Скачать презентацию ОСНОВНІ ЗАСАДИ СУДОЧИНСТВА В УКРАЇНІ Підготувала студентка Ш Скачать презентацию ОСНОВНІ ЗАСАДИ СУДОЧИНСТВА В УКРАЇНІ Підготувала студентка Ш

Osnovni_zasadi_sudochinstva_v_Ukrayini.pptx

  • Количество слайдов: 16

ОСНОВНІ ЗАСАДИ СУДОЧИНСТВА В УКРАЇНІ Підготувала студентка Ш курсу групи ЗБО 121 Шульга Ярина ОСНОВНІ ЗАСАДИ СУДОЧИНСТВА В УКРАЇНІ Підготувала студентка Ш курсу групи ЗБО 121 Шульга Ярина

Питання Поняття засад судочинства. Завдання судочинства. Характеристика засад судочинства в Україні. Висновки Питання Поняття засад судочинства. Завдання судочинства. Характеристика засад судочинства в Україні. Висновки

 Основні засади судочинства в Україні - це сукупність принципів, що нормативно визначають сутність Основні засади судочинства в Україні - це сукупність принципів, що нормативно визначають сутність і зміст судочинства загалом та встановлюють особливості здійснення цивільного, господарського, адміністративного та кримінального судочинства в Україні

 Завданням судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів Завданням судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічноправових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Верховенство права Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються Верховенство права Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю(ч. 1 ст. 3 Конституції України). Права та свободи людини та їх гарантії визначають зміст та спрямованість діяльності держави (ч. 2 ст. 3 Конституції України). Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції гарантується. (ч. 3 ст. 8 Конституції України).

Законність Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов’язані діяти Законність Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов’язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені: Конституцією України, законами України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, іншими нормативно-правовими актами.

Рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом Усі учасники адміністративного процесу є Рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом Усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом. Не може бути привілеїв чи обмежень їх прав за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Змагальність сторін, диспозитивності та офіційного з’ясування всіх обставин у справі Здійснення розгляду та вирішення Змагальність сторін, диспозитивності та офіційного з’ясування всіх обставин у справі Здійснення розгляду та вирішення справи на засадах змагальності сторін та свободи у наданні ними доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (змагальність); справа розглядається лише за позовною заявою; суд не може виходити за межі позовних вимог, окрім випадку, передбаченого ч. 2 ст. 11 КАС України; кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, а також в інтересах якої подано адміністративний позов, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд (диспозитивність); суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з’ясування всіх обставин у справі (офіційне з’ясування всіх обставин у справі).

Гласність і відкритість адміністративного процесу Кожен має право знайомитися в установленому законом порядку із Гласність і відкритість адміністративного процесу Кожен має право знайомитися в установленому законом порядку із судовими рішеннями у будь-якій розглянутій у відкритому судовому засіданні справи, які набрали законної сили, окрім випадку, передбаченому ч. 2. ст. 12 КАС України; розгляд справ в адміністративних судах проводиться відкрито. В окремих випадках суд ухвалою може оголосити судове засідання або його частину закритим; судове рішення, ухвалене у відкритому судовому засіданні, проголошується прилюдно, у закритому – лише резолютивна частина рішення.

Забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень адміністративного суду Особам, які беруть участь у справі, Забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень адміністративного суду Особам, які беруть участь у справі, забезпечується право на апеляційне та касаційне оскарження рішень адміністративного суду у випадках та у порядку, встановлених КАС України.

Обов’язковість судових рішень Судові рішення (постанови та ухвали суду), що ухвалюються іменем України, є Обов’язковість судових рішень Судові рішення (постанови та ухвали суду), що ухвалюються іменем України, є обов’язковими до виконання на всій території України; їх невиконання тягне за собою встановлену законом юридичну відповідальність.

Державна мова судочинства Адміністративне судочинство здійснюється державною мовою; особи, які не володіють або недостатньо Державна мова судочинства Адміністративне судочинство здійснюється державною мовою; особи, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою мають право користуватися рідною мовою або мовою, якою вони володіють, а також послугами перекладача в порядку, встановленому КАС України; судові документи складаються державною мовою.

Надання правової допомоги при вирішенні справ в адміністративному суді Даний принцип поширюється на усіх Надання правової допомоги при вирішенні справ в адміністративному суді Даний принцип поширюється на усіх учасників адміністративної справи і означає можливість користуватися правовою допомогою як адвокатів так і осіб, які є фахівцями в галузі права.

 Отже, конституційні засади судочинства є основоположними критеріями цієї діяльності, їх неухильне дотримання при Отже, конституційні засади судочинства є основоположними критеріями цієї діяльності, їх неухильне дотримання при здійсненні правосуддя є гарантією захисту законних прав і свобод людини та громадянина незалежним і безстороннім судом.

Список використаної літератури http: //pidruchniki. com/14170120/pravo/osn ovni_zasadi_sudochinstva_ukrayini http: //www. biglib. com/book/39_Konstityciine_pravo_Ykraini /4256_919_Osnovni_zasadi_ykrainskogo_sydo chinstva Список використаної літератури http: //pidruchniki. com/14170120/pravo/osn ovni_zasadi_sudochinstva_ukrayini http: //www. biglib. com/book/39_Konstityciine_pravo_Ykraini /4256_919_Osnovni_zasadi_ykrainskogo_sydo chinstva

Дякую за увагу! Дякую за увагу!