Право громадян на житло.pptx
- Количество слайдов: 13
Підготував: студент групи Б-141 Данич Д. І.
Житло — одна з основних матеріальних умов життя людини. Потреба людини в житлі виникає з моменту її народження, зберігається протягом усього життя і припиняється після смерті. Отже, задоволення потреби людини в житлі — дуже важливе соціальне завдання. Забезпеченість громадян певної країни житлом є одним з найконкретніших показників добробуту всього народу.
Суб'єктивне право на житло - це можливість людини й громадянина мати житло у власності чи одержати його за договором найму з державного чи громадського фонду, користуватися житлом і вимагати від зобов'язаних суб'єктів забезпечення реалізації цього права в повному обсязі. Право на житло тісно пов'язане з обов'язками інших фізичних і юридичних осіб і державних органів щодо створення відповідних умов, охорони, захисту та відтворення житлових прав людини й громадянина. Конституція України покладає на державу обов'язок створювати умови, за яких кожен громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Ніхто не може бути позбавлений житла інакше як на підставі чинного закону і за рішенням компетентного суду.
активна діяльність суб'єкта, що потребує поліпшення житлових умов у процесі надання жилих приміщень; користування жилим приміщенням; участі в управлінні житловим фондом; здійснення експлуатації та охорони різних видів житлового фонду; утримання від дій, що порушують житлові права інших суб'єктів; володіння, користування і розпорядження житлом відповідно до чинних нормативно-правових актів; вимоги від компетентних державних органів, громадських організацій і посадових осіб застосовувати відповідні норми житлового права, виносити справедливі індивідуально-правові рішення і домагатися їх виконання.
надання державою або органами місцевого самоврядування (у межах встановленої норми) соціального житла громадянам безоплатно на підставі договору найму на певний строк; - створення умов для одержання кредитів на будівництво чи придбання житла громадянами, які перебувають на обліку для поліпшення житлових умов, або для надання цільових житлових позик; - надання житла громадянам, які перебувають на обліку для поліпшення житлових умов, у випадках, визначених законом, на підставі договору найму (додаток Б).
забезпеченість жилою площею нижче встановленого рівня; проживання у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам; наявність хвороби у зв'язку з чим особа не може проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї (перелік зазначених захворювань затверджений Міністерством охорони здоров'я України); проживання за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житловобудівельних кооперативів; проживання протягом тривалого часу за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності(див. додаток Б). ; проживання у гуртожитках та з інших підстав передбачених законом. Громадяни, які потребують поліпшення житлових умов і постійно проживають у певному населеному пункті, мають право на одержання у користування жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду в передбаченому законом порядку, як правило, у вигляді окремої квартири на сім'ю.
поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення; виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту; припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених законодавством; засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців; подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік. У разі смерті громадянина, який перебував на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, за членами його сім'ї зберігається право подальшого перебування на обліку.
1) позачергове надання жилих приміщень: інвалідам Великої Вітчизняної війни; - громадянам, житло яких внаслідок стихійного лиха стало непридатним для проживання; особам, направленим у порядку розподілу на роботу в іншу місцевість; дітям-інвалідам; членам сім'ї народного депутата України у разі його смерті в період виконання депутатських обов'язків у Верховній Раді України;
2) першочергове надання жилих приміщень: сім'ям воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти; Героям Радянського Союзу; особам, нагородженим орденами Слави, Трудової Слави; особам, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань; особам, зараженим вірусом імунодефіциту людини внаслідок виконання медичних маніпуляцій; багатодітним сім'ям; сім'ям при народженні близнят;
3) у порядку загальної черги отримують житло всі інші громадяни, що побувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов.
Жиле приміщення надається громадянам у межах норми жилої площі в розмірі 13, 65 квадратного метру на одну особу, а в окремих випадках з перевищенням норми жилої площі, якщо воно складається з однієї кімнати (однокімнатна квартира) або призначається для осіб різної статі. Закон передбачає надання додаткової жилої площі у вигляді кімнати або в розмірі 10 квадратних метрів окремим категоріям громадян: - які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань; - яким ця площа необхідна за умовами і характером виконуваної роботи.
http: //pidruchniki. com/18421014/pravo_gromadyan_zhitlo_formi_yogo_reali zatsiyi http: //pidruchniki. com/19080804/pravo/formi_realizatsiyi_prava_zhitlo_gromadyan ami_ukrayini http: //uk. wikipedia. org/wiki/%D 0%93%D 0%BE%D 0%BB%D 0%BE%D 0%B 2%D 0%BD%D 0%B 0 _%D 1%81%D 1%82%D 0%BE%D 1%80%D 1%96%D 0%BD%D 0%BA%D 0%B 0
Право громадян на житло.pptx