Скачать презентацию Олександр Олесь Олександр Кандиба 1878 -1944 Підготували Учні Скачать презентацию Олександр Олесь Олександр Кандиба 1878 -1944 Підготували Учні

Олександр Олесь.pptx

  • Количество слайдов: 18

Олександр Олесь (Олександр Кандиба) 1878 -1944 Підготували Учні 10 -Б класу НВК № 12 Олександр Олесь (Олександр Кандиба) 1878 -1944 Підготували Учні 10 -Б класу НВК № 12 Полонський Олександр і Новіков Вадим

Мета: дослідити діяльність Олександра Олеся, та дізнатися цікаві факти з його життя! Мета: дослідити діяльність Олександра Олеся, та дізнатися цікаві факти з його життя!

Біографія Олександр Олесь народився в м. Білопілля (Сумська область) в чумацько-селянській сім'ї. Біографія Олександр Олесь народився в м. Білопілля (Сумська область) в чумацько-селянській сім'ї.

Біографія Олександр брав участь у випуску рукописних журналів «Комета» та «Первоцвіт» , в яких Біографія Олександр брав участь у випуску рукописних журналів «Комета» та «Первоцвіт» , в яких з'являються його вірші. 1903 р. Олесь вступив до Харківського ветеринарного інституту.

Творчість Олеся виразно поділяється на два періоди — в Україні (1907 – 1918) та Творчість Олеся виразно поділяється на два періоди — в Україні (1907 – 1918) та в еміграції (1919– 1944). Перша збірка поезій О. Олеся вийшла в світ у 1907 році в Петербурзі під назвою "З журбою радість обнялась".

Біографія Визначальним фактом у житті Олександра Олеся стала поїздка на відкриття пам'ятника І. П. Біографія Визначальним фактом у житті Олександра Олеся стала поїздка на відкриття пам'ятника І. П. Котляревському в Полтаві у 1903 р. , де він познайомився з Б. Грінченком, М. Коцюбинським, Лесею Українкою.

Біографія У 1919 р. поет покинув свою батьківщину і опинився у таборі націоналістичної еміграції. Біографія У 1919 р. поет покинув свою батьківщину і опинився у таборі націоналістичної еміграції. 25 років прожив він за межами України. З 1923 року до останнього дня свого життя жив він у Чехословаччині.

Біографія Перебуваючи в еміграції, у Відні Олесь друкує збірку сатиричних поезій «Перезва» . Останні Біографія Перебуваючи в еміграції, у Відні Олесь друкує збірку сатиричних поезій «Перезва» . Останні роки поет жив у самотині та бідноті. Звістка про смерть сина 10 червня 1944 р. остаточно підкосила сили Олеся. Він помер через місяць.

Біографія Олександр Олесь і його дружина - Віра Кандиба поховані на Ольшанському кладовищі в Біографія Олександр Олесь і його дружина - Віра Кандиба поховані на Ольшанському кладовищі в Празі. Поруч - символічна могила їхнього сина Олега Ольжича, замученого нацистами у концтаборі Заксенгаузен.

Ушанування пам’яті У 2010 році в м. Білопіллі було встановлено пам'ятник Олександру Олесю. У Ушанування пам’яті У 2010 році в м. Білопіллі було встановлено пам'ятник Олександру Олесю. У Сумах на вулиці Петропавлівський, 83 встановлена меморіальна дошка.

Цікавий факт “Більшість творів писав у кав’ярнях та пивних чи дома вранці за чаєм. Цікавий факт “Більшість творів писав у кав’ярнях та пивних чи дома вранці за чаєм. Писав на клаптиках паперу, часто їх губив, забував. …Не зносив банкети і свої власні ювілеї…”

Цікаві факти Коли розпочалась Друга світова війна, син Олександра Олеся стає учасником руху Опору. Цікаві факти Коли розпочалась Друга світова війна, син Олександра Олеся стає учасником руху Опору. В 1944 році нацисти його схоплюють і закатовують у концтаборі Заксенгаузен.

Цікавій факти Після більшовицького жовтневого перевороту Олесь опиняється за кордоном (1919 р. ). Еміграція Цікавій факти Після більшовицького жовтневого перевороту Олесь опиняється за кордоном (1919 р. ). Еміграція стала трагедією життя Олеся. Душа розірвана, як рана… Бальзам далеко так, як сонце, А сонце, як і щастя, Там, там, лише в краю коханім.

Цікавий факт За роки життя поет видав 10 збірок поезії. Оскільки авторську назву другої Цікавий факт За роки життя поет видав 10 збірок поезії. Оскільки авторську назву другої книги ( «Будь мечем моїм!. . » ) не пропустила цензура, Олесь назвав її «Поезії. Кн. ІІ» і надалі продовжував нумерувати нові збірки римськими цифрами.

Алфавіт у вигляді вірша У 1944 році Олександр Олесь написав Алфавіт у вигляді вірша У 1944 році Олександр Олесь написав "Абетку для сина" у вигляді вірша.

Про автора Ти вірний, чесний по натурі, І я це щиро говорю! Служив ти Про автора Ти вірний, чесний по натурі, І я це щиро говорю! Служив ти правдою царю, Був вірний гетьману, Петлюрі І будеш вірним взагалі Усім владикам на землі. С. Петлюра

Джерела та література 1)Зеров М. Від Куліша до Винниченка: Поезія Олеся і спроба нового Джерела та література 1)Зеров М. Від Куліша до Винниченка: Поезія Олеся і спроба нового її трактування // Зеров М. Твори: В 2 т. Т. 1. — К. : Дніпро, 1990. 2)Твори. — К. : Вид-во ЦК ЛКСМУ «МОЛОДЬ» , 1971. 3)Твори: В 2 т. — К. : Вид-во худ. літ-ри «Дніпро» , 1990. 4)Кедровський В. Олександер Кандиба-Олесь // Обриси минулого. Деякі останні діячі-українофіли напередодні революції 1917 року. — Нью-Йорк: Свобода, 1966. — С. 68 -82. 5)Неврлий М. Олександр Олесь: Життя і творчість. — К. : Дніпро, 1994. 6)Кедровський В. Олександер Кандиба-Олесь // Обриси минулого. — Нью-Йорк: Свобода, 1966. — С. 68 -82. 7)Лаборєва О. Ознайомлення десятикласників з життям і творчістю Олександра Олеся. // Укр. мова і літ. в школі. − 1990. — № 2.

Дякуємо за увагу!!! Дякуємо за увагу!!!