Скачать презентацию Палац Корнякта Адреса Площа Ринок 6 Виконала студентка Скачать презентацию Палац Корнякта Адреса Площа Ринок 6 Виконала студентка

палац корнякта.pptx

  • Количество слайдов: 13

Палац Корнякта Адреса: Площа Ринок, 6 Виконала студентка ГРТ 11 Басок вікторія Палац Корнякта Адреса: Площа Ринок, 6 Виконала студентка ГРТ 11 Басок вікторія

Ангелик на палаці Корнякта. Львів. Ангелик на палаці Корнякта. Львів.

Палац Корнякта приваблює численних туристів та гостей міста — сотні тисяч світлин розходяться по Палац Корнякта приваблює численних туристів та гостей міста — сотні тисяч світлин розходяться по всьому світу і дарують насолоду споглядати величну пам’ятку архітектури, яка є однією з найкращих перлин-окрас Львова.

Палац Корнякта – надзвичайно цінна ренесансна пам’ятка 1580 року, палац найбагатшого львів’янина за всю Палац Корнякта – надзвичайно цінна ренесансна пам’ятка 1580 року, палац найбагатшого львів’янина за всю історію міста купця Костянтина Корнякта.

Історія • Знаменитий палац Корнякта – це перлина львівського архітектурного ренесансу, яка розташована у Історія • Знаменитий палац Корнякта – це перлина львівського архітектурного ренесансу, яка розташована у Львові на східній стороні площі Ринок під номером 6. Ця пишна будівля зводилася у 1580 році для заможного львівського мецената та купця грецького походження Костянтина Корнякта. Над будівництвом палацу трудилися відомі архітектори того часу – Петро Барбон та Павло Римлянин. До слова, Костянтин Корнякт, який був на посаді особистого секретаря короля Сигізмунда ІІ Августа, отримав від його наступника – Стефана Баторія – привілей, що дозволяв зводити будівлю шестивіконною, а не на три вікна, як це було строго регламентовано у місті з Магдебурзьким правом.

Однак дуже швидко нащадки Костянтина Корнякта збанкрутували, а кам’яниця у 1623 році перейшла у Однак дуже швидко нащадки Костянтина Корнякта збанкрутували, а кам’яниця у 1623 році перейшла у власність монахів кармелітів. Згодом, у 1642 році палац Корнякта придбав Якуб Собєський – відомий польський магнат, син якого – Ян – невдовзі став королем Польщі. З того часу набула поширення інша назва кам’яниці Корнякта, який стали називати «Королівською» . Саме тоді провели масштабну реставрацію будівлі, прикрасивши її фасад постатями короля та шести рицарів; також було добудовано білокам’яний портал кам’яниці.

З 1723 року Королівська кам’яниця переходить у власність родини Жевуських, які, проводячи чергову реставрацію З 1723 року Королівська кам’яниця переходить у власність родини Жевуських, які, проводячи чергову реставрацію будівлі, звели сходову клітку у стилі ампір та прибудували на фасаді балкон. У ХІХ столітті палац Корнякта вже належить родові князів Понінських, які під час реставрації наказали прикрасити королівські зали другого поверху чудовою ліпниною. Планування приміщень теж зазнало суттєвих змін: тронному залу, який першопочатково мав круглу форму, було надано прямокутної форми. У 1908 році у приміщенні палацу Корнякта було відкрито музей, який носив назву «Національний музей імені Яна ІІІ» та експонував художньо-митецькі твори і колекції зброї й нумізматики. Проте вже у 1940 році й до нашого часу в Королівській кам’яниці розмістився Львівський історичний музей. Одна з найяскравіших експозицій музею – «Історичні коштовності» , яка у знаменитих королівських палатах репрезентує пам’ятки живопису, ордени, годинники, музичні інструменти та меблі періоду XVII – XІХ століть.

 • У будівлі після ренесансної перебудови збереглася Готична зала – єдина українська пам’ятка • У будівлі після ренесансної перебудови збереглася Готична зала – єдина українська пам’ятка світської готики XV століття, тут також працює антикварний магазин. Надзвичайною атракцією палацу Корнякта є італійське подвір’я, напрочуд схоже з типовими двориками Флоренції і Риму. Тут, серед цієї європейської краси, неможливо залишатися байдужим. У цьому подвір’ї у теплу пору року працює кафе, відбуваються традиційні концерти, фестивалі класичної і джазової музики, унікальна акустика також створює незабутнє враження. У подвір’ї можна оглянути пранґер – ганебний стовп, біля якого у середньовіччі виконували покарання над злочинцями.

У приміщенні палацу працює відділення Львівського історичного музей Відділ історичних коштовностей. Де можна оглянути У приміщенні палацу працює відділення Львівського історичного музей Відділ історичних коштовностей. Де можна оглянути унікальні, збережені в первинному вигляді, інтер'єри, та багато цікавих історичних експонатів.

"Стовп ганьби" в Італійському подвір'ї Львівського історичного музею. В ренесансному Італійському подвір'ї у 1973 р. було виставлено відреставровану пам'ятку давнього Львова - так званий "стовп ганьби", кам'яну чотиригранну колону з фігурами богині правосуддя Феміди та ката, що стоять при колоні спиною до спини. Ідентичний дерев'яний стовп стояв на місці страт на західному боці львівського Ринку від 1425 р. , згодом його замінили кам'яним. Під час руйнації ратушевої вежі в 1826 р. був пошкоджений і стовп. 1973 р. історичну пам'ятку відреставрували та встановили для огляду відвідувачів музею.

Зараз палац Корнякта приваблює численних туристів та гостей міста — сотні тисяч світлин розходяться Зараз палац Корнякта приваблює численних туристів та гостей міста — сотні тисяч світлин розходяться по всьому світу і дарують насолоду споглядати величну пам’ятку архітектури, яка є однією з найкращих перлин-окрас Львова.

Дякую за увагу! Дякую за увагу!