Парки Львова.pptx
- Количество слайдов: 5
Парки Львова
Стрийський парк Стри йський— один із найстаріших та найгарніших парків Львова, пам'ятка садово-паркового мистецтва національного значення, що знаходиться у місцевості Софіївка Галицького району. Вважався найгарнішим парком міжвоєнної Польщі. У 1887 році Рада міста Львова розглядала питання спорудження у Львові пам'ятника Яну Кілінському — одному з учасників повстання під проводом Тадеуша Костюшка. Місцем спорудження було призначено парк, який отримав назву на честь Кілінського. Пам'ятник Яну Кілінському було відкрито в парку в 1894 році, де він стоїть і дотепер. Однак назва «Парк Кілінського» не прижилася, а назва «Стрийський парк» виявилася більш популярною та пройшла випробовування часом. Парк Яна Кілінського у 1910 -х роках. Станція «Паркова» Львівської дитячої залізниці. Стрийський парк був запроектований відомим майстром садово-паркового мистецтва інженером міських плантацій Арнольдом Рьорінґом) в 1876— 1877 роках на території колишнього, так званого «першого» , Стрийського кладовища закритого у 1823 році. Парк було закладено у 1879 році. У Стрийському парку налічується понад 200 видів дерев і рослин, є оранжерея, альпінарій, платанова і липова алеї. Тут зростають червоний дуб, тюльпанове дерево, магнолія, сосна Веймутова, японський бузок, маньчжурська аралія, гінкго дволопатеве. Біля головних воріт знаходиться ставок з лебедями.
Парк культури імені Богдана Хмельницького Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького (у народній мові — Парк культури) — парк у Галицькому районі Львова, пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення (з 1984). Розташований між вулицями Стрийською, Гвардійською, Вітовського та Зарицьких. У верхній частині парку культури розташований Монумент Слави, вулиця Стрийська відділяє його від Стрийського парку, а вулиця Вітовського — від Цитаделі. Загальна площа парку — 26 га. У XIX столітті в районі нинішнього входу у парк культури знаходився Пелчинський став, що живився потічком, що стікав з Вулецьких пагорбів. Витікаючи з Пелчинського ставу потічок через Панєнський ставок впадав в річку Сороку. На Пелчинському ставі було споруджено в стилі ампір будівлю військової купальні. Тут гуляла міська знать, а взимку влаштовували ковзанку. 14 вересня 1845 року на ставку відбулося грандіозне благодійне шоу на користь потерпілих від повені Полтви.
Високий Замок (парк) Парк «Висо кий за мок» — парк на Замковій горі у Львові, пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення. Парк входить до складу природо-заповідного фонду України як національне надбання. Парк «Високий замок» був заснований в 1835 році (за іншими даними в 1853). Розташований на схилах Замкової (Княжої) гори поблизу парку «Знесіння» . Загальна площа парку — 36, 2 га. У насадженнях переважають листяні породи: каштан, клен, явір, ясен, липа, береза, тополя, акація, а також сосна. Складається з двох терас. На нижній терасі розташовані будиночок садівника, пам'ятний знак на честь Максима Кривоноса, ресторан, нижній оглядовий майданчик. На верхній терасі розташований штучний курган (Копець Люблінської унії) з оглядовим майданчиком (висота 413 над рівнем моря), насипаний в 1869— 1900 роках польською громадою міста на честь 300 -ліття Люблінської унії. При підніжжі кургану є залишки оборонного муру Високого замку, побудованого польськими королями, з якого пізніше був узятий матеріал для будівництва кургану. У верхній частині парку розташований Львівський телецентр і Львівська телевежа (заввишки 192 метри) телетрансляції. Біля підніжжя кургану в 1874 році був встановлений Лев Лоренцовича. У 2008 році він був переданий Львівському історичному музею і встановлений в Італійському дворику.
Сторінки в категорії «Парки Львова» У Львові розташовані 32 парки які унікальні своєю красою та неповторністю. Парк імені Івана Павла II, Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького, Бернарденгарден, Боднарівка (парк), Ботанічний сад Львівського лісотехнічного інституту, Ботанічний сад Львівського медичного університету, Ботанічний сад Львівського університету, Брюховицький ліс, Винниківський лісопарк, Високий Замок (парк), Горіховий Гай (парк), Залізна Вода, Замарстинівський лісопарк, Зубра (лісопарк), Кортумова Гора, Левандівське озеро, Левандівський парк, Личаківський парк, П'ятий Парк, Парк «Погулянка» , Парк імені 700 -річчя Львова, Парк імені Івана Франка, Парк замків та оборонних споруд давньої України, Регіональний ландшафтний парк «Знесіння» , Скнилівський парк, Снопківський парк, Стрийський парк, Студентський парк, Шевченківський гай.