Писанка
Пи санка — яйце, декороване традиційними символами, які пишуться за допомогою воску і барвників.
Давня писанка княжої доби. Знайдена під час розкопок решток церков на Царинці(с. Крилос- давній Галич). Знахідка керамічна, виготовлена із звичайної глини, покрита брунатною матовою поливою, поверх якої жовтою поливою нанесено орнамент.
Давньоруські писанки: 1 — Ліплява; 2 — Старокиївська гора; 3 — Новгород; 4 — Біла Вежа; 5 — Вишгород; 6 — Білгородка; 7 — Кононча; 8 — Київ, гора Киселівка.
В усіх куточках України писанки відрізняються кольорами та символікою. На Київщині малюнок крупний, такий самий на Тернопільщині, Закарпатті. А на писанках Гуцульщини — дрібненький. Чому так — достеменно не знає ніхто.
Дослідники вважають, що українська писанка має понад 100 символічних малюнків. Наприклад, кривулька знаменувала нитку життя, вічність сонячного руху. Кривулька або безконечник — це символ початку і кінця. Тригвер або триніг символізував, на думку одних, небо, землю і повітря, на думку інших — повітря, вогонь і воду, треті вважали його символом життя людини. Четверті трактували його як символ неба, землі і пекла.
1)Колір небесних світил, приносить достаток. 2)Уособлює воду, здоров`я, силу. 3)Весна, видужання після хвороби, відродження. 4)Колір любові, сили, влади, радості життя. 5)Плодюча земля. 6) Пошана духів, подяка за охорону від злих сил.
Пам'ятник писанці в Коломиї, висота якого сягає 13, 5 метрів, а діаметр 10 метрів.
Все більше геніальних людей з геніальними ідеями заявляють про себе кожного дня. Саме вони можуть перевернути наше уявлення про писанку з ніг до голови.