Lection 6.ppt
- Количество слайдов: 13
Організаційні форми забезпечення розвитку інноваційної діяльності 1. Інноваційні підприємства в інфраструктурі інноваційної діяльності. 2. Оргструктури підтримки інноваційного підприємництва 3. Міжфірмова науково-технічна кооперація в інноваційних процесах а) альянси; б) консорціуми; в) спільні підприємства. 4. Організаційні форми інтеграції науки та виробництва.
Альянси – стійке об`єднання декількох фірм різних розмірів між собою та/або з університетами, державними лабораторіями на основі договору про спільне фінансування НДДКР, розробці або модернізації продукції. • Науково-технічні альянси поділяють на науково-дослідні, які створюються для реалізації визначеного наукового проекту, та науково-виробничі, які створюються для розробки та виробництва нової продукції.
Консорціум – це добровільне об`єднання організацій для вирішення конкретної задачі, реалізації програми або проекту. В нього можуть входити підприємства та організації різних форм власності, профілю та розмірів. • Консорціум передбачає розділення відповідальності між компаніямизасновниками, рівні права партнерів та централізоване управління. Після виконання поставлених задач консорціум розпускають.
МІЖНАРОДНІ УГОДИ ПРО СТВОРЕННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ СТРАТЕГІЧНИХ АЛЬЯНСІВ Види угод Інформ аційна Біотехнол ологія Нові матеріа ли Міжнародні США / Західна Європа 599 245 133 Японія / США 406 155 94 Західна Європа / Японія 177 38 49 США 1005 400 277 Західна Європа 776 283 182 Японія 583 193 143
МОТИВИ СТВОРЕННЯ СПІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ Мотиви Кількість фірм % 1. Одержання передової технології виробництва 290 44 2. Здобуття права на використання товарного знаку 164 24 3. Стимулювання експорту 93 14 4. Одержання сировини й обладнання 43 6 5. Поповнення нестачі фінансових ресурсів 27 4 6. Набуття досвіду управління 26 4 7. Інші 24 4 8. Усього опитуваних фірм 664 100
Базова схема засновників технопарку
Науковий парк – нова форма співробітництва промислових фірм з університетами. Ідея така – промислові компанії створюють біля університетів свої науково-дослідні організації і підприємства, які використовують для роботи над замовленнями фірм персонал університету. • Технологічний парк представляє собою територіально відокремлений комплекс, заснований на базі провідного університету, що включає в себе наукові установи, промислові підприємства, інформаційні, сервісні та виставкові комплекси.
Технопарки розв`язують такі завдання: • Прискорення процесів передачі науковотехнічних знань, отриманих під час фундаментальних та прикладних досліджень, у виробництво; • Розвиток інноваційного підприємництва; • Залучення промислових та банківських фінансових ресурсів в інноваційну сферу.
Юридично парк оформлюється як звичайна корпорація. До складу його правління входять представники університетуініціатора, представники промислових підприємств, представники місцевої влади. Не існує стандартної форми положення про парки, відповідного закону чи якогось іншого регламентуючого діяльність парку документа. Як правило, фірми, що діють в межах технопарку, є самостійними юридичними особами. Фінансування діяльності технопарків здійснюється за рахунок відрахувань тих фірм, що функціонують в складі технопарку, а також за рахунок державних та регіональних субсидій, банківських кредитів, спонсорської допомоги. • Батьківщина технологічних парків – США.
Технополіс – це структура, подібна до технопарку, але включає в себе невелике місто (населений пункт), де розміщені наукові та наукововиробничі комплекси, що є найвищим проявом інтеграційної тенденції. Технополіси можуть виникати як на базі новоутворених міст, так і на базі старих, реконструйованих. Існують так звані "розмиті" технополіси на базі великих міст, які не мають чітко означених меж, однак мають добре розвинену інноваційну структуру. • Технополіс на Заході розглядають як науковий центр регіонального характеру та як осередок міжнародного співробітництва, видавничої діяльності, налагодженого сервісу з інтенсивним культурним життям.
Lection 6.ppt