Скачать презентацию Pierwsza pomoc toną cemu Nad pracą pracowali Скачать презентацию Pierwsza pomoc toną cemu Nad pracą pracowali

pomoc.pptx

  • Количество слайдов: 14

Pierwsza pomoc toną cemu { Nad pracą pracowali: Maksym Paziun, Mykoła Shvets, Maistrenko Serhii Pierwsza pomoc toną cemu { Nad pracą pracowali: Maksym Paziun, Mykoła Shvets, Maistrenko Serhii

Ujawnienia tonącego i późniejsze działania: Zauważywszy tonącego człowieka, koniecznie pilnie zawiadomić o tym ratowników. Ujawnienia tonącego i późniejsze działania: Zauważywszy tonącego człowieka, koniecznie pilnie zawiadomić o tym ratowników. Lecz jeśli ratownicy znajdują się daleko alboż ich w ogóle nie ma na plaży, to ratować tonącego trzeba samodzielnie.

Usuwania pocierpiałego z wody: Podpływać do tonącego potrzebno z tyłu, inaczej on w kurczwych Usuwania pocierpiałego z wody: Podpływać do tonącego potrzebno z tyłu, inaczej on w kurczwych próbach wypłynąć może nie umyślane uchwycić Ciebie i zwolnić się od takiego zachwytu bardzo ciężko.

Jeśli tonący zanurzył się na dno, to trzeba zanurkować i podpłynąć do niego wzdłuż Jeśli tonący zanurzył się na dno, to trzeba zanurkować i podpłynąć do niego wzdłuż dna, ze względu na kierunek i szybkość nurtu. Przy ujawnieniu tonącego trzeba wziąć jego za rękę, pod pachy albo za włosy. Mocno odepchnąć się od dna, upłynąć, pracując nogami iwolną ręką.

Transportowania pocierpiałego do brzegu: Na powierzchni trzeba podtrzymywać tonącego tak, żeby jego głowa została Transportowania pocierpiałego do brzegu: Na powierzchni trzeba podtrzymywać tonącego tak, żeby jego głowa została nad powierzchnią wody.

Działania dla zachowania życia pocierpiałego: Na brzegu sprawdzamy wskaźni ky życiowe. Jeśli oddychanie i Działania dla zachowania życia pocierpiałego: Na brzegu sprawdzamy wskaźni ky życiowe. Jeśli oddychanie i tęt są zadowolne, wtedy poszkodowanego trzeba położyć na suchą twardą powierzchnię. Głowa musi być nisko opuszczona. Pocierpiały musi być rozebrany, roztarty rękoma albo ręcznikiem. Pocierpiały musi napić się gorącego napoju i otulony ciepłą kołdrą. Zadzwoncie po karetkę.

Jeśli tęt i oddychanie odczuje się, oczyście jego ustną pustkę od piasku, iłu, wymiotnych Jeśli tęt i oddychanie odczuje się, oczyście jego ustną pustkę od piasku, iłu, wymiotnych mas. Późniejsze działania są analogiczne opisanym wcieszniej. Тo można zrobić za pomocą jakiejś tkanki.

Działania ratunkuwe w przypadku nieobecności oznak życia: Jeśli u poszkodowanego nie obecne oznaki życia Działania ratunkuwe w przypadku nieobecności oznak życia: Jeśli u poszkodowanego nie obecne oznaki życia (nie ma oddychania, nie ma tętu), potrzebno przystępywać do reanimacji. Przed tym wydal płyn z oddechowych dróg: Pokładz poszkodowanego brzuchem na biodro zgiętej w kolanowym stawie nogi. Na plecy naciśni ręką wśród łopatek. Drugą ręką przytrzymuj czoło. Czyń wszystko szybko.

Dla reanimacji czynią oddychanie zastępcze Dla reanimacji czynią oddychanie zastępcze "usta do ust"albo "ust do no sa" w połączeniu z niebezpośrednim masażem serca. Dla sztucznej wentyłacji płuc poszkodowanego trzeba zawrzeć na plecy, zwolnić od odzieży, zarzucić jego głowę wstecz. Dolną szczękę poszkodowanego wysunąć naprzód i w górę. Zrobiwszy głęboki wdech, szczelnie przytul się wargami do ust albo nosa pocierpiałego (przez chustę, jeśli jest), wdmuchujcie powietrze. Przy czym, jeśli dzieje się oddychanie "usta do ust", koniecznie zacisnąć nos poszkodowanego, jeśli "usta do nosa" - to usta. Wydech odbywa się pasywnie.

Jeśli przy przeprowadzeniu oddychania zastępczego z oddechowych dróg pocierpiawego przedłuża wydzielać się płyn, to Jeśli przy przeprowadzeniu oddychania zastępczego z oddechowych dróg pocierpiawego przedłuża wydzielać się płyn, to trzeba przywrócić głowę pocierpiałego w bok i podjąć przeciwległy bark tak płyn szybciej będzie wyciekł. Przedłużać oddychanie zastępcze trzeba do pełnego wznowienia oddechowej funkcji!

Niebezpośredni masaż serca: Niebezpośredni masaż serca trzeba robić, jeśli poszkodowany nie ma tętu. Musiś Niebezpośredni masaż serca: Niebezpośredni masaż serca trzeba robić, jeśli poszkodowany nie ma tętu. Musiś rozmieścić się obok od poszkodowanego, ręce muszą być prostopadłe powierzchnie klatki parzsczowej poszkodowanego. Jedną rękę pokłaść prostopadłe klatki parszczowej dolnej jednej trzeci, a inną nad pierwszą ręką, równoległe płaszczyźnie kliatki parszczowej.

Rytmicznymi, z częstością 6070 na minutę, bodźcami ratownik musi gwałtownie naciskać na klatkę piersiową. Rytmicznymi, z częstością 6070 na minutę, bodźcami ratownik musi gwałtownie naciskać na klatkę piersiową. W odstępach wśród naciskaniu ręki odrywać nie wolno. Przy przeprowadzeniu reanimacji trzeba 45 naciskań dyżurować z jednym wdechem. Przedłużać niebezpośredni masaż serca trzeba do pojawienia samodzielnej palpitacji.

Jak uniknąć tragedie na wodzie: 1. Nie leźcie w wodę w nieznajomym dla was Jak uniknąć tragedie na wodzie: 1. Nie leźcie w wodę w nieznajomym dla was miejscu. 1. 2. Unikajcie wody z szybkim nurtem. 2. 3. Nie zachodźcie w wodę pod wpływem alkoholu. 3. 4. W wodę należy wchodzić powoli, ostrożnie, szukając dno 4. nogą. 5. Kąpać się lepiej tam, gdzie są ratownictwa. 5. 6. Zwłaszcza śledźcie za dziećmi: ich zachowanie w wodzie 6. jest nieprzewidywalne. 7. Wstrzymujcie się od dalekich wyścigów pływackich : 7. przechłodzenie - jest główna przyczyna tragicznych wypadków.