дипломна.ppt
- Количество слайдов: 84
Письмова екзаменаційна робота Виконала: учениця групи Пммс – 7 Циндергоз Тетяна
Зміст Вступ. Розділ І : “ Перукарська справа 1. Творча частина. 1. 1. Характеристика сучасних напрямків в моделюванні зачіски. 1. 2 Розробка моделі зачіски відповідно до сучасного напрямку моди та індивідуальних особливостей моделі. 2. Технологічна частина. 2. 1. Технологічна послідовність виготовлення постижерного виробу 2. 2. Вигзначення початкових даних для виконання розробленої зачіски 2. 3. Розробка технологічної послідовності виконання зачіски. 2. 4. Розробка технологічної послідовності виконання макіяжу. 2. 5. Декоративний розпис нігтів. 2. 6. Обґрунтування вибору і характеристика парфумерно косметичних засобів необхідних для виконання зачіски. 2. 7. Характеристика інструментів і пристосувань необхідних для виконання зачіски. Охорона життєдіяльності під час роботи з електрообладнанням та інструментами. Розділ ІІ : “ Манікюрна справа ” Розділ ІІІ : “ Матеріалознавство Розділ ІV : “ Санітарія та гігієна ” Розділ V : “ Охорона праці ” Список використаних джерел.
Вступ Професія перукаря схожа на роботу художника, який створює на голові справжні шедеври. До того ж майстер зачіски виконує роль лікаря, який піклується про стан волосся. Перукар уміє робити всі види зачісок, стрижок, моделює та художньо оформлює зачіски.
РОЗДІЛ 1 Перукарська справа: Перукарська справа Тема: “ Розробити і виконати вечірню зачіску на волоссі середньої довжини з використанням клеєної прикраси”
Творча частина 1. 1. Характеристика сучасних напрямків в моделюванні зачіски Якщо придивитись до фотографій в перукарських виданнях, то виявиться, що в моду нестримно входить ретро. Всі докази очевидні: об’ємні зачісування, бабетта, занижена лінія кучерів. Чим хороші зачіски на середньому волоссі кіски в них можуть бути самими різними, особливо, якщо шевелюра пострижена драбинкою. Ось на таких контрастах і будуються ідеї для вечірніх заходів.
1. 2. Розробка моделі зачіски відповідно до сучасного напрямку моди та індивідуальних особливостей моделі. Сучасний майстер перукар повинен мати велику кількість знань у моделюванні. Враховуючи особливості моделі, дотримуючись законів дизайну волосся, створюваний образ зачіска виходить гармонійною і красивою.
Багато дизайнерів пропонують використовувати скошений чи бічний проділ, що також дозволяє досягти видимого ефекту асиметрії, настільки популярного в цьому сезоні Тенденція до "легкої розтріпаності" спостерігається й у зачісках на середньому волоссі. Найголовніший прояв жіночності в цьому сезоні локони. Колір волосся відіграє немаловажну роль: ніяких кричущих, неприродних відтінків тільки, "натуральні" тони.
2. Технологічна частина Робоче місце перукаря обладнується туалетним столом і кріслом Перукарське крісло повинно мати напівм'яке сидіння із спинкою і підлокітниками , оббивку з водонепроникних матеріалів і вільно обертатися навколо вертикальної осі. Бажано також , щоб воно було обладнано вантажопідіймачем , щоб залежно від зростання клієнта його можна було піднімати чи опускати , а також повертати в потрібне положення. Туалетний столик , облицьований пластиком. У столику є висувні ящики для інструментів , пристосувань , парфумерії та білизни. Над столиком встановлено прямокутне або овальне дзеркало розміром не менше 60 x 100 см.
2. 1. Технологічна послідовність виготовлення постижерного виробу Постиж це прикраса для Постиж зачіски, створений з натурального або штучного волосся. Коштують такі вироби досить дорого, але якщо ви плануєте найближчим часом підстригатися , збережіть волосся, і ви зможете і самі створити це дивно красива прикраса.
Матеріали які використовувалися для виготовлення клейної прикраси : • медичний клей БФ 6; • лак для волосся; • локони натурального волосся; • фігурний келих; • гребінець з дрібними зубцями; • ножиці; • стрази; • пензлик; • гребінець з дрібними зубчиками; • олівці; • силіконові резиночки; • шпилька.
Початок роботи. Підготовка локона Підготовлений локон кладуть на пластикову плівку , розчісуть притримучи за кінчик. Потім зигзагоподібної лінією нанеситься клей БФ 6 і рівномірно розподіляеться тильною стороною гребінця по всьому локону.
Формування фігурного локона Фігурні локони знадобляться для пелюсток. На келих прикладається локон, розчісуеться гребінцем з дрібними зубцями, потім рівномірно наноситься клей і розподіляється по локону. Щільно притискаеться весь локон до поверхні келиха.
Час висихання клею БФ 6 10 15 хвилин. Але перш, ніж приступати до наступних дій перевіряється локон, він повинен бути твердим, але не липким. Після того як локон просох, обрізають зайве волосся по краю келиха.
Створення декоративного елемента "Завиток" Щоб зробити прикрасу завиток , підготовляють два тонких локони і довгу паличку. Один кінець локона затисніть пальцями, а інший обмотайте спіраллю навколо палички, зафіксуйте кінці гумками і як слід промажьте клеєм. Після висихання, акуратно зніміть локон завиток з палички.
Проклеєним локонам, надають форму листів ножницями, складають їх біля основи і закріпдяють резиночками.
Для додання святкового і ефектного вигляду прикрашають стразами.
2. 2. Визначення початкових даних для виконання розробленої зачіски Модель молода дівчина, середнього зросту, має пропорційну фігуру. Волосся середньої текстури, густе, середньої довжини, від природи має темний колір. Тип волосся – нормальне, хвилясте, гарно піддається укладанню, лусочки закриті, має природний блиск. Риси обличчя правильні і при виконанні цієї зачіски з корекцією проблем не виникає.
2. 3. Розробка технологічної послідовності виконання зачіски Підготовчі роботи перед виконанням зачіски: Розмістити інструменти на робочому столі з правого боку в певному порядку з урахуванням частоти їх використання Перевірити робочий стан апаратуру Вимити руки з милом у присутності клієнта Одягти на клієнта пеньюар Продезинфікувати інструменти Вимити голову клієнта Висушити волосся з використанням спеціальних засобів
Після сушки волосся Відділяється пасмо нерівномірним розчісують. проділом на лобно тім’яній зоні. Потім пасмо паралельно нижче попередньому
Відділяється пасмо косим проділом від правої скроневої зони до нижньопотиличної. Волосся на отриманій зоні починають плести звичайною французькою косою.
Отримана коса буде основою зачіски Нижньопотиличну зону починають крутити на електрощипці
Волоссю верхньо тім’яної зони також придають форми електрощипцями
Накручені локони розпушують, а потім прикріпляю до французької коси
Таким чином формується силует зачіски, яка має бути в кінцевому результаті
Завершальним етапом буде викладання чілки і прикріплення клеєної прикраси
Кінцевий результат Вечірня зачіска в такому виконанні має гарний естетичний вигляд. Та чудово підходить моделі.
Заключні роботи Після виконання зачіски виконуємо заключні операції: фіксуємо зачіску лаком ; знімаємо пеньюар, зняти серветку або комірець; прибираємо робоче місце, дезінфікуємо інструмент, миємо руки.
2. 4. Розробка технологічної послідовності виконання макіяжу. Очищення обличчя Тональний крем розподіляється виконується за вологою губкою, починаючи від допомогою молочка центру обличчя, наноситься з тоніком, яке витирається спочатку навколо носа і під очима, а потім по інших ділянках. ватним тампоном по масажних лініях. Видаляється бруд і Наноситься пудра шкірні виділення. круглим пензлем зверху вниз.
Підкреслити виразність та індивідуальність очей допоможуть стрілки, виконані олівцем або підведенням Туш для вій наноситься в останню чергу. Вибирати туш потрібно з урахуванням таких індивідуальних особливостей, як довжина вій, а також їх густота.
2. 5. Декоративний розпис нігтів Французький манікюр один з найпоширеніших і популярних видів дизайну нігтів Класичний французький манікюр виглядає наступним чином: нігтьова пластина покривається неяскравим бежевим або пастельно рожевим тоном лаку, а на кінчик нігтя по формі півмісяця наноситься будь який інший колір
2. 6. Обґрунтування вибору і характеристика парфюмерно-космєтичних засобів необхідних для виконання зачіски. Шампунь — один з головних і найпоширеніших засобів для догляду за волоссям Лак для волосся — широко поширений косметичний продукт, що наноситься на волосся для його укладання і утримання в певному стилі, фіксації зачіски
2. 7. Характеристика інструментів і пристосувань, необхідних для виконання зачіски. Безпека життєдіяльності під час роботи з електрообладнанням Фен — електричний прилад, що генерує спрямований потік підігрітого повітря. Важливою особливістю фена є можливість направити підігріте повітря у точно визначену область Затискачі бувають пластмасовими і металевими. Ними заколюють волосся, яке заважає при накрутці.
Гребінцідля розчісування волосся різної довжни Електрощипціпристрій для надання волоссю хвилястої форми. Невидимки призначені для фіксації зачіски та певних її елементів.
Охорона життєдіяльності під час роботи з електрообладнанням та інструментами. 1. Інструменти зберігати на робочому місці у спеціально відведених місцях шафах. У неробочий час у спеціальних футлярах. 2. Охорона праці при роботі з електрощипцями: перед початком роботи провірити провода чи не оголені; електрощипці завжди повинні бути чистими; щоб не обпекти шкіру клієнта потрібно між головою і щипцями підкладати жаростійкий гребінець; не тримати щипці на одній прядці більше 30 секунд
2. Охорона праці при використанні фена: Тримати фен від голови на відстані не менше 20 см. ; Не тримати фен довго на одному місці; не сушити голову клієнту з мокрими руками. 3. Охорона праці при використанні лаку для волосся: Бризкати лаком на волосся на відстані 30 см від волосся; Потрібно прикрити обличчя клієнту, щоб лак не потрапив у очі; Забороняється використовувати лак, коли поблизу є вогонь. 4. Охорона праці при використанні затискачів: Потрібно затискачами закріплювати волосся обережно, щоб не поранити шкіру клієнта; знімати з волосся обережно, щоб не видерти волосся клієнта. 5. Охорона праці при використанні невидимок: Потрібно обережно закріплювати волосся, щоб невидимки не пошкодили шкіру
Розділ 2: Манікюрна справа. Аппарат для електричного манікюру. Технологічна послідовність виконання апаратного манікюру. Виконання нарощування нігтів – френч технологія.
Аппарат для електричного манікюру Машина для виконання апаратного манікюру має комплект фрез насадок, які використовуються для обробки нігтьової пластини і кутикули. Насадки надягають на обертовий наконечник, швидкість якого залежить від зони впливу фрези та стану рук клієнта. Майстер неквапливо водить насадкою по кутикулі і знімає омертвілі клітини шкіри, не ушкоджуючи її. Руки не розпарюють і не зволожують перед процедурою, шкіра повинна бути сухою.
Технологічна послідовність виконання апаратного манікюру Апаратний манікюр це сучасна технологія ефективної обробки кутикули, виконувана за допомогою спеціального апарату з обертовими насадками. При проведенні такої процедури кутикула не обрізаєтся, а віддаляються тільки омертвілі клітини. Основна перевага апаратного манікюру його абсолютна нетравматичность, то є ризик пошкодження і зараження тканин під час манікюру виключений.
Технологія виконання. Апаратний манікюр виконується тільки на сухій шкірі і особливо рекомендується людям з проблемними нігтями (розшарування нігтів, нерівна поверхня, ребристість, пошкодження), сухою шкірою і швидко відростаючих кутикулою. Апаратний манікюр часто називають різновидом європейського (необрізної) манікюру.
Послідовність виконання апаратного манікюру: 1. За 20 30 хвилин до процедури потрібно вимити руки і нігті, або обробити руки і нігті дезинфікуючою рідиною. 2. Видалити лак з нігтів рідиною, що не містить ацетон. Так само варто нанести засіб для розм'якшення кутикули. 3. Апельсинової паличкою або Пушер відсуньте кутикулу у напрямку до бічних валиків навколо нігтя. Коли кутикула стане м'якою, її піднімають за допомогою машинки і акуратно відшліфовують таким чином, що насадка не зачіпає нігтьову пластину і, головне, нігтьове ложе. 4. Насадкою з середньою абразивністю видаляють сухі ділянки шкіри кутикули і обробіть бічні валики.
5. Використовуючи високоабразивні насадки для згладжування сухих мозолів на долонях. 6. Сформуйте вільний край нігтів, надаючи йому потрібну форму. 7. Не потрібно обробляти травмовані нігті і запалену шкіру. Чи не зачіпайте при цьому шкіру пальців. 8. Відшліфуйте і відполіруйте нігті. Не торкайтеся до нігтів кінчиком насадки, тільки краєм, інакше на нігті з'являться неприємні подряпини. Якщо нігті доглянуті достатньо їх тільки полірувати з маслом для нігтів і кутикули, якщо ніготь нерівний його потрібно відшліфувати. Для шліфування краю нігтьової пластини використовується інша насадка, але вона також працює тільки з нігтем, не торкаючись подушечки пальця.
9. Щіткою для манікюру очистити простір навколо нігтів. Після цього нанесіть на них крем або масло і зробіть легкий масаж. 10. Після того як ніготь сформований, його залишається покрити захисним лаком, який зміцнить його поверхню і додасть сяйва.
Виконання нарощування нігтів – френч технологія.
Необхідні інструменти та матеріали: Моделюючий гель двох кольорів Базовий гель УФ Лампа Манікюрний набір з лопаткою для видалення кутикули Пилка для шліфування поверхні нігтя Шаблони для нарощування Антисептик Щітка для видалення пилу з нігтів Дегидратор Прозорий глянцевий лак
Перед початком роботи необхідно обробити руки спеціальної знезаражувальною рідиною — антисептиком. Далі готують нігті до нарощування. Для цього за допомогою лопаточки відсувають, а потім видаляють кутикулу. Слідкуйте, щоб не було пошкоджень шкіри, інакше можливі больові відчуття. Кутикула відсувається рівними напористими рухами від кінчика до основи.
Якщо край нігтя нерівний або пошкоджений, слід зробити його гладким. Можна великі тріщинки усунути за допомогою ножиць. Решта нерівності обробляються пилянням. Поверхня нігтів перед нанесенням покриття слід відшліфувати. Верхній шар знімається для більш міцного зчеплення з гелем. Пилка має рухатися по рівній лінії. З відшліфованим нігтем необхідно звертатися дуже обережно. Торкатися до нього сторонніми предметами не можна. Виниклу в ході роботи пил змахують тільки спеціальною щіткою. Бажано спочатку відшліфувати всі нігті, а потім вже усунути пил. Таким чином вдасться заощадити трохи часу.
На відшліфовані нігті наносять пензликом дегидратор. Не страшно, якщо пензлик зачепить шкіру: шкоди не буде. Швидке висихання рідини говорить про сухість нігтів. В такому випадку тримати руки під лампою довго не можна.
Тепер потрібно правильно закріпити форму. Один край поміщають під відрослий ніготь, а другий приклеюють до пальця. Форма повинна щільно сидіти, інакше манікюр не буде рівним. Нанести один шар гелю (втрамбовуючи) на 1/2 власного нігтя і продовжити до необхідної довжини на трафареті, висушити 1 хв. в ультрафіолетовій лампі для закріплення гелю, нанести другий шар на всю поверхню нігтя недоходячи 3 4 мм до кутикули, висушити 1 хв.
За допомогою рожевого гелю роблять на кінці нігтя форму посмішки. Потім акуратно пензликом відсувають гель до основи. Білий гель наноситься встик до рожевого шару. Відразу ж визначають ширину і довжину майбутнього нігтя. Нанесений гель тримають під УФ лампою декілька хвилин. Після висихання знімають форму, і обробляють нерівності за допомогою пилки. Спочатку шліфується зона бічних сторін, потім вільний край.
Фінальна стадія роботи: нігті покривають топовим покриттям. Знову сушать в ультрафіолетовій лампі.
Розділ 3: Матеріалознавство. Лікувально-профілактичні засоби по догляду за шкірою
Маски та їх різновиди Маски для обличчя найбільш доступний засіб по догляду за шкірою. Маски омолоджують шкіру за рахунок зняття з її поверхні відмерлих клітин. Умовно маски для шкіри особи можна розділити на великі групи за цільовим призначенням: очищаючі, живильні, пластичні і тд. У межах кожної групи препарати діляться за типом шкіри: для сухої, жирної, комбінованої і тд. В окрему групу можна виділити маски цільового призначення, наприклад відбілюючі. Накладають маски практично на всю поверхню обличчя і шиї, залишають на певний час, після чого знімають.
Види масок: Крем-маска косметичний засіб кремоподібної консистенції, яке призначене для зволоження, тонізування, відбілювання, загоєння, пом'якшення шкіри. Властивості визначаються рецептурним складом. в залежності від цільового призначення препарат крім жирової фази, включають комплекси біодобавок рослинного, тваринного або мінерального походження, які і надають спрямоване косметичні дію на шкіру.
Парафінова маска дає ефект, заснований на благотворну дію підігрітого парафіну. Активні речовини, нанесені на шкіру, потрапляють глибоко в більш глибокі шари, оскільки парафін створює теплоізолюючу плівку і температура шкіри під маскою підвищується. Завдяки затримці тепла і вологи розм'якшується роговий шар і відкриваються пори, допомагаючи лікувальних препаратів проникати глибше. Сальний секрет розріджується і легко виходить на поверхню, тим самим очищаючи пори.
Пастоподібна маска містить багато твердих речовин (біла глина, бетонит). Після нанесення маски утворюється плівка, залишаються на шкірі до випаровування води. По мірі випаровування води маска твердне. Ці маски застосовують з метою очищення шкіри і досягнення ефекту ліфтингу.
Плівкова маска косметичний засіб на основі полівінілового спирту. При нанесенні на шкіру основа полімеризується і маска застигає щільною плівкою. До плівці прилипають відмерлі клітини, сальні і рогові пробки. Маска знімається разом з рештою на ній лусочками і шкіра набуває блиск і здоровий вигляд. Такі маски погано переносяться сухою і чутливою шкірою, проте останнім часом з'явилися плівкові кошти з додаванням латексу, які не мають протипоказань.
Термічна маска - косметичний засіб, що викликає термічний ефект. Складається в основному з сульфату кальцію, який при зіткненні з водою твердне , виділяючи тепло. Під його впливом поліпшуються процеси в шкірі і забезпечується проникнення активних компонентів, що містяться в сироватках або лосьйонах, заздалегідь нанесених на шкіру. Таким чином лікують вугровий висип, укріплюють обриси обличчя і тд. Чим товще шар термічної маски, тим більш інтенсивне прогрівання. Грязьова маска - косметичний засіб, що надає підсушує і обезжирююча дію на шкіру за рахунок цілющих засобів різних лікувальних грязей. Повертає здоровий колір обличчя, шкіра набуває пружність і бархатистість. Завдяки абсорбційним властивостей грязі чудово очищає епідерміс.
ПІЛІНГ Буквальний переклад дієслова "to peel off" (англ. ), що лежить в основі слова "пілінг", означає "відлущувати". Під пілінгом розуміється як процедура глибокого очищення шкіри, так і засіб для проведення цієї процедури. При проведенні сеансу очищення знімається верхній шар клітин і запускаються процеси відновлення шкіри, значно поліпшується її еластичність. Препарати для пілінгу діляться на підгрупи. Скраб очищаюча маска, що містить абразивні частинки для відлущування ороговілих клітин шкіри. Не рекомендується вибирати скраб з грубими інгредієнтами (пісок, шкаралупа горіха, кісточки персика та ін). У сучасному виробництві використовуються максимально подрібнений абразив перетинок або оболонок самого ядра горіха, якісні форми з груп фосфатів.
Гоммаж очищаюча маска для чутливої, збезводненої шкірі. Він не містить механічно очищають епідерміс абразивних частинок. Зазвичай це крем, який, висихаючи, утворює м'яку кірку, легко що видаляється пальцями. Основа гоммажа крем паста, що містить жирові композиції, воски і наповнювачі. Ферментний пілінг містить специфічні білки, здатні порушити ороговіння клітин поверхневих шарів шкіри і зупинити спонтанне утворення кератину, надлишок якого гальмує омолодження шкіри. Такими ферментами є пептидази.
Хімічний пілінг це рідини, гелі, креми, порошки, які розчиняють відмерлі клітини з допомогою введених в їх склад кислот. Краще всього проводити хімічний пілінг в салонах, так як потрібна особлива обережність у застосуванні таких препаратів. Пілінг гліколевої кислотою застосовується проти вікової пігментації. Цей тип косметики теж вимагає певної обережності. Застосування пілінгів, що містять гліколеву кислоту, в дозах, що перевищують 2 4%, вимагає особливої уваги лікаря.
Лосьйони чи тоніки- це водно спиртові розчини або розчини, що не містять спирту. Вони можуть доповнюватися різними біологічно активними речовинами органічного чи неорганічного походження, солюбілізаторами поверхнево активними речовинами, а також парфумерними добавками. Призначення: очищення та освіжіння шкіри, її дезинфекція, зменшення подразнення після гоління.
Сироватки Мають дуже легку консистенцію на безжировій основі і містять в великих кількостях активні інгрідієнти. Як правило, вони не розраховані на самостійне використання, хіба що для жирної шкіри. Зазвичай їх наносять під зволожувач, щоб усилити дію і стимулювати процеси, які запобігають старінню шкіри.
Креми Крем (англ. Cream вершки) косметичний засіб для догляду за шкірою у вигляді емульсії типу масло у воді або вода в маслі
Види кремів: Живильний- креми цієї групи мають різні найменування: пом'якшувальні, гидратирующие, нічні, залежить від складу вихідної сировини. Такі креми проникають в нижні шариепідермісу, їх використовують в тому випадку, якщо необхідно забезпечити затримку водної фази рогового шару і таким чином сприяти розм'якшенню шкіри. Зволожуючий є спеціально призначеними для денного догляду за шкірою обличчя. Також можна застосовувати і ввечері. Крім жирової основи, вони містять речовини, що перешкоджаютьдегідратації (зневоднення) шкіри.
Захисний. Використовується для захисту шкіри від дії зовнішніхфакторів. Можна використовувати під макіяж або наносити як самостійний засіб. Очищаючий застосовується для очищення шкіри. Ефективно видаляє пил, бруд і залишки гриму.
ВВ- крем або blemish balm cream косметичний засіб , розроблене спеціально для маскування недоліків шкіри. Омолоджуючийкреми для обличчя цього типу стимулюють оновлення клітин шкіри і поступово зменшують ознаки старіння, такі, як пігментні плями і зморшки
Розділ 4: Санітарія та гігієни. Надання першої долікарскої допомоги в перукарні
Перша долікарська допомога комплекс загальних простих медичних заходів , які проводяться на місці отримання травми Кожен учень і працівник повинен знати, як надавати долікарську допомогу: зупинити кровотечу, зробити штучне дихання та непрямий масаж серця, накласти шину при переломі, перев'язати рану, промити очі, вжити необ хідних заходів при гострих отруєннях парою, газом тощо.
Порізи В перукарні порізи найчастіше виникають при використанні бритв , ножиць , манікюрних інструментів. Для захисту від попадання грязі і хвороботворних мікробів рану слід перев'язати стерильним бинтом. При відсутності бинта використовують чисту марлю серветку , попередньо прогладжену праскою. Пов'язку потрібно накладати чистими руками щоб уникнути занесення в рану інфекції
Перша допомога при кровотечах Кровотеча це витікання крові із кровоносних судин через порушення їхньої цілісності. Причиною кровотечі може бути ушкодження судин внаслідок травмування.
Капілярна кровотеча така кровотеча спостерігається при неглибоких порізах шкіри , садинах. Завдяки засіданню крові капілярна кровотеча припиняється самостійно.
Венозна кровотеча кров темно вишневого кольору , витікає менш інтенсивно , рідко носить загрозливий характер. Однак потрібно пам'ятати , що при пораненні вен шиї і грудної клітки є небезпека виникнення в судинах негативного тиску підчас глибокого вдиху. Пухирі повітря , проникаючи с потоком крові в серце , і кровоносних судин (повітряну емболію) та стати причиною смерті. Артеріальна кровотеча – кров, яскраво червоного кольору , викидається з рани сильним пульсуючим струменем. Найшвидший та доступний спосіб тимчасового зупинка артеріальної кровотечі пальцеве притискування артерії до кістки вище місця поранення
Опік різновид травми тканин тіла, викликаний дією тепла, електрочного струму, хімічних речовин або випромінюванням. Необхідне лікування залежить від тяжкості опіку.
Термічні опіки в перукарні можуть бути викликані вогнем , розжареними інструментами , гарячою рідиною і тд.
Хімічні опіки виникають від дії хімічних речовин, які володіють припалюючою дією. Кислоти , луги і другі речовини викликаючі опіки при неправильному відношенню з ними. Перша допомога при хімічних опіках складається з негайного промивання великою кількостью води щоб змити хімічні речовини. При опіках кислото для її нейтралізації місце опіка промивають розчином з лугів , при опіках лугами використовують 2% розчин оцтової кислоти.
Непритомність Короткочасна втрата свідомості називається – непритомністю. Хворого , який знаходиться в стані непритомності , необхідно негайно положити так , що б голова була опущена , а ноги при підняті , розстібнути стискаючий тіло одяг , забезпечити свіжим повітрям , дати понюхати ватку змочену в нашатирному спирті , оббризкати обличчя холодно водою. Коли до хворого повернеться свідомість , слід дати йому валер'янові краплі. Хворий повинен весь час зберігати спокій і не вставати , поки не зникнуть всі наслідки непритомності .
Ураження електричним струмом
Травми Травма порушення цілісності структури і фізіологічних функцій тканин і органів під впливом зовнішніх агентів (механічних, хімічних, електричних, променевих, психічних тощо) супроводжується місцевою та загальною реакцією організму.
Розділ 5: Охорона праці Ознаки отруєння і перша допомога
Ознаки отруєння: різке падіння температури тіла до 32 34 С чи навпаки різке її збільшення до 38 40 С; наявність специфічного неприємного запаху з рота, а також нудоти та блювоти; зміна кольору шкіри свербіж та сильні болі в різних місцях, в залежності від шляхів потраплянні отрути до організму; сильний набряк, сип, наявність виразок на шкірі та слизових оболонках на ділянках потрапляння отрути; судоми та головний біль навіть до втрати свідомості; порушення дихання та ковтання; повна або часткова втрата слуху, дзвін у вухах; повна або часткова втрата зору, виникнення «зірочок» перед очима, втрата здатності розрізнювати кольори; порушення ходи та координації рухів; сонливість чи навпаки сильне збудження, розширення зіниць; відсутність пульсу в кінцівках, зупинка.
Перша допомога залежить від того, яка речовина викликала отруєння. Тим не менш, існують загальні принципи надання першої допомоги: при потраплянні отруйної речовини на шкіру, ретельно промийте водою ділянку, на яку вона потрапила, та зніміть одяг, на якому залишились сліди цієї речовини; при потраплянні отруйної речовини до очей, негайно промийте очі великою кількістю проточної холодної води; при вдиханні отруйної речовини необхідно прополоскати рота та, якщо можливо, надати постраждалому випити велику кількість рідини. Необхідно негайно вивести чи винести постраждалого на свіже повітря. Одежу також бажано зняти: вона могла увібрати в себе пари отруйної речовини. Якщо це неможливо, то необхідно хоча б розстебнути одежу та забезпечити надходження свіжого повітря. У разі втрати свідомості необхідно піднести до носу постраждалого розчин нашатирного спирту, а при зупинці дихання зробити штучне дихання;
при потраплянні лікарського препарату до шлунку необхідно випити декілька склянок води з активованим вугіллям з розрахунку 1 г на 1 кг маси тіла та зробити намагання викликати блювоту; при потраплянні до шлунку їдких речовин перша допомога залежить від того, яка хімічна речовина потрапила в організм; при отруєнні кислотою необхідно нейтралізувати кислоту лужним розчином – давати внутрішньо через короткі проміжки часу по столовій ложці розчину соди (2 чайні ложки на склянку води), молоко чи яєчний білок змішаний з водою; після надання першої допомоги постраждалого необхідно негайно доставити до найближчого медичного закладу або викликати «Швидку допомогу» .
Використані джерела: 1. Оболенська “Історія перукарської справи”. 2. В. Ф. Орлова “Основи перукарської справи”. 3. А. Каац “Санітарія і гігієна”. 4. Л. Винокурова “Основи охорони праці”. 5. Конспекти з предметів: Перукарська справа, матеріалознавство, манікюрна справа, Охорона праці, санітарія і гігієна. 6. В. Ф. Орлова. «Косметологія» – Грамота Київ 2005.
дипломна.ppt