Ткаченко.pptx
- Количество слайдов: 12
Організаційно-педагогічні умови оновлення підготовки вчителів початкової школи засобами інноваційних технологій
У Національній доктрині розвитку освіти серед пріоритетних напрямів розвитку цієї галузі визначено запровадження освітніх інновацій; створення індустрії сучасних засобів навчання і виховання, повне забезпечення ними навчальних закладів.
Ефективне застосування інновацій у професійній підготовці майбутніх учителів можливе тільки при наявності певних груп педагогічних умов, під якими розуміємо не тільки те, що створюється в освітньому процесі і впливає на досліджуваний феномен, але і те, без чого його не може бути, що є передумовою, підставою його виникнення.
Комплекс педагогічних умов свідомо сконструйована сукупність об'єктивних можливостей змісту, форм, методів і матеріальнопросторового середовища, реалізованого в процесі підготовки.
Розвиток позитивної мотивації студентів до викладання засобами інноваційних технологій у початковій школі відбувається шляхом включення їх у квазіпрофесійну та дослідницьку діяльність, що дозволяє змоделювати проблемні ситуації, які виникають у реальній практиці викладання у школі чи виші.
Під "професійною підготовленістю" підготовленістю розуміємо сукупність таких професійних знань і умінь, особистісних якостей викладача, без яких будь-яка інноваційна діяльність неможлива.
Тому для формування позитивної мотивації щодо застосування інновацій необхідно, з одного боку, створювати відповідні внутрішні фактори, з іншого боку, забезпечити відповідність зовнішніх впливів, за допомогою спеціально організованих (у тому числі й адміністративних) прийомів вибірково актуалізувати діяльність викладачів ВНЗ на пошук, оцінку, відбір, створення і застосування педагогічних інновацій.
Пріоритетними формами методами і засобами в формуванні інноваційного стилю професійного мислення майбутніх вчителів є ті, які оптимізують співтворчість взаємодії на заняттях і активізують діяльність студентів у навчальному процесі, реалізуються на основі загально дидактичних принципів навчання у ВНЗ.
Інноваційні методи викладання – це нові методи спілкування зі студентами, позиція ділового співробітництва з ними і залучення їх до сучасних проблем. Інноваційні методи – це методи, що дозволяють студентам самоствердитись.
У результаті підготовки інноваційними засобами мають бути сформовані уміння у майбутніх педагогів: - пов’язані з організацією дослідницької діяльності; - що стосується реалізації досягнень педагогічної науки і практики в дослідженні; - використовувати набуті знання про особливості інноваційних засобів у професійній діяльності.
Залежно від ступеня сформованості підготовки вчителя початкової школи засобами інноваційних технологій навчання виділено чотири рівні. • • Адаптивний (початковий) рівень Творчо-дослідницький (високий) рівень Частково-пошуковий (достатній) Елементарний (середній) рівень
Висновки Використання різних форм, методів, засобів у процесі навчання сприяє готовності майбутніх учителів початкової школи до використання засобів інноваційних технологій навчання.
Ткаченко.pptx