Паралельне з’єднання провідників. Розв’язування задач
Задача 1 Два провідники з опором 30 Ом і 20 Ом з’єднані паралельно й підключені до напруги 12 В. Визначте силу струму в кожному провіднику й силу струму до розгалуження кола. Дано: Ом Ом В (Ом). (А). В. А. А. Відповідь: А; А; А.
Задача 2 Дано: Відповідь: Два паралельно з’єднані резистори підключили до мережі з напругою 6 В. Опір першого резистора дорівнює 1 Ом, сила струму в другому резисторі дорівнює 1 А. Визначте опір другого резистора, силу струму в першому резисторі, а також загальний опір і загальну силу струму в колі. В Ом А В; А; А; Ом; Ом. Ом; А; Ом; А.
Дано: Задача 3 Відповідь: Шматок дроту опором 80 Ом розрізали навпіл і отримані частини підключили паралельно до джерела струму. Чому дорівнюватиме загальний опір цих частин? Ом Ом (Ом). Ом.
Дано: Задача 4 Визначте загальний опір кола на рисунку, а також показання амперметра, якщо вольтметр показує напругу 12,7 В. Ом Ом Ом В Ом. А. Відповідь: Ом, А.
Домашнє завдання Розв’язати задачі за посібником: Задача 7.15. Резистори опором 180 Ом і 60 Ом підключені паралельно. Чому дорівнює їхній загальний опір? Задача 7.18. Амперметр A показує силу струму 2,4 А при напрузі 54 В. Опір резистора Додаткове завдання. Підготувати повідомлення з теми «Застосування електричного струму для лікування».
Дякую за увагу!!