ОСНОВНІ ПОДІЇ ДО ТЕМИ 1 вересня 1939 р.

Скачать презентацию ОСНОВНІ ПОДІЇ ДО ТЕМИ 1 вересня 1939 р. Скачать презентацию ОСНОВНІ ПОДІЇ ДО ТЕМИ 1 вересня 1939 р.

9158-ii_sv_v_zan_1.ppt

  • Количество слайдов: 17

>ОСНОВНІ ПОДІЇ ДО ТЕМИ 1 вересня 1939 р. — початок Другої світової війни; ОСНОВНІ ПОДІЇ ДО ТЕМИ 1 вересня 1939 р. — початок Другої світової війни; листопад 1939 р. — приєднання Західної України і Західної Білорусії до СРСР; листопад 1939 р. — березень 1940 р. — війна між СРСР і Фінляндією; червень 1940 р. — приєднання Бессарабії і Північної Буковини до СРСР; серпень 1940 р. — приєднання Латвії, Литви, Естонії до СРСР; 27 вересня 1940 р. — укладення Троїстого пакту між Німеччиною, Італією та Японією.

>МАСШТАБИ ВІЙНИ МАСШТАБИ ВІЙНИ

>МАСШТАБИ ВІЙНИ За різними джерелами на фронтах Другої світової війні загинуло  від 50 МАСШТАБИ ВІЙНИ За різними джерелами на фронтах Другої світової війні загинуло від 50 до 65—67 млн. осіб, 90 млн. — було поранено або скалічено; близько половини загиблих становило мирне населення. Матеріальні збитки склали 4 трлн. доларів.

>Причини і передумови війни .         Причини і передумови війни . Існування Версальсько- Вашингтонської системи договорів Версальськько-Вашингтонська система договорів – це система договорів, підписаних між державами-переможцями після І світової війни та державами, що зазнали поразки несправедливість системи договорів поставила багато народів у принизливе становище, сприяла приходу до влади сил, що прагнули реваншу та нового переділу світу. Найбільшою мірою це проявилось у політиці Німеччини, Італії, Японії. Вони і стали основними ініціаторами війни.

>Економічна криза Існували різні моделі виходу із кризи. Одні країни виходили із кризи шляхом Економічна криза Існували різні моделі виходу із кризи. Одні країни виходили із кризи шляхом державного регулювання, проведення економічних реформ при збереженні демократичних засад, у інших – були встановленні тоталітарні режими, що запроваджували мілітаризм в економіці та духовній сферах. Загострила суперечності між країнами світу, що позбавило їх можливості об'єднати зусилля у боротьбі за збереження миру. Систему безпеки, створену в 1920-ті рр., було зруйновано.

>Політика “умиротворення” агресора    Велика Британія   Франція елементи  Політика “умиротворення” агресора Велика Британія Франція елементи Не вживання силових методів, що до країн агресорів Поступки країнам агресорам, з метою направлення їх зміцнілий потенціал в майбутньому проти СРСР

>“Ізоляціоністська” політика США Політика  невтручання у справи європейських країн, відмова від військово-політичних союзів “Ізоляціоністська” політика США Політика невтручання у справи європейських країн, відмова від військово-політичних союзів з ними. У 1935 р. Було прийнято закон про нейтралітет, згідно з яким у разі виникнення збройного конфлікту накладалося ембарго на експорт зброї країнам, що перебували у стані війни. причини Наслідок: найбагатша країна світу наче випала із світової політики. Це різко збільшило шанси агресорів на перемогу Глибока економічна криза Зростання напруженості у світі, що породило у США наміри закритися у “американській фортеці”

>Особлива політика СРСР   Рапалльський  договір    16 квітня 1922р. Особлива політика СРСР Рапалльський договір 16 квітня 1922р. Пакт Молотова-Ріббентропа 23 серпня 1939р.

>Характер війни. Загарбницький  (країни агресори) Справедливий, визвольний (країни окуповані, країни антигітлерівської коаліції) змінний Характер війни. Загарбницький (країни агресори) Справедливий, визвольний (країни окуповані, країни антигітлерівської коаліції) змінний (для СРСР)

>Агресивні держави прагнули розширення власних територій, завоювання ринків збуту та джерел сировини — тобто Агресивні держави прагнули розширення власних територій, завоювання ринків збуту та джерел сировини — тобто досягнення світового панування. 3 боку цих країн війна мала загарбницький характер. Для країн, які зазнали агресії і були окуповані, війна була справедливою. Складніше визначити характер війни стосовно СРСР. У період з 17 вересня 1939 р. по 22 червня 1941 р. він сам виступав у ролі агресора, приєднавши до себе значні території, що на той час належали Польщі, Румунії, Фінляндії, а також країни Балтії (Естонія, Латвія, Литва). Але після нападу Німеччини СРСР виніс на собі основний тягар боротьби з фашистською Німеччиною і для нього війна мала справедливий характер. її по праву назвали Великою Вітчизняною війною.

>Періодизація Другої світової війни.  Варіант I.  I етап. 1 вересня 1939 р. Періодизація Другої світової війни. Варіант I. I етап. 1 вересня 1939 р. — 19 листопада 1942 р. Стратегічна ініціатива належить агресивним державам. Німеччина, Італія, Японія та їх союзники зуміли оволодіти значними територіями в Європі, Африці, Азії, Океанії. II етап. 19 листопада 1942 р. — 9 травня 1945 р. Стратегічна ініціатива повністю переходить до країн Антигітлерівської коаліції, яка розгромила війська Німеччини та її союзників у Європі та змусила їх капітулювати. III етап. 9 травня 1945 р. — 2 вересня 1945 р. Завершення війни на Тихому океані та розгром мілітаристської Японії. Кінець Другої світової війни.

>Варіант ІІ І етап. 1 вересня 1939 р. — 22 червня 1941 р. Напад Варіант ІІ І етап. 1 вересня 1939 р. — 22 червня 1941 р. Напад Німеччини на Польщу, а згодом і на СРСР. Вступ у війну Англії та Франції. Загарбання гітлерівською Німеччиною континентальної частини Європи. Повітряна війна над Англією. Боротьба за Атлантику. Приєднання до СРСР Західної України та Західної Білорусії, частини Фінляндії, Бессарабії, Північної Буковини та Прибалтики. II етап. 22 червня 1941 р. — 19 листопада 1942 р. Напад Німеччини та її союзників на СРСР. Зрив планів «блискавичної війни». Формування Антигітлерівської коаліції. ІІІ етап. 19 листопада 1942 р. — 1943 р. Докорінний перелом у ході війни (Сталінградська, Курська битви; битва під Ель-Аламейном і розгром німецько-італійських військ у Північній Африці; поразка японського флоту в битвах біля атола Мідуей і Кораловому морі, перемога англо-американських військ у битві за Гуадалканал). Перехід стратегічної ініціативи на бік країн Антигітлерівської коаліції. ІV етап. Кінець 1943 р. — 9 травня 1945 р. Наступ країн Анти­гітлерівської коаліції по всіх фронтах. Розвал блоку фашистських держав. Звільнення народів Європи від гітлерівського поневолення. Розгром і капітуляція гітлерівської Німеччини. V етап. 9 травня — 2 вересня 1945 р. Завершення бойових дій в азіатсько-тихоокеанському регіоні. Розгром і капітуляція Японії.

>Варіант III. I етап. 1 вересня 1939 р. — весна 1941 р. Німецька агресія Варіант III. I етап. 1 вересня 1939 р. — весна 1941 р. Німецька агресія в Європі. Встановлення німецького контролю над континентальною частиною Європи (крім СРСР). ІІ етап. Літо 1941 р. — осінь 1942 р. Розгортання бойових дій в Європі, Азії, Африці, на просторах Світового океану. Створення Антигітлерівської коаліції. ІІІ етап. Кінець 1942 р. — 1943 р. Докорінний перелом у ході вій­ни. Перехід стратегічної ініціативи на бік країн Антигітлерівської коаліції. ІY етап. 1944 р. — 1945 р. Розгром країн фашистського блоку.

>1939 р. 1 вересня   Німеччина розпочала агресію проти Польщі (план Вайс) 3 1939 р. 1 вересня Німеччина розпочала агресію проти Польщі (план Вайс) 3 вересня Велика Британія та Франція оголосили війну Німеччині (дивна війна) 17 вересня СРСР вводить свої війська на територію Польщі (т.зв “четвертий поділ Польщі”) 30 листопада СРСР воєнні дії проти Фінляндії (“зимова війна”)

>1940 р. 9 квітня – операція “Везерюнбунг” (“Везерські навчання”) Данія – 1 день Норвегія 1940 р. 9 квітня – операція “Везерюнбунг” (“Везерські навчання”) Данія – 1 день Норвегія – 10 червня 10 травня – операція “Гельб” Голландія – 14-15 травня Бельгія – 17 травня -28 травня Франція - 22 червня (“уряд Віші”) з липня “битва за Англію” авіаційні нальоти на Англію 18 грудня затверджено дерективу № 21 (план Барбаросса) – військова операція проти СРСР

>Причини перемог Німеччини в 1939—1941 рр. Застосування Німеччиною концепції бліцкригу («блискавичної війни»), що давало Причини перемог Німеччини в 1939—1941 рр. Застосування Німеччиною концепції бліцкригу («блискавичної війни»), що давало їй переваги якщо противник значно переважав у військовій силі та техніці. Чітка взаємодія родів військ німецької армії, особливо танків та авіації. Англія та Франція, сподіваючись досягти мирних домовленостей, поступилися стратегічною ініціативою Німеччині, надаючи перевагу оборонним діям. Німеччині вдалося уникнути війни на два фронти. Мобілізація усіх ресурсів Німеччини на війну.

>