Скачать презентацию Охорона праці Травматизм попередження травматизму Професійні захворювання Положення Скачать презентацию Охорона праці Травматизм попередження травматизму Професійні захворювання Положення

вступ 3 презентация редакция 0109.15.ppt

  • Количество слайдов: 95

Охорона праці Травматизм, попередження травматизму. Професійні захворювання. Положення про розслідування нещасних випадків Охорона праці Травматизм, попередження травматизму. Професійні захворювання. Положення про розслідування нещасних випадків

Мета і завдання лекції: профілактика і попередження профзахворювань/захворювань, нещасних випадків, травматизму в нашому житті Мета і завдання лекції: профілактика і попередження профзахворювань/захворювань, нещасних випадків, травматизму в нашому житті (на виробництві, на відпочинку і т. ін. ).

Досвід показує, що будь-який вид діяльності людини має бути корисний для його існування, але Досвід показує, що будь-який вид діяльності людини має бути корисний для його існування, але одночасно може бути джерелом негативних дій або шкоди, призводить до травматизму, захворювань, а іноді закінчується повною втратою працездатності або смертю

Шкода людині може наносити будь-яка діяльність: робота на виробництві (трудова діяльність) Шкода людині може наносити будь-яка діяльність: робота на виробництві (трудова діяльність)

діяльність, пов'язана з отриманням знань (учбова діяльність) діяльність, пов'язана з отриманням знань (учбова діяльність)

і навіть різні види відпочинку і розваг і навіть різні види відпочинку і розваг

Найпопулярніший відпочинок, звичайно, на морі Найпопулярніший відпочинок, звичайно, на морі

Усі хочуть відпочити: і ті, які мають багато грошей… Усі хочуть відпочити: і ті, які мають багато грошей…

. . . і ті країни, де багато людей . . . і ті країни, де багато людей

Подорожі – це пізнавально, яскраво; приносить багато вражень, незабутні емоції Подорожі – це пізнавально, яскраво; приносить багато вражень, незабутні емоції

зміна часового поясу, зміна Подорожі. Завжди позитив? біоритмів. Адаптація Негативно сказується на відбувається через зміна часового поясу, зміна Подорожі. Завжди позитив? біоритмів. Адаптація Негативно сказується на відбувається через 10 днів, як правило организм через 15 потрібно повертатися на Батьківщину і знову зміна біоритмів вже в рідному місті, разом, 35 днів розбитого стану. Крім того інша вода, інша їжа (рослинну їжу, потрібно їсти, вирощеною у своєму кліматичному поясі, в радіусі 100 км. )

А якщо Ви все-таки опинилися на березі океану, утриматися від серфінгу зовсім не просто. А якщо Ви все-таки опинилися на березі океану, утриматися від серфінгу зовсім не просто.

Адже серфінг – це можливість ближче познайомитися з такою потужною стихією, як океан! Адже серфінг – це можливість ближче познайомитися з такою потужною стихією, як океан!

Серфінг естетичний і екстремальний. Займаючись серфінгом зміцнюєш спину, хребет, прес, виправляєш поставу! Покращується кровообіг Серфінг естетичний і екстремальний. Займаючись серфінгом зміцнюєш спину, хребет, прес, виправляєш поставу! Покращується кровообіг в усьому тілі, що корисно для серця і легенів.

У серфінгу йде навантаження на увесь організм комплексно. Це весело, красиво і захоплює! У серфінгу йде навантаження на увесь організм комплексно. Це весело, красиво і захоплює!

Проте, стихія є стихія. . . Проте, стихія є стихія. . .

Ні, в гостях добре, а • купатися в невідомому місці? - (травма). вдома (на Ні, в гостях добре, а • купатися в невідомому місці? - (травма). вдома (на морі), краще! • загорати в недозволений час Відпочинок на морі: доби? – (сонячний опік); що може статися, • загорати без верхній частині якщо купальника? – (може привести до пухлинного процесу молочної залози); • купатися в забруднений воді? • купатися в нетверезому стані? • запливати за буйки?

Тоді, може, в ліс? • Що може бути корисним ніж відпочинок на природі, в Тоді, може, в ліс? • Що може бути корисним ніж відпочинок на природі, в лісі, далеко від міського шуму і метушні

 Але і тут підстерігає небезпека: від недбалого поводження з вогнищем, можуть виникнути лісові Але і тут підстерігає небезпека: від недбалого поводження з вогнищем, можуть виникнути лісові пожежі. Можливі укуси комах (комарів, бджіл, кліщів і ін. ) Можна заблукати, можна зустрітися з дикими звірами. Міський житель в лісі може відчути надлишок кисню.

У наш час комп'ютери так глибоко проникли в усі сфери нашої діяльності, що життя У наш час комп'ютери так глибоко проникли в усі сфери нашої діяльності, що життя без цієї розумної машини складно собі уявити.

Уся справа в Шкода: зниження зору, гіподинамія (ожиріння), гіпоксія. почутті міри. Швидко наступає залежність. Уся справа в Шкода: зниження зору, гіподинамія (ожиріння), гіпоксія. почутті міри. Швидко наступає залежність. Щоб комп'ютер здоров'ю не пошкодив, дуже важливо регламентува ти час.

Комп'ютер або читання? Вибір за Вами Але, якщо, не регламентув ати час і зміст, Комп'ютер або читання? Вибір за Вами Але, якщо, не регламентув ати час і зміст, читати дрібним шрифтом, то буде та же шкода Шкода: зниження зору, гіподинамія (ожиріння), гіпоксія

Від гіподинамії та гіпоксіі втечемо в гори. Гірськолижний спорт. Активний відпочинок. Збагачення організму киснем Від гіподинамії та гіпоксіі втечемо в гори. Гірськолижний спорт. Активний відпочинок. Збагачення організму киснем

Проте, травматичний вид спорту… Проте, травматичний вид спорту…

… та відпочинку … та відпочинку

 Паркур • А якщо немає снігу і лиж, а хочеться відірватися від землі? Паркур • А якщо немає снігу і лиж, а хочеться відірватися від землі?

Паркур • Користь паркура полягає в тому, що він покращує вашу здатність пересуватися. Паркур • Користь паркура полягає в тому, що він покращує вашу здатність пересуватися.

 • Людина оцінює ситуації самостійно в русі. • Людина оцінює ситуації самостійно в русі.

Паркур допомагає долати побоювання в щоденному житті. Паркур допомагає долати побоювання в щоденному житті.

Проте, паркур травматичний Проте, паркур травматичний

Корисна для здоров’я фізична культура. А великий спорт? Корисна для здоров’я фізична культура. А великий спорт?

 Художня гімнастика Краса, грація, пластичність • Уболівальники бачать красу, легкість, гнучкість, позитивні емоції. Художня гімнастика Краса, грація, пластичність • Уболівальники бачать красу, легкість, гнучкість, позитивні емоції.

 • А ось що не бачать глядачі: біль, напругу, сльози, травми • А ось що не бачать глядачі: біль, напругу, сльози, травми

 Не поступається по красі, видовищу, грації та гармонії фігурне катання Не поступається по красі, видовищу, грації та гармонії фігурне катання

Як втім, і по травматизму Як втім, і по травматизму

Культуризм, або бодібілдінг (англ. body - тіло; building - побудова) • У гонитві за Культуризм, або бодібілдінг (англ. body - тіло; building - побудова) • У гонитві за красою і гармонією не щадять своє здоров’я і культуристи. А потрібно б поберегти Щоб добитися чітких контурів м'язів, культурист знижує рівень жиру в організмі. Воду теж виганяють повністю. На змагання виходять хворі люди, які переживають виснаження, обезводнення і демінералізацію організму.

На змаганнях - це вже не нормальна людина, а іноді навіть - не зовсім На змаганнях - це вже не нормальна людина, а іноді навіть - не зовсім людина. Співвідношення об'ємів м'язів порушене

Високий рівень вживання фармпрепаратів, вживання діуретиків для виведення води з організму. Безконтрольний прийом цих Високий рівень вживання фармпрепаратів, вживання діуретиків для виведення води з організму. Безконтрольний прийом цих ліків викликає серйозні збої в організмі

Усі спортсмени підходять до змагань на функціональному максимумі, а культуристи - з підірваним здоров'ям. Усі спортсмени підходять до змагань на функціональному максимумі, а культуристи - з підірваним здоров'ям. І за колосальними об'ємами м'язів, які добре виглядають тільки здалека вже давно загубилася краса і гармонія тіла.

Культуризм - це не спорт в загальноприйнятому значенні слова, а мистецтво, яке вимагає жертв. Культуризм - це не спорт в загальноприйнятому значенні слова, а мистецтво, яке вимагає жертв. І в жертву приносять своє здоров'я. Чи потрібна кар'єра культуриста - або краще просто займатися в тренажерному залі "для себе" - без хімії і зганяння/набирання ваги? Спорт для здоров'я кращий, ніж обмін здоров'я на спорт

Вільна і класична боротьба; рукопашний бій і єдиноборства; бокс; дзюдо, самбо, карате. . . Вільна і класична боротьба; рукопашний бій і єдиноборства; бокс; дзюдо, самбо, карате. . . Дуже популярні види спорту.

Багатиріспортсмени демонструють силу, притність, майстерність, витривалість. Багатиріспортсмени демонструють силу, притність, майстерність, витривалість.

А після бою відновлюють свій організм. А після бою відновлюють свій організм.

 І знову починається бій. У боксерів професіоналів супер важкої ваги удар дорівнює по І знову починається бій. У боксерів професіоналів супер важкої ваги удар дорівнює по силі удару задньої ноги коня Великий спорт приносить шкоду

 • Якби подібну ситуацію побачив би керівник виробництва, то терміново організував би медичну • Якби подібну ситуацію побачив би керівник виробництва, то терміново організував би медичну допомогу потерпілому та організовав комісію з розслідування нещасного випадку. • А на рингу за нанесені травми нагороджують медалями. . .

 Футбол, - найпопулярніший вид спорту, – також травматичний Футбол, - найпопулярніший вид спорту, – також травматичний

Брудний футбол Брудний футбол

 • А уболівальники? З одного боку - розрядка. Єдине місце - це стадіон, • А уболівальники? З одного боку - розрядка. Єдине місце - це стадіон, де крик не викликає негативних емоцій, а, навпаки, футболісти наполягають і чекають гучних криків.

Як правило, усі уболівальники – любителі пива. Багато з них мають зайву вагу, завдяки Як правило, усі уболівальники – любителі пива. Багато з них мають зайву вагу, завдяки горезвісній рекламі, і тому, що в пиві знаходяться наркотичні речовини, що викликають залежність.

 Пиво не є нешкідливим слабоалкогольним напоєм • Пивний алкоголізм - хронічний алкоголізм розвивається Пиво не є нешкідливим слабоалкогольним напоєм • Пивний алкоголізм - хронічний алкоголізм розвивається в 3 -4 рази швидше від вживання пива, чим від міцних алкогольних виробів. • Шкідлива дія пива на серце • Пиво шкідливо впливає на гормони людини • Пиво - легальний наркотик • Про отруйні сполуки і шкоду пива не прийнято говорити

Про що умовчує Загибель клітин головного мозку, реклама? які, відмираючи, потрапляють в кров, фільтруються Про що умовчує Загибель клітин головного мозку, реклама? які, відмираючи, потрапляють в кров, фільтруються нирками і виходять з сечею; порушення функцій спинного мозку, міокардіодистрофія, цироз печінки, гепатит, панкреатит, гастрит, невропатії, поразка зорового і слухового аналізаторів; підвищення артеріального тиску, молочно-кислий ацидоз і гіпо-натріємія. Хворі пивним алкоголізмом потрапляють в лікарні в украй важкому, запущеному стані, найчастіше з вираженим недоумством і зниженням особової оцінки.

… і про інші • напої або НЕ ПИЙ, БРАТИКУ, «ПЕПСИ» ! Як готують … і про інші • напої або НЕ ПИЙ, БРАТИКУ, «ПЕПСИ» ! Як готують «Пепси» , «Фанту» , «Кремсоду» і інші напої: темну рідину, розбавляють, водою, додають барвники, підкислювачі, усе це змішують і розливають в пластикові пляшки з написом «Зроблено в Росії» , газують і продають. Упізнайте символи • Зверните увагу на етикетку «Пепси» або ін. напої. Якщо поряд із словами «барвник» або «підкислювач» є цифри Е- 150, Е- 338, Е- 330 напій пити не рекомендується! Небезпечно для здоров'я • Продовольча комісія ООН рахує Е-150 – «підозрілим» , Е-338 - що «викликає розлад шлунку» , Е-330 - що «відноситься до пухлинноутворюючі» .

При прийомі великих доз може дати ефект порівнянний з легким наркотичним сп'янінням за рахунок При прийомі великих доз може дати ефект порівнянний з легким наркотичним сп'янінням за рахунок перевантаження нервової системи. Якщо ви п'єте його дуже часто, то ваш Основа дії і шкода організм не зможе енергетиків відновлюватися. До того ж, вам доведеться споживати усі великі дози, щоб витребувати у організму ще трохи зайвих сил - шкода від вживання в таких випадках очевидна.

Речовини, що є збудниками нервової системи і входять до складу тому відганяють у вас Речовини, що є збудниками нервової системи і входять до складу тому відганяють у вас бажання енергетичних поспати. Це може привести до напоїв, нервового зриву. • Енергетичні напої підвищують тиск і рівень цукру в крові. Також вони шкідливі, оскільки сприяють зносу серцево-судинної системи. • Кофеїн за своєю суттю має певну наркотичну властивість. Окрім взбодрення він викликає звикання і залежність. Крім того, в майбутньому, для досягнення потрібного ефекту вам доведеться постійно збільшувати дозу цієї речовини.

Шкідлива їжа або «Ти є те, що ти їси» ! • Виявляється, що у Шкідлива їжа або «Ти є те, що ти їси» ! • Виявляється, що у наш час, просто перекусити, може завдати шкоди здоров'ю, А то що життєво якщо ви “перекушуєте” потрібно, - наприклад, їжа, пластмасовим, буквально, теж небезпечна? печивом (деяке печиво горить, якщо його підпалити сірником).

 • Найшкідливіші продукти, які Шкідлива їжа слід повністю виключити із вживання: картопля-фрі, гамбургери, • Найшкідливіші продукти, які Шкідлива їжа слід повністю виключити із вживання: картопля-фрі, гамбургери, чіпси • Чіпси картопляні вважаються, напевно, найшкідливішою і не безпечнішою їжею у світі. Склад: суміш вуглеводів і жиру, в оболонці барвників і замінників смаку. Із-за особливостей приготування в чіпсах утворюється канцерогени – речовини, що провокують рак.

 • Проблеми любителів чіпсів: зайві кілограми, високий рівень холестерину, закупорка судин, інфаркти і • Проблеми любителів чіпсів: зайві кілограми, високий рівень холестерину, закупорка судин, інфаркти і діабет. І ще, як не дивно, залежність. Чіпси, як, втім і гамбургери, здатні викликати залежність схожий наркотичною. • Картопляні чіпси, хлібці, смажені горішки і інші хрусткі ласощі містять речовину, яка здатна викликати мутації спадкового матеріалу і має виражену канцерогенну дію. Для того, щоб об'єм шкідливих речовин в організмі людини виявився пограничним, досить з'їсти 0, 5 г картопляних чіпсів або 2 г картоплі-фрі в день.

 • Чіпси і сухарі містять величезну кількість канцерогенів. Для того, щоб картопля хрустіла, • Чіпси і сухарі містять величезну кількість канцерогенів. Для того, щоб картопля хрустіла, не псувалася і була смачна, в неї додана величезна кількість речовин, і у тому числі, глутамат натрію (Е 621). Специфічні смакові якості володіють ефектом звикання.

 Найшкідливіші харчові добавки Е 951 – аспартам, цукрозамінник. Будучи нагрітим до 30 °С Найшкідливіші харчові добавки Е 951 – аспартам, цукрозамінник. Будучи нагрітим до 30 °С аспартам в газованій воді розпадається на формальдегід, метанол і фенілаланін. У організмі людини метанол перетворюється у формальдегід, а потім в мурашину кислоту. Формальдегід – речовина з різким запахом, канцероген. Фенілаланін стає токсичним у поєднанні з іншими амінокислотами і білками.

 • Е 338 – ортофосфорна кислота. Викликає роздратування очей і шкірних покривів, здатна • Е 338 – ортофосфорна кислота. Викликає роздратування очей і шкірних покривів, здатна приєднувати іони кальцію, вимивати його з кісток, що небезпечно розвитком остеопорозу, при якому виникає підвищена ломкість кісток. Харчову ортофосфорну кислоту застосовують у виробництві газованої води та для виготовлення печива та сухарів).

 • Бензойну кислоту (Е 210), бензоату натрію (Е 211) і бензоат калія (Е • Бензойну кислоту (Е 210), бензоату натрію (Е 211) і бензоат калія (Е 212) вводять в деякі харчові продукти як бактерицидний і протигрибковий засоби (джеми, фруктові соки, маринади і фруктові йогурти). При з'єднанні їх з вітаміном С утворюється бензол, який ушкоджує клітини нашого організму і може викликати онкологію.

 • Нітрит натрію. Ця добавка є найнебезпечнішою. Застосовується: при виробництві м'ясопродуктів, зокрема, сосисок, • Нітрит натрію. Ця добавка є найнебезпечнішою. Застосовується: при виробництві м'ясопродуктів, зокрема, сосисок, шинки, бекону, солонини. • Забезпечує «натуральний» червоний колір, а також м'ясний смак. За умов високої температури, наприклад, при готуванні на грилі, нітрит натрію стає хімічно активним, набуваючи здатності викликати рак.

 • Бутілоксианізол. Цей антиоксидант зберігає жири і масла від згірклості, використовується для запобігання • Бутілоксианізол. Цей антиоксидант зберігає жири і масла від згірклості, використовується для запобігання окиснювальним процесам в продуктах. Цю добавку можна виявити в найрізноманітніших продуктах – починаючи від чіпсів і закінчуючи жувальною гумкою. Бутілоксианізол також може стати причиною ракових захворювань.

 • Глутамат натрію. Ця амінокислота відповідає за посилення смакових відчуттів, збільшуючи для цього • Глутамат натрію. Ця амінокислота відповідає за посилення смакових відчуттів, збільшуючи для цього чутливість рецепторів язика. Використовується як добавка до салатних заправок, чіпсів, заморожених супів і напівфабрикатів, ресторанних блюд. • Реакція організму: головний біль і нудота, можливе пошкодження добавкою нервових клітин.

 • Трансжири. Вживання їх у великій кількості може призвести до сердечних захворювань. З • Трансжири. Вживання їх у великій кількості може призвести до сердечних захворювань. З нею зростає ризик судинних захворювань, а також ниркової недостатності. В щоденному раціоні мають бути не більше 2 грамів трансжирів. Містяться у всіх видах маргаринів і «легких масел» , майонезах, чіпсах та крекерах, заздалегідь обсмажених напівфабрикатах. Промислова картопля-фрі смажиться на трансжирах, вироблених на основі сої.

 • Бромат калія. Застосовується при випічці хліба, додаючи тому пишність, який підвищує ризик • Бромат калія. Застосовується при випічці хліба, додаючи тому пишність, який підвищує ризик ракового захворювання.

 • Жири та олії. Для отримання більшої кількості олії використовують гексан – речовину, • Жири та олії. Для отримання більшої кількості олії використовують гексан – речовину, близька за змістом до бензину. Ця речовина добре розчиняє жир. • Такий спосіб використовують для виробництва рафінованих олій, майонезу та маргарину.

 • Після рафінування, дезодорація, відбілювання отримується не олія, а чистий жир, розчинений у • Після рафінування, дезодорація, відбілювання отримується не олія, а чистий жир, розчинений у воді з великою кількістю вільних радикалів.

 • Рафінована олія – повністю денатуруюча і канцерогенна. Новий спосіб від старого відрізняється • Рафінована олія – повністю денатуруюча і канцерогенна. Новий спосіб від старого відрізняється тим, що в «жом» додатково вливають оцтову кислоту, бутіловий спирт і гексан. • Маргарин. Пропонується він виробниками під назвою «спред» або «масло легке» – олія, завдяки технологічним маніпуляціям втрачає всі природні антиоксиданти, тому додають синтетичні консерванти.

 • Глютамат мононатрію (MSG). Заморожені гамбургери, призначені для швидкісного розігрівання в мікрохвильовій печі, • Глютамат мононатрію (MSG). Заморожені гамбургери, призначені для швидкісного розігрівання в мікрохвильовій печі, покриті непомітним для ока порошком, який при нагріванні не лише набуває бурого відтінку жареного м'яса, але і починає апетитно пахнути.

 • 95% промислово вироблених готових продуктів або напівфабрикатів містять глютамат мононатрію (MSG) допомагає • 95% промислово вироблених готових продуктів або напівфабрикатів містять глютамат мононатрію (MSG) допомагає відчувати запахи і смаки, подібні до м`яса.

 • Штучно отриманий MSG – це токсин, який є причиною перезбудження клітин головного • Штучно отриманий MSG – це токсин, який є причиною перезбудження клітин головного мозку. MSG потенційно можуть завдати необоротного пошкодження зростаючому мозку і нервовій системі. Як нейротоксична речовина, призводить до погіршення зору, до ожиріння, розсіяного склерозу та інших захворювань.

 • Сьогодні харчова промисловість не може обійтися без MSG та інших штучних ароматів. • Сьогодні харчова промисловість не може обійтися без MSG та інших штучних ароматів. Промислові соуси складаються в основному з MSG, води, емульгаторів і барвників. • MSG міститься в багатьох ковбасах, сосисках, гамбургерах, беконі, «сухих» супах, локшині типу «Мівіна» .

 • Продукти, які містять у своєму складі у великій кількості рафінований цукор: газовані • Продукти, які містять у своєму складі у великій кількості рафінований цукор: газовані солодкі напої, здоба, печиво, шоколадні батончики, льодяники на паличці, жувальні цукерки і пастили, готові компоти, соки, зацукровані фрукти (Наприклад, одна скляночка лимонаду містить близько п'яти чайних ложок цукру)

 • Шкідливі • продукти, • щоденне вживання яких, • згубно впливає на • • Шкідливі • продукти, • щоденне вживання яких, • згубно впливає на • наше внутрішньо • здоров'я. • • • - Сухі сніданки. - Печиво, батончики. - Соки з пакету. - Бульйонні кубики. - Готові соуси. - Сухі супи та інше, що потрібно «лише залити водою» . - Фабричні ковбаси й напівфабрикати (сосиски, гамбургери і т. д. ). - Рафінована олія. - Маргарин. - Консерви.

 • Обійдіть полиці з цими продуктами стороною. • Правильна і здорова їжа – • Обійдіть полиці з цими продуктами стороною. • Правильна і здорова їжа – це ваше здоров`я. • Готова їжа промислового виробництва не повинна бути нормою життя. Є тисячі рецептів нескладного й швидкого приготування їжі вдома.

Наступні життєво необхідні речі - одяг і взуття. У одязі і взутті повинно бути Наступні життєво необхідні речі - одяг і взуття. У одязі і взутті повинно бути зручно, комфортно; вона має бути красивою, естетичною, захищати від жари і холоду Плюси джинс з низькою (заниженою) талією: * Зараз це модно. * Якщо фігура відмінна, а джинси сидять як влиті, це виглядає красиво. * З їх допомогою можна продемонструвати плоский живіт. * Джинси з низькою талією не перетягують живіт. * Джинси з низькою талією продаються в усіх магазинах.

Мінуси джинс з низькою (заниженою) талією • * Зорово подовжують верхню частину фігури. * Мінуси джинс з низькою (заниженою) талією • * Зорово подовжують верхню частину фігури. * Зорово укорочують ноги. * Задні кишені джинс, зорово деформують фігуру, особливо, якщо джинси низької якості або підібрані не по фігурі. *Кожного разу, встаючи, джинси на низькій талії треба підтягувати. * В холодну пору року ходити з оголеною спиною і животом небезпечно. *Внизу живота накопичується жир

Якій фігурі підходить: • Отже, шкода здоров'ю може привести навіть сліпе наслідування моді. Перш, Якій фігурі підходить: • Отже, шкода здоров'ю може привести навіть сліпе наслідування моді. Перш, ніж надіти брюки із заниженою талією, подивитеся спочатку в дзеркало, потім у вікно (чи на календар) трикутник, прямокутник, вісімка (струнка) Якій фігурі не підходить: яблуко, груша

Про взуття на високих каблуках • Найшкідливіше взуття для здоров'я - на каблуці (6 Про взуття на високих каблуках • Найшкідливіше взуття для здоров'я - на каблуці (6 -15 см) і з дуже вузьким носом. • Жіноча стопа закінчує формуватися тільки до 20 -23 років. Лікарі рекомендують утриматися від каблуків завдовжки більше 6 см до досягнення цього віку.

 Наслідки високого каблука Центр тяжіння зміщується і через це посилюється тиск на хребет, Наслідки високого каблука Центр тяжіння зміщується і через це посилюється тиск на хребет, тому довге ходіння на каблуках часто призводить до зміщення тазу і хребців, запалення травної системи і органів малого тазу, викривлення хребта, остеохондрозу. Змінюється точка опори. Через це сухожилля п'яти майже не задіюється при ходьбі і може атрофуватися, що призводить до обмеження руху гомілковостопного суглоба і деформації м'язів. Порушується кровообіг, може з'явитися і прогресувати целюліт.

Крім того, ходьба на високому каблуці досить травмоопасна Часто у любительок шпильок трапляється вивих Крім того, ходьба на високому каблуці досить травмоопасна Часто у любительок шпильок трапляється вивих ноги.

 1) В туфлях обов'язково Правила, які мають бути хороші устілки і допоможуть вам 1) В туфлях обов'язково Правила, які мають бути хороші устілки і допоможуть вам супінатори. 2) Не зберегти здоров‘я рекомендується носити високий каблук більше 2 -3 годин в день і 2 -3 днів в тиждень. Краще всього носити по черзі взуття на плоскій підошві, потім на маленькому каблуці, потім на високому. 3) Давайте своїм ногам відпочити від високих каблуків: ходите по будинку босоніж, робіть масаж, використовуйте спеціальний крем для ніг.

 • Ось Ви, нарешті, одягнулися, взулися і захотіли відпочити з друзями на дискотеці. • Ось Ви, нарешті, одягнулися, взулися і захотіли відпочити з друзями на дискотеці. Рух, світло, музика. Здавалося б нічого шкідливого, але

Допустимі норми шуму • По санітарних нормах, допустимим рівнем шуму, який не завдає шкоди Допустимі норми шуму • По санітарних нормах, допустимим рівнем шуму, який не завдає шкоди слуху навіть при тривалій дії на слуховий апарат, прийнято вважати: 55 децибел (д. Б) в денний час і 40 децибел (д. Б) вночі. Такі величини нормальні для нашого вуха, але, на жаль, вони дуже часто порушуються, особливо в межах великих міст.

Рівень шуму в децибелах (д. Б) • Розмовна мова коливається від 45 децибел (д. Рівень шуму в децибелах (д. Б) • Розмовна мова коливається від 45 децибел (д. Б) до 60 децибел (д. Б), залежно від гучності голосу; • Автомобільний гудок досягає 120 децибел (д. Б); • Шум інтенсивного вуличного руху - до 80 децибел (д. Б); • Дитячий плач - 80 децибел (д. Б); • Шум роботи різноманітного офісного устаткування, пилососа - 80 децибел (д. Б); • Шум працюючого мотоцикла, потяги - 90 децибел (д. Б); • Звук танцювальної музики в нічному клубі - 110 (д. Б); • Шум пролітаючого літака - 140 децибел (д. Б); • Шум ремонтних робіт - до 100 децибел (д. Б); • Приготування їжі на плиті - 40 децибел (д. Б); • Шум лісу від 10 до 24 децибел (д. Б); • Смертельний для людини рівень шуму, звук вибуху - 200 (д. Б).

 • Якщо рівень шуму досягає 70 Який рівень шуму 90 децибел (д. Б) • Якщо рівень шуму досягає 70 Який рівень шуму 90 децибел (д. Б) і триває завдає шкоди? досить тривалий час, то такий шум при тривалій дії може привести до захворювань центральної нервової системи. А тривалу дію шуму рівнем більше 100 децибел (д. Б) може призводити до істотного зниження слуху аж до повної глухоти. Тому шкоди від гучної музики (особливо, в наушниках) ми отримуємо значно більше, чим задоволення і користі.

Як не втратити слух? 1. Чим голосніше музика в навушниках і чим довше їх Як не втратити слух? 1. Чим голосніше музика в навушниках і чим довше їх використання, тим відчутніше буде втрата слуху. 2. Будь-які види музичних навушників ведуть з часом до ушкодження слуху, але особливо шкідливі т. з. вкладиші і затички, оскільки в цьому випадку звук мине "мембрану" вушної раковини. 3. За основу шкідливості звуку музики, що прослуховується через навушники, можна узяти такі критерії, як неможливість почути свій власний голос із -за гучності в навушниках і можливість для оточення розбирати слова пісень, що прослуховуються. Будь-яким з цих двох критеріїв точно вказує на надмірність гучності і, отже, на руйнівну дію музики на слуховий апарат. Слід понизити гучність.

Як не втратити слух? 4. Фахівці-отоларингологи радять обмежити прослуховування музики 60 хвилинами в день Як не втратити слух? 4. Фахівці-отоларингологи радять обмежити прослуховування музики 60 хвилинами в день (менше - краще). Гучність музики не повинна перевищувати 60 % від максимуму. 5. По можливості слід перемкнутися на прослуховування музики природним чином, без використання навушників. • Незважаючи на зручність і якість сучасних навушників, слід пам'ятати про те, що прослуховування гучної музики через них неминуче веде до пониження слуху. А для того, щоб повернути собі відмінний слух доведеться пройти серйозне і тривале лікування, уколи, процедури. Краще всього, не доводити справу до такої ситуації і берегти те здоров'я, яке ми маємо.

 • http: //avivas. ru/photo/bread • http: //avivas. ru/photo/bread