Слайд заставка.pptx
- Количество слайдов: 13
О. В. Хухлаевой, О. Е. Хухлаева Лабиринт души. Терапевтические сказки
Ефективна робота з казковими історіями можлива і без всякої підготовки. Казкові історії, які написані в цій книзі, мають досить вузьке і суворе визначення - терапевтичні метафори. Метафора - непростий термін з причини своєї широкої поширеності і нечіткості вживання. Тому тут викладено коротко основні елементи в теоретичному розумінні метафори, розкриваючи специфіку саме терапевтичної метафори.
Терапевтична метафора - що це таке? Метафора (в найзагальніших рисах) - це перенесення властивостей одного об'єкта на інший за принципом подібності чи контрасту. «Завдання метафори розкрити сенс описуваного предмета» . Загальновідомо, що метафора являє собою певний спосіб мислення, адже «перенесення значення з відомого на невідоме (описуване) - один із способів засвоєння нової інформації» .
Основа метафори - завжди образне, конкретне, схожість. Специфіка метафори полягає у тому, що про поняття, покладене в її основу, не йдеться вголос.
Кожна метафора, на відміну від поняття, несе в собі неповторний аромат індивідуальності і дає відчуття співтворчості з автором. Саме тут лежить розгадка надзвичайної ефективності метафори при роботі з дітьми. Дитяча картина світу являє собою набір переважно образних і, отже, метафоричних узагальнень.
Різниця між символом, метафорою та міфом: Символ є, швидше за все, породження образного світу дорослих. Метафора ж - це, навпаки, узагальнення образів, причому гранично емпіричне, приземлене. Міф - спосіб мислення образами, які являють собою систему споконвічних тотожностей.
Казки - продукт міфологічного мислення. Казки народилися з міфів. Завдання казки показати дитині внутрішню тотожність усього світу на тій мові, яка зрозуміла дитині.
Терапевтична метафора в індивідуальній роботі По-перше, метафора є прекрасним засобом встановлення контакту з дитиною. По-друге, метафора є багатющим матеріалом для процесу діагностики психологічних труднощів дитини.
По-третє, метафора може бути основою для подальшої побудови вашої психотерапевтчеський роботи. По-четверте, метафора має власну цінність.
Групова робота з використанням терапевтичних метафор Етапи роботи: 1. Розповідь. 2. Малюнок. 3. Драматизація.
В книзі поданя казки для: 1. Казки для дошкільнят. 2. Казки для молодших школярів. 3. Казки для підлітків. 4. Казки для дорослих.
Підготувала студентка 3 -СП курсу Селянко Ірина Використана література: Лабиринт души: терапевтические сказки / под ред. О. В. Хухлаевой, О. Е. Хухлаева, 2010. - Академический проект. -176 с.
Слайд заставка.pptx