Павуки
• Павук - комаха. Павукоподібні і комахи пов'язані між собою спорідненістю, але представляють різні групи тварин. Разом з багатоніжками і ракоподібними вони утворюють тип членистоногих. З їх числа лише комахи - щасливі власники крил. Втім, зустрічаються, як ми знаємо, і безкрилі комахи - блоха, клоп, чешуйніци. Але відсутність крил ще не може служити достовірною ознакою для остаточного визначення систематичної групи, до якої відноситься тварина. Зате за кількістю ніжок відразу можна розібратися, з ким саме маєш справу: у комах ніжок шість, у павукоподібних - вісім
Гніздо павука • У хрестовика (Araneus diadematus) Павутина служить одночасно і житлом і пасткою для дичини. Нам його житло може здаватися розкішним: адже воно споруджено з чистого шовку. Для павука ж, який сам цей клац виділяє, він не представляє цінної матерії. Кому доводилося хоч раз бачити обсяг шелковиделітельних залоз в задній частині черевця павуків, той легко зрозуміє, що недоліку в шовку вони не відчувають. І це дуже важливо - без шовку павутини немає життя для павука.
Як павук схоплює здобич? • Може здатися дивним, що павукахрестовика доводиться користуватися ще й дотиком, без якого всі ого вісім очей нічого не повідомлять йому про муху, що потрапила в мережу. І, тим не менш, це так! Органи зору розвинені у хрестовика набагато слабкіше, ніж у павуків-скакунів. Хрестовик чітко сприймає тільки напрямок, звідки падає світло. Очі служать йому лише для загального орієнтування в його маленькому життєвому просторі. Навіть вкінець зголоднілий павук не помічає мухи, якщо та борсається зовсім поруч, але не стосується павутини: він не знає муху в «обличчя» .
Факти про павуків • За один раз паучиха може народити 200000 паучат. • Кров у нас асоціюється з червоним, або близьким до нього кольором, а в павуків кров – прозора. • В природі існує більше 35 тис. видів павуків і не перестають відкриватися нові види. • Павук – скакун здатний стрибнути на відстань, довшу за його власне тіло в 50 -75 разів.
Небезпечні павуки • . На півдні Франції та Італії живе мисливець за кониками - мальміньята, в Азії живе близький родич цього павука - «чорний вовк» , а в тропічній Америці - «чорна вдова» , Чий укус викликає у людини не тільки гострий біль, по і лихоманку, втрату свідомості і інші ускладнення, в інших випадках навіть смертельні. Однак жодне з перерахованих створінь не нападає на людину як на здобич. Під час жнив або зриваючи листок з куща, хтонебудь ненароком притисне такого себе під загрозою, пустить в хід свою зброю.