Презентация без названия.pptx
- Количество слайдов: 11
Обов'язки провідника вагона прийомі та підготовці вагона до рейсу
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ На посаду провідника пасажирського вагона призначаються: - Особи віком не молодше 18 років, які пройшли навчання в професійно-технічному навчальному закладі; - Пройшли перевірку знань з питань охорони праці, та пожежно-технічного та санітарного мінімумів та склали іспити із знання нормативних документів; - Періодичне навчання та перевірку знань з питань санітарного мінімуму; - Пройшли медичний огляд для встановлення професійної придатності; - Періодичне навчання та перевірку знань з питань охорони праці, включаючи електробезпеку ( повинні мати 3 кваліфікаційну групу з електробезпеки )
Провідник при виконанні своїх службових обов’язків повинен знати: - Статут залізниць України. - Порядок обслуговування громадян залізничним транспортом. - Правила перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом. - Правила технічної експлуатації залізниць України. - Інструкцію з сигналізації на залізницях України. - Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України.
- Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту. Інструкцію про порядок обліку перевезених пасажирів і витрат постільної білизни в пасажирських поїздах та причіпних групах вагонів залізниць України у внутрішньому та міжнародному сполученні. Керівництва з технічного обслуговування обладнання пасажирських вагонів. Державні санітарні правила та норми, гігієнічних нормативів щодо утримання пасажирських вагонів. Інструкція з забезпечення пожежної безпеки у вагонах пасажирських поїздів. Інструкцію по технічному обслуговуванню опалювальної установки пасажирського вагона.
Перед початком роботи провідник отримує маршрутний лист, графік чергування та проходить медогляд і усі види інструктажу з охорони праці і безпеки руху. Перед початком рейсу провідник отримує: - Бланки документів - Переносну радіостанцію - Продукти чайної торгівлі - Мішки для сміття - Мило, миючі та дезінфікуючі засоби - Постільну білизну для пасажирів - Один комплект службової постільної білизни Провідник хвостового вагона крім цього повинен отримати сумку кондуктора (6 петард, акт останнього іспиту петард, одну пару сигнальних прапорців, свисток), додатковий сигнальний ліхтар.
- Стан розподільчих щитів, панелей автоматики, працездатність споживачів електроенергії; Справність та працездатність систем: сигналізації контролю нагрівання букс пожежної сигналізації, внутрішнього поїзного зв’язку, кондиціонування повітря, кип’ятильника та наявність полум’явідсікача у топці титана, справність хвостових сигналів та ручних ліхтарів; Наявність води у системі опалення та водопостачання; Санітарний стан вагона; Наявність з’ємного обладнання та майна; Провідник хвостового вагона перевіряє наявність і чистоту скла сигнальних ліхтарів, наявність в них електроламп.
- При прийманні вагона провідник зобов’язаний перевірити: Справність поручнів, перехідних та тамбурних відкидних вхідних площадок, дверей і дверних замків у всьому вагоні та наявність пломб на стоп-кранах, вогнегасниках та рукоятках привода вікон аварійних виходів; Справність пожежних кранів у котельному відділенні та туалеті негальмівного кінця вагона; наявність справних інвентарних шлангів до них ; Наявність, справність та термін придатності вогнегасників; Трафарети про виконання планових видів ремонту; Дію ручного гальма Наявність деревного вугілля або тирсових брикетів для функціонування титану;
пункт - Обов’язки провідника після прибуття поїзда в обороту: Перевірити, чи не забули пасажири будь-які речі; Оглянути внутрішнє обладнання вагона; Підготувати вагон до нового рейсу; Упакувати використану постільну білизну в мішки та підготувати її до опломбування; У пункті обороту провідникам, вільним від чергування, забороняється відлучатися з вагону по особистих справах.
Обов’язки провідника після прибуття поїзда в пункт - формування: Використану та чисту постільну білизну здати в термін, передбачений технологічним процесом; Здати ЛНП гроші за реалізацію платних послуг, залишок не реалізованої продукції; Перевірити обладнання, майно, інвентар, відсутнє поповнити; Скласти перелік зауважень до технічного стану вагона та надати його ЛНП для внесення заявки до Журналу ф. ВУ-8; При виявленні у вагоні гризунів або тарганів провідник зобов’язаний сповістити ЛНП, який повинен зробити заявку на їх знищення у санітарно-контрольний пункт на залізничному транспорті; До здачі вагона іншій бригаді після закінчення рейсу зробити прибирання вагона; Здати маршрутний листок наряднику резерву провідників вияснити дату наступної явки на роботу і розписатися за вихід на роботу у черговий рейс; Усі конфлікти, які виникли при здачі вагона, вирішуються ЛНП або керівництвом резерву провідників; При виконанні маневрової роботи провідник повинен підняти перехідну площадку, а після завершення опустити.
Додаткові обов’язки провідника хвостового вагона: - При відправленні поїзда із станції провідник повинен показувати в бік пасажирської платформи: вдень – звернутий жовтий прапорець, вночі – ручний ліхтар із прозоро – білим вогнем, що означає благополучне прямування поїзда; При зміні напряму руху поїзда, причепленні чи відчепленні вагонів, провідник повинен перевірити наявність, справність та чистоту хвостових сигналів, а на шляху прямування забезпечити контроль за безперервним горінням цих сигналів; Після стоянки поїзда більше 20 хв. приймає участь у скороченому випробуванні автогальм; Провідник хвостового вагона приміського поїзда не повинен відволікатись на продаж проїзних документів.
Відповідальність провідника пасажирського вагона - Провідник несе матеріальну відповідальність за втрату та пошкодження бланків суворої звітності, грошової виручки, внутрішнього обладнання вагона; Провідник несе дисциплінарну відповідальність про дисципліну працівників залізничного транспорту за порушення трудової дисципліни та посадових обов’язків, зокрема: Перевезення безквиткових пасажирів та надлишок ручної поклажі; Повторне використання постільної білизни; Залишення вагона без нагляду; Висадка пасажира раніше чи пізніше станції призначення; Невихід із вагона на проміжних станціях з графіковою стоянкою поїзда; Закриття для користування одного з туалетів вагона; Перевезення ручної поклажі більше ніж 36 кг; Перебування в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння; Допущення випадків порушення пожежної безпеки;
Презентация без названия.pptx