земля.pptx
- Количество слайдов: 16
Особливості ринку землі
Земля - специфічний господарський ресурс, цінність якого постійно зростає в силу зростання попиту на сільськогосподарську продукцію, а також зростання промислового і міського будівництва.
Земля була і продовжує залишатися однією з основних сфер пріоритетних вкладень коштів. Її можна купувати, продавати, здавати в оренду.
Ринок землі - механізм взаємодії між покупцями і продавцями з приводу купівлі продажу землі.
Найважливішою умовою становлення повноцінного ринку землі є утвердження приватної власності на землю.
Яке дає право володіти, користуватися і розпоряджатися нею. Водночас мають бути створені умови для практичної реалізації цього права.
Пропозиція землі в кожній країні строго обмежена. Для того щоб визначити, яка ціна на землю реальна, необхідно проаналізувати попит, який на цьому ринку відіграє активну роль.
Попит на землю виступає єдиним чинником, що визначає її ціну.
Попит на землю неоднорідний і включає в себе два основних елементи: сільськогосподарського та несільськогосподарського попиту.
Сільськогосподарський попит на землю складається з попиту на продукцію рослинництва, тваринництва і т. д. Він враховує рівень родючості грунту Несільськогосподарський попит на землю має стійку тенденцію до зростання і складається з попиту на землю для будівництва житла та різноманітних нерухомих споруд
Можна сказати, що попит на землю формується під впливом темпів економічного зростання та інфляції. В умовах високих темпів інфляції боротьба із знеціненням грошового багатства підштовхує попит на нерухомість. У цьому випадку земля виступає гарантом збереження і примноження багатства.
Земельна рента - плата за користування землею у вигляді оренди у результаті обмеженості її в суспільстві.
• Оренда включає в себе: • ренту; • амортизацію на будівлі та споруди, які знаходяться на землі; • відсоток на вкладений капітал.
Чим коротше за часом контракт, тим швидше можна підняти орендну плату, мотивуючи це поліпшеними якостями землі Або розвиненою інфраструктурою Господарства. Тому орендарі прагнуть здійснити такі вкладення, які повністю окупляться за період оренди.
Земельно-ресурсний потенціал України, який складає близько 60, 3 млн. гектарів землі, належить до основних чинників національного багатства. На території України зосереджено 8% чорноземних ґрунтів світу, 0, 5 - запасів прісної води і 0, 5 % запасів деревини.
Земельні ресурси України оцінюється у 3, 5 трильйони доларів США (за даними Ради по вивченню продуктивних сил України НАНУ).
земля.pptx