Підготувала: студентка групи Еп 31 Лазарчук Наталія
Організаційно-кадровий аудит — це оцінка відповідності структурного та кадрового потенціалу організації її цілям і стратегії розвитку з метою підготовки і прийняття стратегічних рішень на перспективу.
Об’єктом кадрового аудиту є управління персоналом в організації. Основна мета кадрового аудиту - довгострокове зростання віддачі основного ресурсу організації персоналу, що досягається підвищенням ефективності системи управління людськими ресурсами.
Завдання кадрового аудиту: - знаходження проблем в галузі управління персоналом; - формування ефективних методів управління персоналом; - приведення системи управління персоналом відповідно до законодавства; - визначення вкладу служби персоналу в ефективність організації в цілому; - скорочення витрат на управління персоналом.
Кадровий аудит виступає як метод контролю ефективності систем управління персоналом. На основі кадрового аудиту впроваджуються нові ефективні методи та системи управління персоналом. Кадровий аудит сприяє побудові «сильної організації» , яка готова до змін у зовнішньому середовищі, до інновацій і створення конкурентних переваг.
Коли необхідно проводити кадровий аудит: 1. Коли планується реорганізація компанії. 2. Коли штати «роздуті» і немає впевненості в ефективності такої кількості персоналу. 3. Коли Ви хочете підвищити керованість філій або відділень компанії. 4. Коли Ви хочете об'єктивно оцінити кадровий потенціал компанії. 5. Коли Ви вирішуєте питання про інвестування в компанію. 6. Коли компанія планує випуск нового продукту або послуги на ринок. 7. Коли компанія вирішує питання про розширення виробництва.
Аудит кадрового стану і кадрового потенціалу дає змогу виявити: - рівень кадрового забезпечення і потреб у персоналі; - потреби в професійному розвитку; - стиль управління; - соціально-психологічний клімат; - інноваційний потенціал; - основні фактори супроти змін; - розподіл персоналу в організації.
Після проведеної перевірки кваліфіковані аудитори повинні надати замовнику звіт, що містить ретельний аналіз проблем а також чіткий перелік необхідних засобів і методик роботи з персоналом, виконання яких з великою імовірністю приведе до вирішення виниклих проблем.
Якщо для українських підприємств кадровий аудит – поки дивина, то для працюючих в Україні західних компаній з безліччю філій – звична процедура. Справа в тому, що для головного офісу аудит персоналу – майже чи не єдиний спосіб стежити за роботою філій, розкиданих в інших країнах. Звіти проведені аудити в українській філії, для західних топ-менеджерів – це основне джерело інформації про тутешній персонал. Тому кадровий аудит проводиться регулярно, як правило, не рідше одного разу в рік.