парниковий ефект.pptx
- Количество слайдов: 27
Парниковий ефект на моделі теплоізольованого середовища.
Мета: Дослідити зміну температури на моделі теплоізольованого середовища в залежності від кольору фону і баночок з водою.
Обладнання: Парник , чорні і білі баночки і фони, оптична лава, освітлювач , дистильована вода , вимірювач темпиратури , люксметр блок живлення.
Відкриття парникового ефекту Жозеф Фурьє – французький фізик , який відкрив парниковий ефект , і зробив припущення , що атмосфера Землі виконує функцію скла у парнику : попропускає сонячне тепло , і не випускає його у космос.
Парнико вий ефе кт — явище в атмосфері Землі та інших планет, при якому енергія сонячних променів, відбиваючись від поверхні, не може повернутися у космос, оскільки затримується молекулами різних газів, що призводить до підвищення температури поверхні.
Гіпотеза: Зразки з чорними фонами прогріються більше ніж із білими; теплоізольовані зразки прогріються більше ніж зразки без теплоізоляції. Зразки з чорними банками прогріються більше ніж із білими; зразки з теплоізоляцією прогріються більше.
Експеримент № 1
Освітленість парника під час експерименту № 1.
Порівняння експериментів № 1 а і № 1 б Експеримент № 1 а без теплоізоляції з чорним фоном. Експеримент № 1 б з теплоізоляцією і чорним фоном.
Результати експерименту № 1 За 120 секунд при освітленості 6000 lx зразок без теплоізоляції з чорним фоном нагрівся на 4 С* , а зразок з теплоізоляцією з чорним фоном на 5 С*. Зразок з теплоізоляцією нагрівся на 1 С* більше.
Експеримент № 2
Освітленість парника під час експерименту № 2.
Порівняння експериментів № 2 а і № 2 б Експеримент № 2 а без теплоізоляції з білим фоном. Експеримент № 2 б з теплоізоляцією і білим фоном.
Результати експерименту № 2 За 120 секунд при освітленості 6000 lx зразок без теплоізоляції нагрівся на 2 С* , а зразок з теплоізоляцією на 3 С*. Зразок з теплоізоляцією нагрівся на 1 С* більше.
Висновок ( експеримент № 1 і № 2 ) Зразки з теплоізоляцією нагрілись більше ніж зразки без теплоізоляції; зразки з чорним фоном нагрілись більше ніж з білим фоном.
Експиремент № 3
Освітленість парника під час експиременту № 3.
Порівняння експерементів № 3 а і № 3 б Експипемент № 3 а без теплоізоляції з чорною банкою. Експиремент № 3 б з теплоізоляцією з чорною банкою.
Результати эксперименту № 3 За 240 секунд при освітленості 6000 lx зразок без теплоізоляції нагрівся 2 С* , а другий зразок з теплоізоляцією нагрівся на 2, 6 С*. Отже , зразок з теплоізоляцією нагрівся на 0, 6 С* більше.
Експиремент № 4
Освітленість парника під час експеримементу № 4
Порівняння експирементів № 4 а і № 4 б Експеримент № 4 а без теплоізоляції з білою банкою. Експеримент № 4 б з теплоізоляції з білою банкою.
Результати експерименту № 4 За 240 секунд при освітленості 6000 lx зразок без теплоізоляції нагрівся на 0, 4 С*, а зразок з теплоізоляцією нагрівся на 1, 6 С*. Отже , зразок з теплоізоляцією нагрівся на 1, 2 С* більше.
Висновок ( експеримент № 3 і № 4 ) Зразок дистильованої води , що знаходився в чорній баночці нагрівся більше ніж в білій баночці; зразок з теплоізоляцією нагрівся більше ніж зразок без теплоізоляції.
Висновок: Отже , гіпотеза , що зразки з чорними фонами прогріються більше ніж із білими; теплоізольовані зразки прогріються більше ніж зразки без теплоізоляції ; зразки з чорними банками прогріються більше ніж із білими; зразки з теплоізоляцією прогріються більше підтвердилась.
Виконали: Михайліченко Віталійович і Бочаров Гліб Ігорович
Дякуємо за увагу !