Скачать презентацию Перша світова війна 1914 -1918 рр Мілітаристська пропаганда Скачать презентацию Перша світова війна 1914 -1918 рр Мілітаристська пропаганда

история 1-зб-1 С.Чуркина.pptx

  • Количество слайдов: 15

Перша світова війна 1914 -1918 рр. Мілітаристська пропаганда напередодні та в роки І світової Перша світова війна 1914 -1918 рр. Мілітаристська пропаганда напередодні та в роки І світової війни. Підготувала учениця групи 1 -зб-1 Чуркіна С.

 Перша світова війна була закономірним результатом загост рення суперечностей між найбільшими індустріальними державами. Перша світова війна була закономірним результатом загост рення суперечностей між найбільшими індустріальними державами. Німеччина, яка мала могутній військовий і економічний потенціал, прагнула до світового лідер ства, не задовольняючись існуючим з кінця XIX ст. розподілом сфер впливу. Особливої гостроти інтереси Німеччини та Великобританії. Обидві держави вели боротьбу за панування на морях, нарощуючи військово морські сили.

 Розвиток науково технічного прогресу привів до появи на початку XX ст. нових, більш Розвиток науково технічного прогресу привів до появи на початку XX ст. нових, більш могутніх і досконалих засобів зни щення людей. Розпочалася гонка озброєнь, на якій наживалися військові монополії. Одночасно відбувалася мілітаризація духу і свідомості величезних мас людей. Для цього використовувалися всі доступні засоби пропаганди. Найбільш відвертою пропаганда мілітаризму проводилась у Німеччині

Мілітаризм (франц. militarisme, від латів. (латинський) militaris — військовий), в широкому сенсі — нарощування Мілітаризм (франц. militarisme, від латів. (латинський) militaris — військовий), в широкому сенсі — нарощування військової могутності експлуататорської держави з метою здійснення політики загарбницьких воєн і придушення опору мас трудящих усередині країни.

 Вході 1 ої світової війни 1914— 18 було мобілізовано близько 74 млн. чіл. Вході 1 ої світової війни 1914— 18 було мобілізовано близько 74 млн. чіл. Війна прискорила розвиток державно монополістичного капіталізму. Придушення післявоєнних виступів «власного» робочого класу і національно визвольної боротьби народів колоніальних і залежних країн також супроводжувалося розвитком Мілітаризму, зростанням впливу воєнщини.

 Ніхто з керівників великих держав, заклопотаних суперництвом між собою, не міг уявити собі Ніхто з керівників великих держав, заклопотаних суперництвом між собою, не міг уявити собі справжніх масштабів і наслідків майбутньої війни. На початку червня 1914 р. Німеччина та Австро Угорщина дійшли висновку, що настав найбільш сприятливий момент для початку війни. Великобританія активно підтримувала в них ілюзію, що в майбутній війні вона залишиться нейтральною державою, а вони будуть мати своїми противниками лише дві великі держави — Росію та Францію. Для початку конфлікту потрібен був лише привід.

 Безпосереднім приводом до розв´язання Першої світової війни стало вбивство 28 червня 1914 р. Безпосереднім приводом до розв´язання Першої світової війни стало вбивство 28 червня 1914 р. у боснійському місті Сараєво сербським націоналістом Г. Принципом спадкоємця австро угорського престолу ерцгерцога Франца Фердинанда та його дружини. Австро Угорщина зі згоди Німеччини звинуватила Сербію і наді слала їй ультиматум, в якому містилися приречені на невиконання умови. І хоч його в цілому було прийнято, Австро Угорщина ого лосила 28 липня війну Сербії. Росія як гарант незалежності Сербії розпочала загальну мобілізацію, і вже 1 серпня Німеччина оголо шує їй війну. У відповідь у війну вступає Франція (3 серпня) і нарешті Великобританія (4 серпня).

 З самого початку війни участь в ній взяли найбільші держави Європи, і поступово З самого початку війни участь в ній взяли найбільші держави Європи, і поступово до конфлікту втягувалися нові держави. 23 серпня 1914 р. на боці Антанти виступила Японія, яка скорис талася сприятливими умовами для захоплення німецьких воло дінь на Далекому Сході (фортеця Циндао, Маршалові, Каролін ські та Маріанські о ви). На другий день війни Туреччина підписала договір з Німеччиною і пропустила її кораблі в Чорне море. Після обстрілу турецьким флотом чорноморських портів Росії остання оголосила в листопаді 1914 р. війну Туреччині.

 Таким чином війна стала світовою. Поступово в неї було втяг нуто 36 держав Таким чином війна стала світовою. Поступово в неї було втяг нуто 36 держав світу з населенням понад 1, 5 млрд осіб (75% насе лення світу).

 У збройні сили воюючих країн було мобілізовано понад 73 млн осіб. Перша світова У збройні сили воюючих країн було мобілізовано понад 73 млн осіб. Перша світова війна велася в багатьох регіонах світу.

 Утворилося близько 20 фронтів, проте основними були Західноєвропейський, де німецькі війська вели боротьбу Утворилося близько 20 фронтів, проте основними були Західноєвропейський, де німецькі війська вели боротьбу проти франко англійських військ, та Східноєвропейський, де російські війська протистояли австро угорським і німецьким військам.

 Мілітаризм, направлений проти зовнішніх противників буржуазної держави був спрямованим , проти внутрішнього противника Мілітаризм, направлений проти зовнішніх противників буржуазної держави був спрямованим , проти внутрішнього противника — революційного і демократичного руху. Після війни подальше посилення міжімперіалістичних протиріч привело до нового етапу гонки озброєнь.

 Перша світова війна 1914 1918 pp. стала гігантською трагедією для народів світу. Людські Перша світова війна 1914 1918 pp. стала гігантською трагедією для народів світу. Людські втрати в ній становили понад 10 млн осіб, вона поглинула в середньому третину національного багат ства головних держав учасниць війни. Майже 4, 5 років військових дій призвели до розорення економіки, зруйнування господарських зв´язків переважної більшості європейських держав.

Лише США змогли зміцнити своє економічне становище, перетворившись у найбагатшу країну світу. Лише США змогли зміцнити своє економічне становище, перетворившись у найбагатшу країну світу.

Дякую за увагу Дякую за увагу