vlijanie_magnitnykh_bur_na_cheloveka (1).ppt
- Количество слайдов: 12
Підготували
У складі: Шульгач Л. , Терещук О. , Смєлова Д. 9 – А клас
Вплив сонячної активності на магнітосферу Землі
• У давнину плями на Сонці вважали підступами диявола. У XIX столітті помітили: коли світило стає "плямистим", частіше трапляються полярні сяйва і реєструються коливання геомагнітного поля - магнітні бурі. На початку XX століття вчений Олександр Чижевський (1897 -1964) вперше висловив ідею про вплив сонячної активності на живі істоти і соціальні процеси. Він же придумав термін "космічна погода". Тоді погляди Чижевського багато хто визнав містикою. Регулярні спостереження на іоносферних станціях почалися з 1932 року в Англії, з 40 -х років - в США та Росії.
3. Кров стала гуща - отже, вона повільніше тече по судинах, особливо тоненьким судинами головного мозку. Клітини гірше забезпечуються киснем - звідси головні болі, мігрені, швидка і безпричинна втома, млявість, сонливість. 4. Порушується регуляція тонусу судин, непередбачувано "скаче" тиски. Тому до магнітних бур найвідчутніше люди з хворобами серцево-судинної системи. 5. У геомагнітному полі від "струсу" виникають радіохвилі низької частоти - 1, 5, 10 Герц. Вони і діють на нас. Вченим до кінця не зрозумілий механізм нашого відгуку на магнітні бурі. Швидше за все, справа в резонансі: біоритми людини - биття серця, нервові імпульси "працюють" теж в діапазоні кількох Герц. Електромагнітні хвилі здатні змінити в'язкість крові.
1. На Сонці з'являються темні плями, потім відбувається спалах. Потік плазми і випромінювання - електромагнітне, рентгенівське, ультрафіолетове - летить до нас зі швидкістю до 1000 км / сек. Через 3 -4 дні воно досягає Землі. 2. Магнітне поле Землі приймає на себе удар заряджених частинок. Саме це і називають "обуреним геомагнітним фоном". До речі, взимку норвільчани можуть магнітну бурю побачити: полярне сяйво - це потік електронів, висипаних з магнітосфери в атмосферу
Найнебезпечніша зброя бурі - електромагнітний імпульс в діапазоні частот серцевого ритму. Він може привести до раптової смерті. Навіть у здорових людей збивається серцевий ритм, зростає артеріальний тиски. Вчені з Полярного геофізичного інституту Кольського наукового центру РАН з'ясували, що так чи інакше на магнітні бурі реагують 60 відсотків людей! І отже "піддослідними" були загартовані полярники, авіатори Північного флоту! Найчастіше у них "хандра" серцевий ритм і вегетативна нервова система. У Московської медичної академії ім. Сеченова виявили, що магнітні бурі у кардіологічних хворих пригнічують вироблення меланіну - гормону, який "працює" антиоксидантом, зміцнює імунітет і відповідає за добові біоритми. Недолік меланіну може призвести до серйозних поломок в організмі.
Київські вчені зіставили дати народження і смерті безлічі людей з 11 -річним циклом сонячної активності. І ось що з'ясувалося. Якщо народилася людина на піку сонячних спалахів, то вмирає вона, коли на зірці затишшя, і навпаки! Ця закономірність спрацювала в 67% випадків. Який тут може бути зв'язок? Вони пояснюють: зародок як би "підлаштовується" під ті умови, в яких йому довелося розвиватися, - в тому числі і під стан магнітного поля. І потім людині комфортніше жити в тій обстановці, яку він "запам'ятав" до народження. А коли "погода" незвична, організм напружується. З віком це все важче. Ризик захворіти і навіть померти вищий в ці періоди. На думку вчених, для продовження життя кожному було б корисно знати, як вело себе Сонце напередодні вашого народження.
До магнітних бур найчутливіші люди з хворобами серцево-судинної системи.
Таким чином, геомагнітна буря – це швидкі й сильні зміни у магнітному полі Землі, що виникають у періоди підвищеної сонячної активності.
Список використаних джерел: • http: //uk. wikipedia. org. • http: //tsn. ua/zdorovya/magnitniburi-atakuyut-zemlyu • https: //www. youtube. com/watch ? v=Jb. Im. HSe. BWQk