Sport.PPT
- Количество слайдов: 12
Особливості фізичного виховання в Японії
Загальні відомості Японія - держава у Східній Азії на Японському архіпелазі, у північно-західній частині Тихого океану. Друга за рівнем економічного розвитку країна світу після США. Це "країна, де сходить сонце", єдина в світі держава, де офіційно головою держави є імператор. Це країна оригамі, танка та бонсай. Країна роботів та самураїв. Складається з 47 адміністративних одиниць-префектур. Столиця — Токіо. Площа: 372 тис км 2; Населення: 127 079 000;
Емблема Імператора Японії- японська традиційна емблема мон у вигляді стилізованої двошарової шістнадцятипелюсткової хризантеми. Офіційно використовується як замінник державного герба Японії.
Токіо
Система освіти Ядром системи освіти в Японії стала система навчання за принципом 6 -3 -3 -4, тобто шестирічна початкова школа, трьохрічна середня школа першого ступеня (молодша середня школа), трьохрічна середня школа другого ступеня (старша середня школа) і чотирьохрічна вища школа (університети). Шестирічна навчальна освіта і перша ступінь середньої школи (3 роки) є в Японії обов'язковими і безплатними. В ній викладають загальноосвітні предмети: державна мова (каліграфія включно), арифметика, музика, мистецтво, фізкультура (1 — 6 роки навчання), основи життєдіяльності (1 — 2 роки навчання), гуманітарні науки, природничі науки (3 — 6 роки навчання), праця (5 — 6 роки навчання).
Молодша середня представлена середньою школою та особливими школами для інвалідів. До закладів молодшої середньої освіти вступають діти віком від 12 років. Учні можуть відвідувати школу заочно з 15 років. Молодша середня освіта є обов'язковою. Навчання в середній школі триває 3 роки. До обов'язкових предметів входять: державна мова, гуманітарні науки (географія, історія, суспільство), математика (алгебра, геометрія), природничі науки (фізика, хімія, біологія, геологія), музика (опанування музичних інструментів і спільний виступ), образотворче мистецтво, фізкультура, праця, англійська мова.
Старша середня представлена вищою середньою школою, технікумами та особливими школами для інвалідів. До закладів старшої середньої освіти вступають діти віком від 15 років. Навчання в вищій середній школі навчання триває 3 роки. Існує спеціалізація за гуманітарними та природничими предметами. Головною метою навчання є вступ до університету. До предметів старшої середньої школи входять: державна мова (сучасна, стародавня), гуманітарні науки (географія, історія Японії, всесвітня історія), суспільство (соціологія, етика, політологія, економіка), математика (алгебра, геометрія), природничі науки (фізика, хімія, біологія, геологія), мистецтво (музика, образотворче мистецтво, каліграфія, ремесла), фізкультура, праця, англійська мова, праця, інформатика.
Вища освіта Студент(19 -24 роки) Університети: 1. Кіотський університет (Кіото) 2. Кюсюський університет (Фукуока) 3. Наґойський університет (Наґоя) 4. Токійський університет (Токіо) 5. Тохокуський університет (Сендай) 6. Університет Хітоцубасі (Токіо) 7. Хіросімський університет (Хіросіма) 8. Хоккайдоський університет(Саппоро) Приватні 1. Софійський університет (Токіо) 2. Університет Васеда (Токіо) 3. Університет Кейо (Токіо)
Японські викладачі фізпідготовки володіють високою кваліфікацією, в тому числі й медичною. Такий учитель - і тренер, і наставник, і лікар, і психолог. Якщо у дитини з'явилися проблеми зі здоров'ям вже в першому класі, вчитель фізкультури займається з нею персонально на протязі всіх шкільних років, підбираючи учневі такі вправи, таку систему харчування і такий спосіб життя, щоб той закінчив школу здоровим людиною.
У початковій школі (1 -6 -ті класи, вік учнів 6 -12 років) передбачено не менше 3 годин занять фізичною культурою і спортом в тиждень. Програма початкової школи включає: загальнофізичну підготовку, гімнастику, легку атлетику, плавання, ігри з м'ячем, танці, формування навичок здорового способу життя. Поряд з обов'язковими заняттями 40% японських початкових шкіл мають додаткову програму позаурочних занять в спортклубах (більше ніж 5 годин на тиждень). Проводяться також Дні спортивних ігор, Дні любителів плавання, фізкультурнооздоровчі екскурсії і шкільні спортивні змагання.
Обов'язкові заняття в середній школі складають не менше 3 годин на тиждень. За програмою додаткових занять спортом кожен учень зобов'язаний відвідувати заняття в спортивному клубі не менше одного разу на тиждень. Близько 60% учнів середньої школи займаються в спортивних клубах не менше 8 годин на тиждень.
У старших класах обов'язкові заняття фізичною підготовкою складають 4 години на тиждень для юнаків і 2 години для дівчат (10 -ті класи), по 3 години для юнаків і дівчат 11 -х класів. Більше 40% школярів займаються не менше 9 годин на тиждень.
Sport.PPT