проект.pptx
- Количество слайдов: 18
ПІДГОТОВКА СПОРТСМЕНІВ ДО ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР ДАВНИНИ І СУЧАСНОСТІ
Зміст Підготовка спортсменів давнини Підготовка спортсменів сучасності Висновок
Підготовка спортсменів давнини Планувалася чотирирічна підготовка – від ОІ до інших: існували чотириденні цикли (тетради). зміст
Тренування набувало систематичного і напруженого характеру, в ній широко використовувалися не лише знання і досвід, накопичені у спорті – його техніка, тактика, методика розвитку різних якостей, але й сучасні досягнення медицини – профілактика і лікування травм, спеціальна дієта, масаж та ін.
В різних видах спорту детально відпрацьовувалася система підготовки. Наприклад кулачні бійці і панкратіоністи використовували шкіряні мішки з піском, борошном чи пшеницею для відпрацювання різноманітних ударів.
Особливо ретельною і вимогливою була підготовка атлетів в Олімпії в останній місяць перед Іграми. Дисципліна підтримувалася не лише роз’ясненнями і вказівками, але й за допомогою різки, якою тренери карали недбайливих учнів.
В підготовку атлетів вводилися медичні знання – про розвиток системи дихання і кровообігу, елементи гігієни, різноманітні види масажу, спеціальні дієти.
Не забували стародавні греки і про психологічну підготовку, розглядаючи її як важливу складову майстерності спортсменів. Для відновлення сил особливо широко використовувався масаж.
Тренування атлетів в гімнасіях проводилися професійними вчителями (тренерами). Тренери повинні були знати про усі особливості підготовки атлетів – масаж, дієти, гігієну, медицину.
Підготовка спортсменів сучасності зміст Виховання спортсмена складається з таких органічно взаємозв'язаних частин: технічної, тактичної, фізичної (загальної і спеціальної), моральної й польової та теоретичної підготовки.
Технічна підготовка: Важлива сторона спортивної техніки — економне виконання вправи, яке забезпечує збереження сил. Під час навчання спортсмен повинен опанувати правильну техніку. Роль у технічній підготовці спортсмена належить тренерові, який повинен розучити з ним вправу в цілому по частинах, проаналізувати кожен рух.
Тактична підготовка : Тактика потрібна в усіх видах спорту. Навчання тактики проводиться з використанням таких основних методів: розучування тактичних елементів і дій по окремих частинах і в цілому; розробка варіантів тактичних дій; творчі завдання в процесі тренувальних занять та змагань; аналіз застосованих тактичних варіантів, планів під час змагань.
Загальна фізична підготовка, дуже корисна для зміцнення здоров'я, зумовлює гармонійний розвиток усіх органів і систем людського організму, підвищення їх функціональних можливостей — збільшення сили, швидкості, витривалості, спритності і т. д. Спеціальна фізична підготовка має на меті високий розвиток усіх органів і систем, всіх функціональних можливостей організму спортсмена, але вправи добираються з урахуванням особливостей даного (обраного) виду спорту.
А також моральна й вольова підготовка. Український спортсмен повинен бути відданим Батьківщині, дисциплінованим, працьовитим, наполегливим у досягненні поставленої мети, впевненим у своїх силах, здатним до максимальних зусиль; повинен не боятися труднощів, завжди прагнути до перемоги.
Всі ці якості виховуються протягом усього процесу тренувальної роботи (особистим прикладом, добором відповідних вправ, участю в змаганнях, розповідями про кращих людей нашої країни, зокрема видатних спортсменів).
зміст Висновок Спільну увагу була на технічну підготовку, тактичну підготовку, фізичну підготовку, моральну та вольову підготовку. Підготовка до ОІ була через кожні чотири роки. Застосовують медицину. Відмінне : у давнині за не старанність вчителя (тренера) били спортсменів різкою. В сучасний час такого не роблять. В давнину тренувалися та змагалися без одягу і босоніж. Зараз у спортсмен має одяг та різне спортивне взуття.