Огляд конкурентів на ринку молочнї продукці ї в Україні
В Україні на данний час існують такі основні комерційні структури: "Юнимилк України" (входять завод 'Талактон "(м. Київ), Кременчуцький міський молочний завод), "Вімм-Білль-Данн"(Київський молочний завод № 3, Харківський молочний комбінат і Буринський завод сухого молока), "Лакталіс-Україна" (завод "Лакталіс-Україна" (м. Миколаїв), "Білосвіт-Умань"), ТОВ "Торговий Дім" Західна молочна група "(10 підприємств), "Рейнфорд"(Дніпропетровський молочний завод № 1 та Житомирський міський молочний завод), "Геркулес" (Донецький міськмолокозавод № 2, Тельманівський і Володарський молзавод). Купянский молочно-консервный комбинат (Харьковская обл. ), корпорация "Фанни"
Порівняльну характеристику компаній на ринку молочної продукції можна побачити у вигляді діаграми, яка показує співвідношення часток ринку, займаних певними компаніями:
до найбільших "їдоків" дослідники відносять ринкиміст-мільйонників і прирівняні до них Львів і Запоріжжя (тобто всього сім найбільших міст).
В Києві і передмісті зосереджено 6 великих виробників: Молочні заводи № 1 (ТМ "№ 1") та № 3 (підрозділ "Вімм-Білль. Данн Україна"), "Святошино", АТ Галактон ", Кагарлицький МЗ ( ТМ "КАГМА") ПІІ "Україна. Голландія" (ТМ "Hollandia").
У Харкові і області великими є об'єднання: "Ромол" (підрозділ "Вімм-Білль-Данн Україна"), Куп'янський молочноконсервний комбінат (ТМ "Заріччя") "Зміевмолоко" (ТМ "Коропівскій Хутір").
Донецькі "молочники" в Україну менш відомі через високу щільність населення в Донецькій і Луганській областях. Поки на міжрегіональних ринках України найбільш відомим є Донецький міськмолзавод № 2 з ТМ "Добриня". Щось подібне спостерігається в Одеській області. Незважаючи на той факт, що Одещина забезпечує Україна сировинним молоком більше, ніж Донецька або Харківська області, з місцевих великих "молочників" відомий лише Балтський молочний комбінат (ТМ "Ласуня").
У Дніпропетровському регіоні лідирують місцеві виробники, оскільки він рясніє великими "молочниками", успішно просуваються на загальнонаціональний ринок: комбінат "Придніпровський" (ТМ "Злагода"), МФ Rainford (ТМ "Щодня") "Павлоградський МК" (ТМ "Фанні" ). Разом з тим, на думку аналітиків, споживчі переваги по упаковці та розміром одиниці продукту на Дніпропетровщині не відрізняються від згаданих вище регіонів. Що стосується середньозважених цін, то, за відгуками операторів ринку, такі практично рівні показниками Харкова, Донецька та Одеси.