Росинка.pptx
- Количество слайдов: 42
ПАТ «Київський завод безалкогольних напоїв «Росинка» Ділова гра Студентів 307 -ФКс
Ідентифікаційні реквізити Повне найменування Публічне акцiонерне товариство "Київський завод безалкогольних напоїв "Росинка" Скорочене найменування (за наявності) ПАТ "КЗБН "Росинка" Організаційно-правова форма Відкрите акціонерне товариство Район н/д Поштовий індекс 03680 Населений пункт м. Київ Вулиця, будинок вул. Ежена Потьє, 6 Основні види діяльності Виробництво мінеральних вод та інших безалкогольних напоїв Оптова торгівля напоями Роздрібна торгівля алкогольнимита іншими напоями
Історія З чого починалася «Росинка» Краплина води – першоджерело життя. З нею пов’язана й історія становлення заводу. Адже «росинка» означає саме краплину води. Завод «Росинка» , який почав працювати ще 1960 року, до 90 -х років минулого століття лишався єдиним заводом у київському регіоні, який спеціалізується на безалкогольних напоях. Сьогодні «Росинка» входить до когорти найбільших виробників напоїв в Україні. Вже з 1962 року «Росинка» освоїла випуск напоїв з натуральної фруктової сировини. З того часу асортимент продукції вдосконалюється та розширюється. Так з 1996 року ми відкрили виробництво сокового напою для дітей «Capri-Sonne» , який вже давно люблять дітлахи Європи.
З 2007 року «Росинка» - повноправний член шанованої у світі групи виробників напоїв Orangina Schweppes Group (Оранжина Швепс Груп). Завод заслужив хорошу репутацію у країнах Європейського Союзу. «Росинка» вважається інноваційним брендом, що пропонує споживачеві широкий вибір із понад 75 найменувань продукції, яка випускається на сучасних виробничих лініях. У його асортименті напої на будь-який смак: безалкогольні, слабоалкогольні, сокові, а також мінеральні води і надзвичайно смачний квас. За час свого існування завод отримав понад 100 нагород, золотих медалей і Гран-прі як в Україні, так і закордоном. Це свідчить про високі виробничі стандарти «Росинки» і про безумовно лідерські позиції. Проте його найважливіша винагорода – це визнання споживачів.
Розподіл власності акцій ПАТ «Київський завод безалкогольних напоїв «Росинка» Відсоток акцій (часток, паїв), Найменування юридичної Код за ЄДРПОУ особи засновника та/або учасника Black Lion Beverages IV B. V. (засновник) Прізвище, ім'я, по Місцезнаходження учасника які належать засновнику та/або учаснику (від загальної кількості) Нiдерланди н/д 34238458 Amstelveen Bankrashof, 3 99. 69 н/д Відсоток акцій (часток, паїв), які належать засновнику та/або учаснику (від батькові фізичної особи загальної кількості) Зозуля Марія 0. 000000047451 Кенюк Галина 0. 000000047451 Кобильник Лілія 0. 000000047451 Кундрюцков Володимир 0. 000000047451 Кутіна Марія 0. 000000047451 Мельник Наталія 0. 000000047451 Мудрак Юлія 0. 000000047451 Патригура Ярослав 0. 000000047451
Отже, ПАТ «Київський завод безалкогольних напоїв «Росинка» - це підприємство із майже 100% іноземними інвестиціями.
Виробництво Сьогодні Київський завод безалкогольних напоїв «Росинка» входить до когорти кращих виробників України. Це стало можливим завдяки постійному вдосконаленню виробництва, впровадженню новітніх технологій і розширенню асортименту продукції.
Понад 100 нагород і 9 премій Гран-прі за вищу якість продукції свідчать про наші високі стандарти. Так «Росинку» тричі було визнано «Кращою торгівельною маркою» (2002, 2003, 2004 рр. ), а також марка здобула перемогу на Міжнародному конкурсі «Золота торгівельна марка, 2003» .
На сьогодні в асортименті «Росинки» понад 75 найменувань безалкогольних, слабоалкогольних, сокових напоїв і мінеральної води. «Росинка» продовжує розвиватися. Ми постійно вивчаємо ринок нових технологій, які допоможуть нам удосконалювати продукцію і задовольняти різноманітні смаки українських споживачів.
Якість Виробництво продукції відмінної якості для задоволення вимог та бажань кожного споживача – головна мета ВАТ «КЗБН «Росинка» . Саме тому з року в рік компанія удосконалює технології, виробництво, продукцію, систему просування та збуту напоїв і, звісно, систему управління якістю (СУЯ).
СУЯ заводу «Росинка» складається 5 етапів: 1. Якість сировини. 2. Якість, управління та контроль над організацією технологічних і виробничих процесів. 3. Контроль якості готової продукції. 4. Належний контроль за якісним зберіганням сировини та напоїв на складах. 5. Налагоджена (якісна) система управління збутом (дистрибуції) підприємства.
Велика увага приділяється контролю готової продукції: Щопівгодини проводиться фізико-хімічний аналіз на відповідність продукції до вимог стандарту. З кожної партії проводиться мікробіологічний аналіз.
Вся готова продукція має гігієнічні висновки МОЗ України та сертифікати відповідності, а також проходить: 1) щоквартально контрольні випробування в Укрметртестстандарті за фізико-хімічним, мікробіологічним, токсичним елементами та вмісту радіонуклідів; 2) щомісячно районна санепідемстанція проводить вибірковий відбір продукції в експедиції заводу і цехах розливу, а також контроль якості.
Аналіз організації менеджменту на підприємстві Інформація щодо освіти та стажу роботи посадових осіб ПАТ «Київський завод безалкогольних напоїв «Росинка» Голова Правлiння – Прозапас Людмила. Призначений на посаду позачерговими загальними зборами 19. 02. 2008 р. термiном на 5 рокiв. Iформацiя про отримання винагороди є комерцiйною таємницею. Посади на iнших пiдприємствах не займає. Голова правлiння керує роботою правлiння. Голова правлiння має право: а) без довiреностi представляти iнтереси Товариства та здiйснювати iншi дiї вiд iменi Товариства; б) розпоряджатися коштами та майном Товариства в межах, визначених статутом Товариства, рiшеннями загальних зборiв акцiонерiв та спостережної ради; в) пiдписувати довiреностi, договори (угоди) та iншi документи вiд iменi Товариства; г) розподiляти обов'язки мiж членами правлiння.
До компетенцiї правлiння належить: а) затвердження поточних планiв дiяльностi Товариства та заходiв, необхiдних для їхнього виконання; б) розробка бiзнес-планiв та iнших програм фiнансово-господарської дiяльностi Товариства; в) укладення договорiв (угод) на суму, що не перевищує 25 % балансової вартостi активiв Товариства. г) затвердження щорiчних кошторисiв, штатного розкладу та посадових окладiв працiвникiв Товариства (крiм посадових осiб органiв управлiння); ') органiзацiя ведення бухгалтерського облiку та звiтностi Товариства, надання рiчного звiту та балансу Товариства на затвердження загальним зборам акцiонерiв; д) ухвалення рiшень щодо отримання довгострокових позик; е) визначення розмiру, джерел формування та порядку використання фондiв Товариства; є) прийом та звiльнення працiвникiв Товариства у вiдповiдностi до законодавства, ведення облiку кадрiв, встановлення системи заохочень та накладання стягнень на працiвникiв Товариства; ж) органiзацiя скликання та проведення рiчних загальних зборiв та затвердження порядку денного зборiв (за погодженням iз Наглядовою радою); з) здiйснення iнших дiй, що випливають iз статуту Товариства, Положення про правлiння, рiшень загальних зборiв та спостережної ради.
Наглядова рада: Член Наглядової ради Товариства – Салій Василь. Основнi завдання Наглядової ради - представлення iнтересiв акцiонерiв у перервi мiж загальними зборами, контроль та регулювання дiяльностi правлiння, розробка полiтики для збiльшення прибутковостi й конкурентоздатностi Товариства, забезпечення його стiйкого фiнансовоекономiчного стану, а також реалiзацiя статутних завдань Товариства.
Наглядова рада має такi повноваження: 1. Вимагати скликання позачергових зборiв акцiонерiв у випадках, коли цього потребують iнтереси акцiонерiв i Товариства загалом. 2. Визначати основнi напрямки дiяльностi Товариства i затверджувати його плани й звiти про їхнє виконання. 3. Визначати й пропонувати для затвердження загальним зборам акцiонерiв напрямки та розмiри щорiчного розподiлу нерозподiленого прибутку Товариства. 4. Обирати й ухвалювати рiшення про припинення повноважень членiв правлiння Товариства. 5. Затверджувати внутрiшнi нормативнi документи Товариства, за винятком документiв, якi регулюють дiяльнiсть загальних зборiв акцiонерiв, Наглядової ради, правлiння, ревiзiйної комiсiї та розподiлу чистого прибутку Товариства. 6. Затверджувати умови договорiв (контракту), що укладаються з членами (головою) правлiння, в тому числi визначати умови оплати працi членiв (голови) правлiння. 7. Вiд iменi Товариства укладати контракт iз головою правлiння. 8. Ухвалювати рiшення про притягнення до майнової вiдповiдальностi членiв правлiння. 9. Призначати аудитора й iнiцiювати проведення позачергових ревiзiй та аудиторських перевiрок фiнансово-господарської дiяльностi Товариства, а також заслуховувати звiти ревiзiйної комiсiї про фiнансово-економiчний стан Товариства. 10. Затверджувати рiшення щодо скликання чергових загальних зборiв, їхнiй порядок денний та текст iнформацiйного повiдомлення акцiонерiв; затверджувати остаточний варiант порядку денного чергових та позачергових загальних зборiв.
Член Правлiння Товариства, головний бухгалтер – Мудрак Юлія Андріївна. Згiдно посадової iнструкцiї головний бухгалтер забезпечує: а) розробку бiзнес-планiв та iнших програм фiнансово-господарської дiяльностi Товариства; б) розгляд договорiв (угод) на суму, що не перевищує 25 % балансової вартостi активiв Товариства. в) пiдготовку щорiчних кошторисiв, штатного розкладу та посадових окладiв працiвникiв Товариства (крiм посадових осiб органiв управлiння); г) органiзацiю ведення бухгалтерського облiку та звiтностi Товариства, надання рiчного звiту та балансу Товариства на затвердження загальним зборам акцiонерiв; д) надання висновку щодо доцiльностi отримання довгострокових позик; е) визначення розмiру, джерел формування та порядку використання фондiв Товариства.
Член Правлiння Товариства, Директор фiнансовий – Кенюк Галина Василівна Розробляє комерцiйну стратегiю та плани пiдприємства щодо збуту, брендiнгу та покупцiв, визначає цiлi щодо об'ємiв продажу для досягнення цiлей Товариства. Iформацiя про отримання винагороди є комерцiйною таємницею. Посади на iнших пiдприємствах не займає.
Член Правлiння Товариства, Директор комерцiйний – Мельник Наталія Іванівна Розробляє комерцiйну стратегiю та плани пiдприємства щодо збуту, брендiнгу та покупцiв, визначає цiлi щодо об'ємiв продажу для досягнення цiлей Товариства. Iформацiя про отримання винагороди є комерцiйною таємницею. Посади на iнших пiдприємствах не займає.
Член Правлiння Товариства – Кутіна Марія Сергіївна Визначає логiстичну стратегiю Товариства, розробляє стратегiю управлiння запасами на виробництвi та у сферi товарообiгу, координує дiяльнiсть вiддiлу матерiально - технiчного забезпечення. Iформацiя про отримання винагороди є комерцiйною таємницею. Посади на iнших пiдприємствах не займає.
Голова Ревiзiйної комiсiї – Сірик Тетяна Василівна Ревiзiйна комiсiя Товариства у вiдповiдностi з покладеними на неї завданнями контролює та перевiряє фiнансовогосподарську дiяльнiсть правлiння Товариства.
Характеристика трудових ресурсів підприємства Виконання показникiв з працi за 2007 -2008 роки Назва показника 2010 2011 Чистий дохiд тис. грн. 39960 33037, 2 Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв, у тому числi: - штатних чол. 657 679 - позаштатних та сумiсникiв чол. 0 2 - неповний робочий час чол. 3 15 Фонд оплати працi тис. грн. 22552, 4 36765, 8
У 2011 роцi спостерiгалося пiдвищення середньої заробiтної платнi на 11, 5%. Середнiй вiк працiвникiв ПАТ "КЗБН "Росинка" не перевищує 40 рокiв, з них 202 особи - це молодь до 30 рокiв. Тобто, в цiлому колектив молодий, мобiльний i вiдносно легко пристосовується до нових умов i тенденцiй ринку. З метою розвитку професiйних навикiв фахiвцiв усiх напрямкiв, формування правильного розумiння лiдерства у бiзнесi та покращення усвiдомлення принципiв функцiонування компанiї як єдиної системи на пiдприємствi органiзовано комплекс навчання працiвникiв у вiдповiдностi до їхнього фаху та кола посадових обов'язкiв.
Кадрова полiтика Товариства спрямована на: - забезпечення адекватного пiдвищення заробiтної платнi працiвникiв Товариства; - пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв Товариства на регулярнiй основi; - забезпечення рацiональної органiзацiйної структури та розмiщення кадрiв, що дає можливiсть мiнiмiзувати витрати Товариства на оплату працi. У Товариствi укладено Колективну угоду мiж керiвництвом та працiвниками вiд 12. 02. 2008, зареєстровану Управлiнням працi та соцiального захисту населення за № 75 вiд 22. 11. 2008
Основнi параметри Колективної угоди: - розширення маршрутної мережi роботи автотранспорту; - забезпечення заходiв щодо охорони працi, технiки безпеки та безпеки руху; - пiдвищення заробiтної платнi штатних працiвникiв. Для захисту iнтересiв працiвникiв створено профспiлку.
Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства Склад, структура та динаміка основного капіталу підприємства Показники На початок року тис. грн. % На кінець року тис. грн. % Зміна (+, -) тис. грн. % Темп росту (зниження) Основні засоби: початкова вартість знос залишкова вартість Нематеріальні активи: початкова вартість знос залишкова вартість Незавершине будівництво Довгострокові фінансові вкладення, інші необоротні активи 335174, 40 х 721728, 00 х 386553, 60 х 115, 33 121440, 00 213734, 40 х 35, 06 243583, 20 478144, 80 х 32, 92 122143, 20 264410, 40 х -2, 14 100, 58 123, 71 80150, 40 x 135324, 00 x 55173, 60 x 68, 84 7286, 40 72864, 00 x 11, 95 15465, 60 119858, 40 x 8, 25 8179, 20 46994, 40 x -3, 70 112, 25 64, 50 291456, 00 47, 81 811944, 00 55, 90 520488, 00 8, 09 178, 58 31574, 40 5, 18 42530, 40 2, 93 10956, 00 -2, 25 34, 70 Всього 609628, 80 100, 00 1452477, 60 100, 00 842848, 80 - 138, 26
Висновок: Вартість основного капіталу на кінець року збільшилась на 842848, 80 тис. грн. і становить 1452477, 60 тис. грн. 138, 26 % приросту основного капіталу одержано за рахунок основних засобів, які становлять 115, 53 % у загальній вартості основного капіталу. Частка довгострокових фінансових інвестицій та інших необоротних активів в основному капіталі за звітний період зменшилась і становить на кінець року 2, 251 %. Все це свідчить про те, що на підприємстві відбувається процес оновлення основних засобів.
Коефіцієнти оцінки фінансової стійкості підприємства Відхилення від ТДЗ На початок року На кінінець року Зміна за рік ТДЗ коефіцієнт автономії (незалежності) 0, 81 0, 71 -0, 1 коефіцієнт маневрування (мобільності) 0, 49 0, 37 коефіцієнт фінансової стійкості 0, 86 коефіцієнт фінансової залежності Показники плече фінансового важеля (коефіцієнт фінансового ризику) на початок року на кінець року ≥ 0, 5 +0, 31 +0, 21 -0, 12 ≥ 0, 5 -0, 01 -0, 13 0, 82 -0, 05 ≥ 0, 5 +0, 36 +0, 32 0, 18 0, 27 +0, 11 ≤ 0, 4 -0, 22 -0, 13 0, 22 0, 40 +0, 18 0, 3 -0, 5 -0, 08 +0, 1
Висновок: коефіцієнт незалежності характеризує ступінь фінансового ризику підприємства, він у нас зменшився на 0, 1 (з 0, 81 до 0, 71), що є негативним чинником фінансового стану підприємства. Коефіцієнт фінансової стійкості за звітний період знизився на 0, 04 (з 0, 86 до 0, 82), що свідчить про фінансову нестабільність підприємства. Коефіцієнт фінансової залежності зріс на 0, 11%, що свідчить про збільшення даної залежності підприємства. А також зріс коефіцієнт фінансового ризику на 0, 18% (з 0, 22 до 0, 40). Коефіцієнт маневрування має бути не менше ніж 0, 5, оскільки він характеризує ступінь мобільності використання власних коштів, а на підприємстві він зменшився на 0, 12, а від теоретично виправданої величини зменшився на кінець року на 0, 13%, що свідчить про те, що підприємство не забезпечене власними оборотними коштами. Дані коефіцієнти свідчить про зменшення ринкової стійкості і незалежності підприємства від зовнішніх інвесторів.
Аналіз оборотності капіталу в цілому та окремих його елементів. Показники оборотності капіталу Показники коефіцієнтів оборотності 1. Всього капіталу 2. Власного капіталу 3. Позикового капіталу 4. Кредиторської заборгованості За звітний період 0, 16 Показники тривалості обороту, дні 1. Всього капіталу За звітний період 2263 0, 22 2. Власного капіталу 1688 0, 64 3. Позикового капіталу 571 1, 06 4. Кредиторської заборгованості 343
Висновок : коефіцієнт оборотності вимірює продуктивність активів, це кількість оборотів, які здійснив оборотний капітал за певний час, а тривалість обороту – кількість днів, за яких оборотний капітал здійснює один оборот, проходячи всі фази. Аналіз оборотності оборотних активів дає змогу судити про те, що коефіцієнт оборотності капіталу дорівнює 0, 16, це означає, що за рік оборотні активи обернуться 0, 16 раз. Період їх обороту дорівнює 2263 днів. Оборотний власний капітал підприємства за рік обернеться 0, 22 раз, період його обороту дорівнює 1688 днів. Позиковий капітал обернеться 0, 64 рази за рік, його період обороту дорівнює 571 дня. Коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості дорівнює 1, 06 рази, а період обороту 343 днів.
Показники оборотності дебіторської заборгованості Показники За звітний період 1. Виторг від реалізації продукції, тис. грн. 283176 2. Середня величина дебіторської заборгованості, тис. грн. 108916, 8 3. Коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості 2, 60 4. Період погашення дебіторської заборгованості 140, 39 5. Відношення середньої величини дебіторської заборгованості до виторгу від реалізації продукції 0, 38
Висновок: На даному підприємстві за звітний період загальна картина стану дебіторської заборгованості є такою: тривалість періоду погашення дебіторської заборгованості становить 140, 39 днів, а коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості – 2, 60 рази. Відношення середньої величини дебіторської заборгованості до виторгу від реалізації продукції за звітний рік становило 0, 38. Загалом це свідчить про нормальний фінансовий стан підприємства.
Аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства Відхилення від теоретично На Зміна Показники ліквідності та платоспроможності На кінець Теоретично можливого значення початок за Показники звітного можливе підприємства звітного звітний періоду період значення на початок року на кінець року 1. Коефіцієнт абсолютної ліквідності 0, 42 0, 22 -0, 20 +0, 22 +0, 02 2. Коефіцієнт поточної ліквідності 1, 08 0, 63 -0, 45 0, 70 +0, 38 -0, 07 Коефіцієнт швидкої ліквідності 0, 71 0, 50 -0, 21 0, 8 -0, 9 -0, 53 -0, 45 3. Загальний коефіцієнт ліквідності 4. Коефіцієнт відновлення платоспроможності 3, 65 2, 28 -1, 37 2, 00 +1, 65 +0, 28 5. Коефіцієнт втрати платоспроможності 0, 20 0, 26
Висновок : на початок року коефіцієнт абсолютної ліквідності є вищий за нормативне значення, він становить 0, 42, а на кінець року - у межах норми – 0, 22. Тобто на початок року підприємство могло негайно погасити 42% короткострокових зобов’язань, а на кінець року - 22%. Коефіцієнт поточної ліквідності на початок (1, 08) є вищим за норму, але на кінець звітного періоду (0, 63) є дещо нижчим за норму. Це означає, що мобілізувавши кошти в розрахунках з дебіторами, підприємство не зможе погасити всю суму короткострокових зобов’язань. За звітний період значення коефіцієнта загальної ліквідності зменшилось на 1, 37%, але все одно є вищим за норму. А це означає, що підприємство мобілізувавши всі оборотні активи, в змозі погасити всі поточні зобов’язання, що заслуговує на позитивну оцінку і свідчить про достатній рівень платоспроможності підприємства. Оскільки, коефіцієнт відновлення платоспроможності є дуже низьким і становить 0, 20, то підприємству загрожує втрата платоспроможності, що свідчить про низький рівень стійкості підприємства.
Аналіз прибутку та рентабельності підприємства Фінансові результати діяльності підприємства Показники За мин. За звіт. Абсол. Темп період(тис. грн. відхилення(+, росту(зниже н. ) ) -) ння) Валовий прибуток 71928 62928 -9000 -12, 51 Прибуток від операційної 55944 40903, 2 -15040, 8 -26, 89 Прибуток від звичайної 41025, 6 30284, 1 -10741, 5 -26, 18 Чистий прибуток 39960 33037, 2 -6922, 8 -17, 32
Висновок: Валовий прибуток зменшився на 9000 тис. грн. з 71928 тис. грн. до 62928 тис. грн. Це відбулося за рахунок зменшення фінансових результатів від операційної діяльності на 26, 89 % або на 15040, 8 тис. грн. , фінансових результатів від звичайної діяльності на 26, 18 % або на 10741, 5 тис. грн. Це свідчить про незадовільний фінансовий стан підприємства, тому що чистий прибуток зменшився порівняно з минулим періодом на 6922, 8 тис. грн. , але він залишається додатнім, що є позитивною ознакою діяльності підприємства.
Аналіз основних показників рентабельності (%) Показники Минулий період Звітний період Зміни Рентабельність активів 3, 52 1, 39 -2, 13 Рентабельність оборотних акт. 7, 79 3, 69 -4, 10 Рентабельність власного капіт. 4, 33 1, 95 -2, 38 Рентабельність реалізації прод. 60, 00 42, 11 -17, 89
Висновок: рентабельність активів знизилася на 2, 13% і на кінець звітного періоду становить 1, 39%. Це свідчить про дуже ефективне використання наявних ресурсів підприємства. Рентабельність оборотних активів знизилася на 4, 10%, на кінець минулого періоду становила 7, 79%, а за звітний період – 3, 69%. Рентабельність власного капіталу знизилась на 2, 38%, на кінець звітного періоду становить 1, 95%, порівняно з минулим періодом – 4, 33 %, це свідчить про те, скільки прибутку приносить кожна гривня власного авансованого капіталу. Рентабельність реалізації продукції знизилася на 17, 89 %, на кінець минулого періоду становила 60, 00 %, а за звітний період – 42, 11 %. Цей показник характеризує прибутковість поточних витрат, вигідність для підприємства виробництва певного виду продукції. Даний ріст рентабельності свідчить про негативну діяльність підприємства.
Загальній висновки: З 2007 року «Росинка» - повноправний член шанованої у світі групи виробників напоїв Orangina Schweppes Group (Оранжина Швепс Груп). Завод заслужив хорошу репутацію у країнах Європейського Союзу. «Росинка» вважається інноваційним брендом, що пропонує споживачеві широкий вибір із понад 75 найменувань продукції, яка випускається на сучасних виробничих лініях. Завод «Росинка» , який почав працювати ще 1960 року, до 90 -х років минулого століття лишався єдиним заводом у київському регіоні, який спеціалізується на безалкогольних напоях. Сьогодні «Росинка» входить до когорти найбільших виробників напоїв в Україні.
Більшість показників платоспроможності, ліквідності, ділової активності та рентабельності ПАТ «Київський завод безалкогольних напоїв «Росика» на 31. 12. 2010 та 31. 12. 2011 роки негативно відхиляються від норми (тобто значно відхиляються від бажаного значення). Це свідчить про незадовільний фінансовий стан досліджуваного підприємства і про його низьку рентабельність. На кінець 2010 року порівняно із кінцем 2011 року знизилися показники платоспроможності, ліквідності, ділової активності та рентабельності, що свідчить про погіршення його фінансового становища.
Росинка.pptx