Натаха медицина не видалять.ppt
- Количество слайдов: 21
ОТРУЄННЯ ЧАДНИМ ГАЗОМ ТА БЕНЗИНОМ
• Чадний газ не має кольору і запаху, але дуже токсичний. • Чадний газ потрапляє в атмосферне повітря при будь-яких видах горіння. • Він являє собою продукт неповного згоряння різних видів палива. • Причина його утворення - нестача кисню в зоні горіння. • Чадний газ легко зв'язується гемоглобіном крові, в результаті чого настає кисневе голодування всіх тканин і організму людини.
ОТРУЄННЯ МОЖЛИВО: • На виробництві, де чадний газ використовується для синтезу ряду органічних речовин (ацетон, метиловий спирт, фенол тощо);
• В гаражах при поганій вентиляції, в інших непровітрюваних або слабо провітрюваних приміщеннях, тунелях, так як у вихлопі автомобіля міститься до 1 -3% СО за нормативами і понад 10% при поганій регулюванню карбюраторного мотора;
• При тривалому перебуванні на жвавій дорозі або поруч з нею. На великих автострадах середня концентрація СО перевищує поріг отруєння;
• В домашніх умовах при витоку світильного газу і при несвоєчасно закритих пічних заслонок в приміщеннях з пічним опаленням (будинки, лазні);
• При використанні неякісного повітря в дихальних апаратах.
• На пожежі
• При вмісті 0, 08% СО у вдихуваному повітрі людина відчуває головний біль і задуху. • При підвищенні концентрації СО до 0, 32% виникає параліч і втрата свідомості (смерть настає через 30 хвилин). • При концентрації вище 1, 2% свідомість втрачається після 2 -3 вдихів, людина вмирає менш ніж через 3 хвилини.
При легкому отруєнні чадним газом: - З'являються головний біль, - Стукіт у скронях, - Запаморочення, - Болі в грудях, - Сухий кашель, - Сльозотеча, - Нудота, - Блювота, - Можливі зорові і слухові галюцинації, - Почервоніння шкірних покривів, слизових оболонок, - Тахікардія, - Підвищення артеріального тиску.
При середньому отруєнні чадним газом: - Сонливість, - Можливий руховий параліч при збереженій свідомості.
При тяжкому отруєнні чадним газом: o Втрата свідомості, коматозний стан o Судоми, o Мимовільне відходження сечі і калу, o Порушення дихання, яке стає безперервним, іноді типу Чейна-Стокса, o Розширення зіниць з ослабленою реакцією на світло, o Різкий ціаноз (посиніння) слизових оболонок і шкіри обличчя. Смерть звичайно наступає на місці події в результаті зупинки дихання і падіння серцевої діяльності. При виході з коматозного стану характерна поява різкого рухового збудження. Можливий повторний розвиток коми.
Для надання першої допомоги потрібно: • швидко винести потерпілого із зони дії чадного газу, забезпечити приплив свіжого повітря (відкрити кватирки, двері, включити вентилятор і т. п. ) Пам'ятайте!!! що під час виносу постраждалого з місця, в якому знаходиться небезпечна концентрація чадного газу, в першу чергу потрібно убезпечити себе, щоб не отруїтися теж. Для цього потрібно діяти швидко і дихати через носову хустку, марлю.
А також: • дати потерпілому подихати киснем; • на голову і груди покласти холодний компрес або міхур з льодом; • протирати обличчя, віскі і груди потерпілого оцтом і дати випити оцет, розведений водою; • якщо потерпілий у свідомості, напоїти його міцною кавою, чаєм;
• якщо потерпілий знаходиться в несвідомому стані, через кожні 5 хвилин давати йому нюхати нашатирний спирт, • при слабкому поверхневому диханні або його зупинці почати штучне дихання. • коли хворий прийде у свідомість, дати йому випити 2 -3 склянки міцного чаю з верхівок материнки або ромашки, шавлії, м'яти, липового цвіту; • викликати «швидку допомогу» . • Постраждалі з важким отруєнням підлягають обов'язковій госпіталізації, оскільки можливі ускладнення з боку легень і нервової системи в більш пізні терміни.
Отруєння бензином, який має прихований період 10 -12 год. Ознаки отруєння: слабкість, нудота, запаморочення, галюцинації, психоз, жахливі сновидіння. Розвивається набряк легенів, температура підвищується до 40 град, імпотенція. Надання допомоги полягає у виклику блювання, промивці шлунку, вживанні активованого вугілля. Необхідна госпіталізація.
Заходи першої допомоги постраждалим від впливу етилованого бензину залежать насамперед від шляхів його надходження в організм. У разі перорального надходження необхідно по можливості швидше (не пізніше 2 год після моменту впливу) викликати у потерпілого блювоту, промити шлунок великою кількістю води. При інгаляційному шляху надходження (продування бензосистему) необхідні заспокійливі засоби, тепле пиття, зігрівання тіла. При обливанні тіла або рук слід негайно змінити одяг, обтерти облиті ділянки гасом і потім вимитися в душі теплою (не гарячою) водою з милом. У всіх випадках потрібно негайно відправити потерпілого до стаціонарної медичний заклад, незважаючи на відсутність симптомів інтоксикації, оскільки вони можуть з'явитися через кілька годин і навіть днів після впливу.
• Бензин може потрапити в організм через верхні дихальні шляхи (легко випаровується), через харчової канал (при випадковому ковтанні під час переливання бензину за допомогою сифона з гумової трубки, куди бензин засмоктується ротом). За характером своєї дії на нервову систему бензин належить до наркотичних речовин. Отруєння бензином може бути гострим і хронічним. Гострі отруєння спостерігаються при аваріях, коли відбувається вдихання великої дози парів бензину; хронічніпри тривалому контакті з бензином, що можливо серед працюючих на складах горючих і мастильних матеріалів, в гаражах, підприємствах гумової промисловості. При гострому отруєнні бензином може відбутися раптова втрата свідомості і миттєва смерть від рефлекторної зупинки дихання {блискавична форма гострого отруєння). Глибока втрата свідомості супроводжується розширенням зіниць, відсутністю реакції їх на світло, пригніченням сухожильних рефлексів, значним зниженням артеріального тиску, появою судомних скорочень м'язів.
Лікування. При гострих отруєннях бензином необхідно негайно винести потерпілого з отруєної зони і вжити всіх заходів для відновлення нормального дихання та серцевої діяльності. При випадковому ковтанні бензину - промивання шлунка великою кількістю содового розчину. Хронічні форми інтоксикації бензином лікують глюкозою з тіаміном аскорбіна кислотою, бромідами з кофеїном; рекомендуються соленохвойні ванни, санаторно-курортне лікування. Профілактика. Необхідні удосконалення та герметизація технологічного процесу, поліпшення вентиляційних установок, правильна організація періодичних медичних оглядів осіб, що контактують з бензином.
Натаха медицина не видалять.ppt