такі: - висока пропускна спроможність передачі даних; - ізоляція інформаційного трафіку для кожного будинку; - ізоляція інформаційного трафіку для кожного поверху в будинку; - управління комп'ютерною мережею з центрального вузла; - інтеграція комп'ютерної мережі Верховної Ради України в регіональну (м. Києва), республіканську комп'ютерні мережі України та світу; - захист від несанкціонованого доступу.
***Електронний інформаційний бюлетень — це ряд упорядкованих автоматизованих баз даних, орієнтованих на інформаційне забезпечення діяльності органів державної влади. До складу "Електронного інформаційного бюлетеня" входять: - Регламент Верховної Ради України; - розклад засідань Верховної Ради; - стенограми; - тексти законопроектів; - нормативні акти України; - законодавство країн світу; - програми народних депутатів України; - інформація про фахівців — розробників законопроектів; - інформація про органи влади; - огляд подій.
Між складовими елементами баз даних спроектовані та підтримуються логічні зв'язки, що відображають логіку законотворення, якої дотримуються відповідальні за підготовку конкретного законопроекту співробітники постійних комітетів Верховної Ради України
ПИТАННЯ № 3 ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ.
Інтегрована інформаційно-пошукова система органів внутрішніх справ України Наказ МВС України N 436 «Про затвердження Положення про Інтегровану інформаційнопошукову систему органів внутрішніх справ України» від 12. 10. 2009 із змін. , внес. згідно із Наказом МВС України від 16. 05. 2013 № 460
Інтегрована інформаційно-пошукова система органів внутрішніх справ України (далі - ІІПС) - це сукупність організаційнорозпорядчих заходів, програмно-технічних та інформаційно-телекомунікаційних засобів, що забезпечують формування та ведення довідково-інформаційних, оперативнорозшукових обліків, авторизований доступ до інформаційних ресурсів ІІПС.
Метою створення ІІПС є об'єднання існуючих в органах та підрозділах внутрішніх справ України (далі - ОВС) інформаційних ресурсів в єдиний інформаційно-аналітичний комплекс із використанням сучасних інформаційних технологій, комп'ютерного та телекомунікаційного обладнання для підтримки оперативно-службової діяльності органів і підрозділів внутрішніх справ, суттєвого зміцнення їх спроможності протидії та профілактики злочинності.
Відповідно до свого призначення ІІПС вирішує такі завдання: автоматизація процесів обліку отриманої інформації, обробки інформаційних запитів, пошук та відбір необхідної інформації; виконання інформаційно-пошукових заходів, проведення аналітичних досліджень; обмін інформацією між інтегрованими банками даних ІІПС відповідних рівнів та забезпечення постійного зв'язку між ними, уніфікація технологічних процедур опрацювання документів, збирання, реєстрації, накопичення та обробки інформації, що надходить до кожного з банків даних; постійне формування, оновлення та адміністрування банків даних ІІПС, забезпечення достовірності, оперативного доступу та збереження інформаційного ресурсу; формалізація технологічних процесів обробки інформації, визначення типових маршрутних технологічних схем для їх виконання; забезпечення надійного зберігання інформаційних обліків, максимально зручна їх систематизація; та інші завдання визначені положенням про ІІПС.
Джерелами формування інформаційних ресурсів ІІПС є: Зареєстровані в ОВС заяви і повідомлення про кримінальні та адміністративні правопорушення, кримінальні провадження; Повідомлення працівників ОВС у разі звернення до них громадян або службових осіб із заявою чи повідомленням про події, які загрожують особистій чи громадській безпеці, або у разі безпосереднього виявлення таких; Повідомлення про аварії, пожежі, катастрофи, стихійні лиха та інші надзвичайні події, які підлягають реєстрації в ОВС; Повідомлення засобів масової інформації, публічні виступи; Рішення органів (посадових осіб), виконання яких покладено на ОВС відповідно до чинного законодавства; Та інші джерела визначені положенням про ІІПС.
До складу інформаційної системи „ІІПС ОВС” входять такі інформаційні підсистеми: «Особа» ; «Розшук» ; «Пізнання» ; «Номерні речі» ; «Антикваріат» ; «Кримінальна зброя» ; «Автомототранспорт» ; «Арсенал» ; «АПРА» ; «Втрачені паспорти» .
ІПС «Розшук» - опрацьовується інформація про осіб, оголошених у регіональний, державний та міждержавний розшук. Інформація каналами електронної пошти надходить до ДІТ, узагальнюється і розсилається в управління (відділення) оперативної інформації ГУ – УМВС. Отже, кожна регіональна інформаційна служба має загальний масив інформації про осіб, оголошених у розшук. ІПС «Пізнання» опрацьовується інформація про безвісти зниклих осіб, невідомих хворих, дітей, які не можуть повідомити інформацію про себе, та невпізнані трупи громадян. ІПС «Арсенал» - ведеться єдиний номерний облік зброї (мисливської, спортивної, газової), яка знаходиться у користуванні громадян та організацій, табельної зброї в системі МВС. Встановлюється за номерами зброї її належність, контролюється переміщення зброї від одного власника до іншого.
ІПС «Кримінальна зброя» - облік втраченої, вилученої, знайденої та добровільно зданої зброї. ІПС «Антикваріат» - облік викрадених і вилучених предметів антикваріату ІПС «Особа» - облік осіб криміногенної категорії. ІПС «АПРА» - облік адміністративних правопорушень.
Єдиний реєстр досудових розслідувань НАКАЗ ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ України № 69 від 17 серпня 2012 року “Про Єдиний реєстр досудових розслідувань” Наказ Генерального прокурора України № 69 від 17. 08. 2012 ПОЛОЖЕННЯ «Про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань”
• Реєстр - це створена за допомогою автоматизованої системи електронна база даних, відповідно до якої здійснюється збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних, які використовуються для формування звітності, а також надання інформації про відомості, внесені до Реєстру.
Реєстр утворено та ведеться відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України з метою забезпечення: єдиного обліку кримінальних правопорушень та прийнятих під час досудового розслідування рішень, осіб, які їх учинили, та результатів судового провадження; оперативного контролю за додержанням законів під час проведення досудового розслідування; аналізу стану та структури кримінальних правопорушень, вчинених у державі.
Суб'єкти роботи з ЄРДР Держатель Реєстру — Генеральна прокуратура України. Виконання функцій адміністратора Реєстру покладається на Генеральну прокуратуру України, областей, міст Києва. Реєстраторами Реєстру є: прокурори; слідчі органів прокуратури, внутрішніх справ, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, та органів державного бюро розслідувань (з моменту створення). Користувачами Реєстру є: керівники прокуратур та органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи органів внутрішніх справ, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, та Державного бюро розслідувань, які виконують функції з інформаційно-аналітичного забезпечення правоохоронних органів та ведення спеціальних обліків (оперативних, оперативно-облікових, дактилоскопічних тощо) відповідно до чинного законодавства.
Інформаційна-комп’ютерна система “Оперативно-довідкова картотека” Наказ ДЕРЖАВНОГО ДЕПАРТАМЕНТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ від 23. 08. 2002 «Про затвердження Інструкції про порядок формування, ведення та використання оперативно-довідкового і дактилоскопічного обліку в органах внутрішніх справ та органах (установах) кримінальновиконавчої системи України»
Об'єктами оперативно-довідкового і дактилоскопічного обліку є особи, які на території України обвинувачуються у вчиненні злочинів або засуджені, розшукуються, затримані за підозрою в занятті бродяжництвом, а також громадяни України, що вчинили злочини за її межами і відомості про яких надійшли офіційними каналами згідно з міжнародними договорами у сфері обміну інформацією, які набрали чинності в установленому порядку. Облік здійснюється шляхом ведення алфавітних оперативно-довідкових картотек (далі - ОДК) і дактилоскопічних картотек (далі - ДК), у тому числі з використанням автоматизованих банків даних та автоматизованих дактилоскопічних інформаційних систем.
Інші інформаційно-комп’ютерні системи які використовуються органами внутрішніх справ України «Статистика» «Факт» «Адмін. практика» «Дослідування» «Контроль ОРД-злочин» «Корупція» «Архів» «Фоторобот»
ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!
лекция ч.2.pptx