Оперативна_пам&ять.ppt
- Количество слайдов: 21
Оперативна пам’ять
Основні характеристики оперативної пам’яті 1. Тип (форм-фактор). Безумовно, це головна характеристика оперативної пам'яті. На сьогодняшній день стандартом є тип DDR III. (small outline dual inline memory module)
2. Об'єм. Чим більший об'єм оперативної пам'яті має комп'ютер, тим швидше він працює, тим більшу кількість різноманітних програм водночас ви можете використовувати. 3. Частота оперативної пам'яті вимірюється у мегагерцах (МГц). Чим більша частота модулів оперативної пам'яті, тим чіткіше та швидше працює комп'ютер. Для нормальної роботи потрібно, щоб були встановлені модулі оперативної пам'яті з частотою як мінімум 333 МГц та об'ємом як мінімум 256 Мб.
Режими роботи оперативної пам’яті Основні рекомендації при встановленні модулів оперативної пам’яті, застосовні для всіх типів : - Встановлювати найкраще модулі DIMM з однаковим об’ємом пам’яті; - Модулі повинні збігатися за частотою роботи (Mhz), якщо ви встановите модулі з різними частотами роботи, то в підсумку всі вони будуть працювати на частоті самої повільної пам’яті; - У встановлюваних плат оперативної пам’яті бажано поєднувати таймінги, латентності (затримки) пам’яті; - Підбирати модулі краще від одного виробника і однієї моделі. SINGLE CHANELL MODE Single Mode (одноканальний або асиметричний режим) – цей режим реалізується, коли в системі встановлений тільки один модуль пам’яті або всі модулі DIMM відрізняються один від одного за обсягом пам’яті, частоті роботи або виробнику. Тут не важливо, в які роз’єми і яку пам’ять встановлювати. Вся пам’ять буде працювати зі швидкістю самої повільної з встановленої пам’яті.
DUAL CHANELL MODE Dual Mode (двоканальний або симетричний режим) – в кожному каналі DIMM встановлюється однаковий обсяг оперативної пам’яті. Модулі підбираються за частотою роботи. На материнських платах роз’єми DIMM для кожного каналу відрізняються кольором. Поруч з ними пишеться назва роз’єму, і іноді номер каналу. Призначення роз’ємів і їх розташування по каналах обов’язково вказується в керівництві материнської плати. Загальний обсяг пам’яті дорівнює сумарному обсягу всіх встановлених модулів. Кожен канал обслуговується своїм контролером пам’яті. Продуктивність системи збільшується на 5 -10%. Якщо використовуються два однакових модуля RAM пам’яті, то їх слід підключити в однойменні роз’єми (одним кольором) з різних каналів. Наприклад, один модуль встановити в роз’єм 0 каналу A, а другий – в роз’єм 0 каналу B: Для включення режиму Dual Channel (режим з чергуванням) слід виконати необхідні умови: - На кожному каналі пам’яті встановлюється однакова конфігурація (однаковий об’єм) модулів DIMM; - Пам’ять вставляється в симетричні роз’єми каналів (Slot 0 або Slot 1).
TRIPLE CHANELL MODE Triple Mode (трьохканальний режим) – у кожному з трьох каналів DIMM встановлюється однаковий обсяг оперативної пам’яті. Модулі підбираються за швидкістю та обсягом. На материнських платах, що підтримують трьохканальний режим роботи пам’яті, зазвичай встановлюється 6 роз’ємів пам’яті (по два на кожен канал). Іноді зустрічаються материнські плати з чотирма роз’ємами – два роз’єми складають один канал, два інших підключені до другого і третього каналу відповідно. При шести або трьох соккет установка також проста як і при двоканальному режимі. При встановлених чотирьох роз’ємів пам’яті, три з яких можуть працювати в Triple Mode, пам’ять слід встановлювати саме в ці роз’єми.
FLEX MODE Flex Mode (гнучкий режим) – дозволяє збільшити продуктивність оперативної пам’яті, при встановленні двох модулів різного об’єму, але однакових за частотою роботи. Як і в двоканальному режимі плати пам’яті встановлюються в однойменні роз’єми різних каналів. Наприклад, якщо є дві планки пам’яті об’ємом 512 Mb і 1 Gb, то одну з них слід встановити в слот 0 каналу A, а другу – в слот 0 каналу B: У цьому випадку модуль 512 Мб працюватиме в дуальном режимі з об’ємом пам’яті 512 Mb другого модуля, а що залишилися 512 Мб від 1 гігабайтного модуля будуть працювати в одноканальному режимі.
Логічна організація пам’яті
Команди доступу до пам'яті (діаграма команд) Стан сигналів Команда CS# RAS# CAS# WE# No Operation (NOP) Low High ACTIVE (ACT) Low High READ Low High WRITE Low High Low PRECHARGE (PRE) Low High Low
Таймінги пам'яті
Дякую за увагу!!!