Дима Гапич_Одеська область.pptx
- Количество слайдов: 13
Одеська область
Герб Одеської області Прапор Одеської області Адміністративний центр області — місто Одеса.
Географічне положення На півночі Одеська область межує з Вінницькою та Кіровоградською, на сході — з Миколаївською областями, на заході — з Молдовою та невизнаною ПМР, на південному заході — частина державного кордону України з Румунією. Всього в межах області пролягають 1362 кілометри державного кордону. Площа Одеської області складає 5, 5 % території України.
На території області розташовано ряд великих об'єктів природно-заповідного фонду регіонального, національного і міжнародного масштабу. Область має перспективи для розвитку біосферно-природоохоронного сектора економіки.
У пониззі великих річок (Дунай, Дністер) і лиманів, на морських узбережжях і в шельфовій зоні розташовані високоцінні й унікальні природні комплекси, водно-болотні угіддя, екосистеми, що формують високий біосферний потенціал регіону, який має національне і міжнародне значення.
Туризм Своєрідність туристично-екскурсійного потенціалу області загалом визначена численними пам’ятками різних часів з відомими історикокультурними заповідниками, пам’ятниками та музеями. Це відомі у світі Одеський державний академічний театр опери та балету, знамениті Потьомкінські сходи, українська Венеція - місто Вилкове, фортеця XII - XV сторіччя в місті Білгород-Дністровському, розкопки античних міст Тіри і Ніконії, пам'ятники культової архітектури в містах Одесі, Ізмаїлі, Рені, Кілії та багато чого іншого.
Одеський національний академічний театр опери та балету
Потьомкінські сходи
Вилкове
Фортеця XII - XV сторіччя в місті Білгород-Дністровському
Промисловість Основними промисловими галузями Одеської області є машинобудування та металообробка, паливна промисловість, хімічна та нафтохімічна промисловість, медична промисловість, легка промисловість, харчова промисловість.
Дякую за увагу Презентація була зроблена учнем групи 312 Гапичем Дмитром
Дима Гапич_Одеська область.pptx