Скачать презентацию О сколько подвигов на свете Они уже в Скачать презентацию О сколько подвигов на свете Они уже в

Т. 8, зан. 1 (631 в.).ppt

  • Количество слайдов: 54

„О, сколько подвигов на свете! Они уже в преданье стали. Из уст в уста „О, сколько подвигов на свете! Они уже в преданье стали. Из уст в уста их повторяют дети На всех материках большой земли. Но из всего того, о чем мы слышим, И из того, что мы вершим пока, Солдатский подвиг я считаю высшим, И самым бескорыстным на века!” Поэтесса Файзу Алиева

Військова академія (м. Одеса) Військова академія (м. Одеса)

ВІЙСЬКОВА АКАДЕМІЯ ФАКУЛЬТЕТ ПІДГОТОВКИ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ КАФЕДРА ЗАГАЛЬНОВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ ТЕМА 8. “ ВЗВОД У ВІЙСЬКОВА АКАДЕМІЯ ФАКУЛЬТЕТ ПІДГОТОВКИ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ КАФЕДРА ЗАГАЛЬНОВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ ТЕМА 8. “ ВЗВОД У НАСТУПІ ” ЗАНЯТТЯ 1. “ ОРГАНІЗАЦІЯ І ВЕДЕННЯ НАСТУПУ МЕХАНІЗОВАНИМ ВЗВОДОМ ” Лекція

КАФЕДРА ЗАГАЛЬНОВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ Навчально - виховні цілі: 1. 1. Ознайомити студентів з поглядами командування КАФЕДРА ЗАГАЛЬНОВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ Навчально - виховні цілі: 1. 1. Ознайомити студентів з поглядами командування армій провідних держав світу на використання мотопіхотної роти в обороні. 2. 2. Розглянути основи бойового застосування механізованого взводу у наступальному бою. 3. 3. Розкрити порядок роботи командира механізованого взводу з організації наступального бою та ведення наступального бою механізованим взводом. 4. 4. Виховувати у студентів наполегливість у самостійному вивченні матеріалів теми. 2

Навчальні питання: 1. Погляди командування армій провідних держав світу на використання мотопіхотної (танкової) роти Навчальні питання: 1. Погляди командування армій провідних держав світу на використання мотопіхотної (танкової) роти в обороні. Ведення оборони мотопіхотною (танковою) ротою. 2. Бойове застосування механізованого взводу у наступі. 3. Порядок роботи командира механізованого взводу по організації наступу. 4. Ведення наступу механізованим взводом.

КАФЕДРА ЗАГАЛЬНОВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ 4 Література: 1. Н. С. Никитин, И. И. Голоколенко. Подразделения иностранных КАФЕДРА ЗАГАЛЬНОВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ 4 Література: 1. Н. С. Никитин, И. И. Голоколенко. Подразделения иностранных армий. – М: Воениздат, 1975. 2. Н. С. Никитин. Подразделения в бою. –М: Воениздат, 1985. 3. Бойовий статут Сухопутних військ ЗСУ, частина III (взвод, відділення, екіпаж танка). – К. : КСВ ЗСУ, 2010. 4. Бойовий статут Сухопутних військ, частина III (взвод, відділення, танк). – К. : Варта, 1995. 1. 5. Підручник “Тактика” (взвод, отделение, танк). – М. : Воениздат, 1988. 2. 6. Підручник “Тактика” (рота, батальйон). - Видання ОІСВ 1997. 3. 7. Механізований взвод у бою. – О. : Видавництво “Юридична література”, 2001.

Перше навчальне питання Погляди командування армій провідних держав світу на використання мотопіхотної (танкової) роти Перше навчальне питання Погляди командування армій провідних держав світу на використання мотопіхотної (танкової) роти в обороні. Ведення оборони мотопіхотною (танковою) ротою.

Оборона як вид бойових дій Оборона – вид бойових дій, до якого підрозділи переходять, Оборона як вид бойових дій Оборона – вид бойових дій, до якого підрозділи переходять, як правило, вимушено і тимчасово з метою зриву наступу противника, виграшу часу, економії сил і засобів, встановлення контролю над важливими ділянками місцевості, виснаження противника перед переходом в наступ та утримання важливих в тактичному відношенні районів.

Принципи ведення оборонних дій Захоплення тактичної ініціативи на окремих ділянках, а потім і загальної Принципи ведення оборонних дій Захоплення тактичної ініціативи на окремих ділянках, а потім і загальної ініціативи при переході від оборони до наступу Нанесення ударів на всю глибину бойових порядків противника, що дозволяє затримати його, а також створити умови для переходу в наступ Нав’язування своєї волі противнику, швидке перенесення вогню, маневр і ураження засобів РЭБ Постійна готовність до проведення контратаки з метою порушення його системи управління і затруднення координації дій Узгодження дій всіх сил та засобів в ході бою. Гнучкість планування і використовування слабких сторін противника

ОБОРОНА повинна бути Стійкою і активною протитанковою Глибоко ешелонованою Стійкою до застосування ЗМУ ОБОРОНА повинна бути Стійкою і активною протитанковою Глибоко ешелонованою Стійкою до застосування ЗМУ

Умови переходу до оборони. Види оборони Оборона може готуватися завчасно або організовуватись у ході Умови переходу до оборони. Види оборони Оборона може готуватися завчасно або організовуватись у ході бою в умовах: - відсутності зіткнення з противником; - безпосереднього зіткнення з противником. Оборона загальновійськових підрозділів і частин іноземних армій в залежності від угрупування сил та засобів, що ведуть оборону, інженерного обладнання місцевості та способів ведення оборонного бою поділяється на два основних види: - мобільну (рухому) - позиційну (оборону району).

УМОВИ переходу до ОБОРОНИ Безпосереднє зіткнення з противником При невдалому проведенні зустрічного бою В УМОВИ переходу до ОБОРОНИ Безпосереднє зіткнення з противником При невдалому проведенні зустрічного бою В наступі при відбитті контратак Відсутність зіткнення з противником Виснажити противника Виграти час Утримати важливі стратегічні райони

МОБИЛЬНА ОБОРОНА найбільш пристосована для умов, коли необмежено застосовується ядерна зброя. Вона спирається на МОБИЛЬНА ОБОРОНА найбільш пристосована для умов, коли необмежено застосовується ядерна зброя. Вона спирається на наявність великих резервів і полягає на широкому застосуванні ядерної зброї, швидким використанням результатів ядерних ударів шляхом проведення контратак сильними резервами в глибині оборони з метою завершення розгрому головного угрупування противника, що наступає в заздалегідь вибраних районах, і створення вигідних умов для переходу в наступ. 13

o коли завдання дозволяє тимчасове залишення окремих ділянок місцевості, не важливих у тактичному відношенні, o коли завдання дозволяє тимчасове залишення окремих ділянок місцевості, не важливих у тактичному відношенні, а місцевість сприятлива для маневру військ; o коли війська, що обороняються, не поступаються противнику в рухомості, і при наявності у тих, хто обороняється, часткової переваги в повітрі.

ПОЗІЦІЙНА ОБОРОНА o організовується та проводиться з метою зберігання цілісності смуги (району) оборони шляхом ПОЗІЦІЙНА ОБОРОНА o організовується та проводиться з метою зберігання цілісності смуги (району) оборони шляхом знищення противника на передньому краї або поблизу нього o базується на утриманні в заданий термін часу міцних позицій, що обороняються, створених на ключових ділянках місцевості, на максимальному використанні вогневих засобів ураження, розташуванні головних сил і засобів в основному районі оборони дивізії і як можливо більш повному інженерному обладнанні місцевості.

Оборона району o Оборона району основується на утриманні важливих ділянок місцевості. При обороні району Оборона району o Оборона району основується на утриманні важливих ділянок місцевості. При обороні району більша частина сил та засобів знаходиться в першому ешелоні для утримання вигідних в тактичному відношенні ділянок місцевості, а менша в резерві (другому ешелоні), який призначений для збільшення глибини оборони, проведення контратак з метою відновити втрачене положення або затримання противника, що вклинився в оборону.

Місце мотопіхотної (танкової) роти в бойовому порядку батальйону (бригади) В обороні мотопіхотна (танкова) рота Місце мотопіхотної (танкової) роти в бойовому порядку батальйону (бригади) В обороні мотопіхотна (танкова) рота може знаходитись: - в першому ешелоні батальйону; - в другому ешелоні батальйону; - резерві бригади (батальйону); - бойовій охороні батальйону; - безпосередній охороні бригади.

Мотопіхотна (танкова) рота підготовлює та обороняє ротний район або опорний пункт. Мотопіхотна (танкова) рота Мотопіхотна (танкова) рота підготовлює та обороняє ротний район або опорний пункт. Мотопіхотна (танкова) рота обороняє район (опорний пункт) до 1500 м по фронту і до 1100 м в глибину. Опорний пункт мотопіхотної роти складається з: -опорних пунктів мотопіхотних взводів; - позицій вогневих засобів та приданих підрозділів, які пов'язані між собою єдиною системою вогню; - загороджень та ходів сполучення в межах опорного пункту. Опорний пункт танкової роти складається з: - опорних пунктів танкових взводів; - позицій приданих підрозділів.

Бойовий порядок мотопіхотної (танкової) роти o Бойовий порядок мотопіхотної (танкової) роти складається з бойових Бойовий порядок мотопіхотної (танкової) роти o Бойовий порядок мотопіхотної (танкової) роти складається з бойових порядків мотопіхотних (танкових) взводів і вогневих засобів, що залишаються в безпосередньому підпорядкуванні командира роти, та шикується: o в один ешелон; o в два ешелони.

Погляди командування іноземних армій на використання мотопіхотної (танкової) роти в обороні. Погляди командування іноземних армій на використання мотопіхотної (танкової) роти в обороні.

Ротні тактичні групи мотопіхотні танкові збалансовані взводи мотопіхотні танковий Очолює мотопіхотну ротну тактичну групу Ротні тактичні групи мотопіхотні танкові збалансовані взводи мотопіхотні танковий Очолює мотопіхотну ротну тактичну групу командир мотопіхотної роти танкові мотопіхотний Очолює танкову ротну тактичну групу командир танкової роти танкові мотопіхотні Очолює збалансовану ротну тактичну групу командир танкової або мотопіхотної роти Ротні тактичні групи можуть посилюватися: протитанковим, мінометним, розвідувальним, інженерним, хімічним, тиловим підрозділами, засобами зв’язку. Групу можуть підтримувати міномети, польова артилерія, вертольоти.

Бойові можливості мотопіхотної (танкової) роти - мотопіхотна рота на БМП М 2 „Бредлі” протитанковими Бойові можливості мотопіхотної (танкової) роти - мотопіхотна рота на БМП М 2 „Бредлі” протитанковими засобами, що є на озброєнні, може відбити наступ 51 - 52 бронєоб'єктів противника (типу танк, БМП, БТР). При цьому з імовірністю ураження 90% можливо буде знищено 25 - 26 бронєоб’єктів (50% обстріляних цілей) ; - мотопіхотна рота на БТР М 113 здатна відбити наступ до 31 бронєоб'єктів противника та знищити до 15 бронєоб’єктів (50% обстріляних цілей); - танкова рота на М 1 „Абрамс” здатна відбити наступ до 35 бронєоб'єктів противника та знищити до 27 бронєоб’єктів (75 % обстріляних цілей).

Ведення мобільної (рухомої) оборони При веденні мобільної (рухомої) оборони, якщо відбити атаку переднім краєм Ведення мобільної (рухомої) оборони При веденні мобільної (рухомої) оборони, якщо відбити атаку переднім краєм не вдалося, то війська, утримуючи пункти опору і райони оборони, ведуть оборонні і стримуючі дії таким чином, щоб примусити противника наступати по напрямкам, які виводять у райони, заздалегідь вибрані для його розгрому. Підрозділи й частини, які обороняються на флангах, ведуть жорстку оборону і стійко утримують займані позиції. Війська, що знаходяться на напрямку допустимого планом оборони уклинення противника, ведуть стримуючі дії, послідовно виходячи на завчасно підготовлені запасні позиції та наносячи вогневе ураження противнику, що наступає. Основні зусилля протитанкових засобів, ВВП і РУК зосереджуються на знищенні танків і важливих броньованих цілей.

Ведення позиційної оборони o Основний спосіб ведення позиційної оборони полягає в надійному утриманні вигідних Ведення позиційної оборони o Основний спосіб ведення позиційної оборони полягає в надійному утриманні вигідних в тактичному відношенні і підготовлених для оборони ділянок (районів) місцевості. При позиційній обороні підготовлюються і утримуються не суцільні позиції, а окремі райони або ключові ділянки місцевості, що в більшому ступені відповідає сучасним вимогам ведення оборонних дій.

2 - ге навчальне питання “ Бойове застосування механізованого взводу у наступі ” 2 - ге навчальне питання “ Бойове застосування механізованого взводу у наступі ”

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ НАСТУПАЛЬНОГО БОЮ Наступ - основний вид загальновійськового бою. Наступ проводиться з метою ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ НАСТУПАЛЬНОГО БОЮ Наступ - основний вид загальновійськового бою. Наступ проводиться з метою повного розгрому (знищення) противника та оволодіння важливими районами (рубежами, об’єктами) місцевості. (Ст. 84 БССВ, ч. ІІІ) Особовий склад відділення, використовуючи результати вогневого ураження противника, повинен вести наступ з повним напруженням сил, безперервно вдень і вночі, в будь-яку погоду та в тісній взаємодії з іншими підрозділами знищити противника, який обороняється. Види наступу. Способи переходу у наступ Наступ на противника, що обороняється, здійснюється з положення безпосереднього зіткнення з ним або з ходу. Наступ з ходу здійснюється на противника, який поспішно перейшов до оборони На противника, який займає підготовлену оборону, наступ проводиться з положення безпосереднього зіткнення з ним Наступ на противника, що наступає, ведеться шляхом зустрічного бою Наступ на противника, що відходить, ведеться шляхом його переслідування Переслідування має на меті завершити розгром противника, який відходить, і не допустити організованого переходу його до оборони на вигідних рубежах у глибині.

Наступ з положення безпосереднього зіткнення з противником здійснюється в заздалегідь створеному бойовому порядку після Наступ з положення безпосереднього зіткнення з противником здійснюється в заздалегідь створеному бойовому порядку після необхідного перегрупування з положення оборони або з одночасною зміною підрозділів, які обороняються. Сутність цього способу полягає в тому, що підрозділи завчасно і приховано займають вихідне положення для наступу і після потужного вогневого ураження противника з застосуванням ударів авіації, РВ і вогню артилерії переходять в атаку.

Перехід механізованого батальйону в наступ із положення безпосереднього зіткнення з противником Очікувальні позиції танкових Перехід механізованого батальйону в наступ із положення безпосереднього зіткнення з противником Очікувальні позиції танкових підрозділів 3 мб змінює 1 мр тб 1 мр з тв 1 мб з тр адн БМП 2 мр 1 мб з тр (вих. р-н) до 2 км 2 мр с тр 3 мр з тв тр 2 мр з тв тр (без тв) адн 1 мр 3 мр з тв Вихідні позиції танкових підрозділів 2 – 2, 5 км 2 -4 км 5 -7 км

Наступ з ходу здійснюється, як правило, з вихідного району або ході розвитку бойових дій. Наступ з ходу здійснюється, як правило, з вихідного району або ході розвитку бойових дій. Сутність способу полягає в тому, що підрозділи в призначений час під прикриттям вогню артилерії, ударів авіації і діючих попереду підрозділів висуваються з вихідного або інших районів, послідовно розгортаються з похідного в передбойовий і бойовий порядки і з ходу у встановлений час «Ч» атакують передній край оборони противника. Для організованого висування, розгортання і переходу в атаку підрозділам призначаються маршрути висування, вихідний рубіж (пункт), рубежі (пункти) розгортання в батальйонні, ротні, взводні колони, рубіж переходу в атаку, рубіж безпечного віддалення, а під час атаки в пішому порядку – і рубіж спішування.

Перехід механізованого батальйону в наступ з ходу на противника, що обороняється Площа району для Перехід механізованого батальйону в наступ з ходу на противника, що обороняється Площа району для батальйону до 10 км кв. Вихідний пункт Підрозділи, які діють попереду 1 мб 1 мр 3 мр РРБК РПА до 600 м, іноді і більш 5 -10 км Рубіж спішування Рубіж безпечного віддалення від розривів своїх снарядів 2 мр РРРК РРВК 2 мб Вихідний район 20 -40 км від переднього краю 2 -3 км 4 – 6 км 12 -15 км

Мета і способи атаки механізованих підрозділів. Періоди вогневого ураження противника в наступі (БССВ-ч. ІІІ) Мета і способи атаки механізованих підрозділів. Періоди вогневого ураження противника в наступі (БССВ-ч. ІІІ) Атака полягає в стрімкому і безупинному русі танкових та механізованих підрозділів у бойовому порядку в поєднанні з інтенсивним вогнем з танків, бойових машин піхоти (бронетранспортерів), а по мірі зближення з противником і з інших видів зброї з метою його знищення. Способи атаки: qв пішому порядку; qна бойових машинах. Періоди вогневого ураження противника вогнева підготовка атаки вогнева підтримка атаки вогневе супроводження наступу 8

Місце та бойові завдання взводу у наступі Механізований взвод під час виконання завдання у Місце та бойові завдання взводу у наступі Механізований взвод під час виконання завдання у наступі діє: - у складі роти (як правило) в її першому ешелоні; - в резерві батальйону; - в розвідці (як бойовий розвідувальний дозор); - в штурмовій групі; - в передовій групі тактичного повітряного десанту; - в похідній охороні. Залежно від завдання, яке виконується, характеру місцевості та інших умов обстановки механізований взвод може діяти: - в пішому порядку (взимку - на лижах); - на БМП (БТР); - десантом на танках. Бойове завдання механізованому взводу вказується на місцевості або на макеті місцевості. Механізованому взводу в наступі вказуються: 1. Об'єкт атаки 2. Напрямок продовження наступу

Бойовий порядок механізованого взводу в наступі Бойовий порядок - шикування підрозділів для ведення бою. Бойовий порядок механізованого взводу в наступі Бойовий порядок - шикування підрозділів для ведення бою. Бойовий порядок механізованого взводу, який наступає в пішому порядку, може будуватися в одну або дві лінії. При діях в одну лінію він складається: - з бойових порядків відділень (бойових груп) з інтервалами між ними до 50 м; групи управління і вогневої підтримки, що діє за ними на віддаленні до 50 м; засобів посилення, що залишаються у безпосередньому підпорядкуванні командира взводу. Бойовий порядок механізованого взводу, який наступає на БМП (БТР), складається із бойової лінії бойових машин з інтервалом між ними до 100 м та засобів посилення, які діють у бойовій лінії або поза нею. Механізований взвод наступає на фронті до 300 м. Механізоване відділення в пішому порядку наступає на фронті до 50 м.

У ході наступу в пішому порядку положення відділень може бути в лінію або в У ході наступу в пішому порядку положення відділень може бути в лінію або в дві лінії. Під час наступу на бойових машинах положення відділень може бути в лінію, кутом вперед, кутом назад, уступом вправо, уступом вліво. Побудова в лінію Побудова в дві лінії

Бойовий порядок підсиленого мв, що наступає в пішому порядку Бойовий порядок підсиленого мв, що наступає в пішому порядку

9 Контрольні запитання: q мета, види, способи ведення наступу та атаки; q місце, бойове 9 Контрольні запитання: q мета, види, способи ведення наступу та атаки; q місце, бойове завдання та бойовий порядок взводу в наступі; q періоди вогневого ураження в наступі.

3 -тє навчальне питання. “Порядок роботи командира механізованого взводу по організації наступу ” 3 -тє навчальне питання. “Порядок роботи командира механізованого взводу по організації наступу ”

Порядок роботи командира механізованого взводу по організації наступу (БССВ-ч. ІІІ, ) Командир взводу, одержавши Порядок роботи командира механізованого взводу по організації наступу (БССВ-ч. ІІІ, ) Командир взводу, одержавши бойове завдання - з'ясовує його, оцінює обстановку, приймає рішення, проводить рекогносцировку, віддає бойовий наказ, організовує взаємодію, бойове забезпечення і управління, підготовку особового складу, озброєння і техніки до бою, потім перевіряє готовність взводу до виконання бойового завдання і в установлений час доповідає про це командиру роти. У бойовому наказі командир взводу указує: q орієнтири; q склад, положення і характер дій противника, місця розташування його вогневих засобів; q завдання роти і взводу; q об’єкти і цілі на напрямках дій взводу, які уражаються засобами старших командирів, а також завдання сусідів, q бойові завдання відділенням (танкам), приданим підрозділам і вогневим засобам, а командир механізованого взводу, крім того, — завдання безпосередньо підпорядкованому особовому складу (снайперу, стрільцю-санітару та іншим); q час готовності до виконання завдання; Під своє постановки завдань відділенням (танкам) командир взводу в q час місце і заступника. бойовому наказі вказує: q командир механізованого (танкового) взводу — об'єкт атаки, напрямок продовження наступу і рубіж переходу в атаку; q під час атаки в пішому порядку вказує місця спішування, а під час постановки завдань своєму заступнику — порядок ведення вогню бойовими машинами піхоти (бронетранспортерами) і їх місце в бойовому порядку взводу; снайперу — цілі для знищення, порядок ведення вогню і місце в бойовому порядку взводу; стрільцю-санітару — завдання і місце знаходження.

Порядок роботи командира механізованого взводу по організації наступу Командир взводу, одержавши бойове завдання, організує Порядок роботи командира механізованого взводу по організації наступу Командир взводу, одержавши бойове завдання, організує заходи, які включають: -з’ясування завдання і надання першочергових вказівок щодо найшвидшої підготовки взводу до його виконання; -оцінку обстановки; -прийняття рішення та оформлення його на карті; -проведення рекогносцировки; -віддача бойового наказу (постановку завдання підлеглим підрозділам (особовому складу, вогневим засобам); -організацію взаємодії та управління, бойового забезпечення, виконання заходів морально-психологічного, тилового і технічного забезпечення. Після цього організовує та особисто керує підготовкою особового складу, ОВТ до дій, здійснює контроль (практична робота в підрозділах) і в установлений час доповідає командиру роти.

Під час з’ясування завдання командир взводу повинен зрозуміти мету майбутніх дій і завдання роти: Під час з’ясування завдання командир взводу повинен зрозуміти мету майбутніх дій і завдання роти: (при наступі з ходу – маршрут висування, вихідний пункт, пункт розгортання в ротні та взводні колони, місця посадки особового складу десантом на танки (механізованих підрозділів на автомобілі), рубіж безпечного віддалення, рубіж спішування для механізованої роти, яка атакує в пішому порядку, рубіж переходу в атаку і час проходження пунктів; засоби посилення; найближче завдання і напрямок продовження наступу; хто підтримує; при наступі з безпосереднього зіткнення з противником – вихідну позицію і час її зайняття, засоби посилення; найближче завдання і напрямок продовження наступу; хто підтримує; з а в д а н н я в з в о д у (місце взводу в бойовому порядку роти, вихідну позицію і час її зайняття (при наступі з безпосереднього зіткнення з противником), рубіж переходу в атаку і спішування (при атаці в пішому порядку), засоби посилення, об’єкт атаки і напрямок продовження наступу); об’єкти (цілі) на напрямку наступу взводу, які вражаються засобами старших командирів; з а в д а н н я с у с і д і в (рубіж переходу в атаку і спішування (при наступі з безпосереднього зіткнення з противником – вихідну позицію), об’єкт атаки і напрямок продовження наступу) і порядок взаємодії з ними; час готовності до виконання завдання, доповіді рішення і роботи на місцевості. У результаті з’ясування завдання командир взводу робить висновки, в яких визначає зміст бойового завдання: на знищенні яких об’єктів і цілей зосередити зусилля взводу і доданих засобів; бойовий порядок під час здійснення атаки переднього краю і наступу в глибині оборони противника; час на підготовку до наступу.

Оцінка обстановки Оцінюючи обстановку, командир взводу повинен вивчити: противника (склад, положення і можливий характер Оцінка обстановки Оцінюючи обстановку, командир взводу повинен вивчити: противника (склад, положення і можливий характер його дій, місця розташування його вогневих засобів перед фронтом наступу і на флангах і можливий їх маневр); стан, забезпеченість і можливості взводу і доданих підрозділів (вогневих засобів); склад, положення і характер дій сусідів і умови взаємодії з ними; характер місцевості, її захисні і маскувальні властивості, вигідні підступи до переднього краю противника, загородження і перешкоди, умови спостереження і ведення вогню. Крім того, командир взводу враховує стан погоди, пору року, доби й їх вплив на підготовку і ведення наступу.

Прийняття рішення o У рішенні командир взводу визначає: - порядок і способи знищення противника Прийняття рішення o У рішенні командир взводу визначає: - порядок і способи знищення противника в об’єкті атаки (якого противника, де і коли знищити, із вказанням порядку його ураження вогнем штатного озброєння, доданих вогневих засобів і діями взводу); - побудову бойового порядку; - завдання відділенням (танкам), доданим підрозділам (вогневим засобам); - організацію управління. o Рішення командир взводу оформляє на робочій карті, де відображається: накреслення траншей і ходів сполучення в районі оборони противника, розташування його вогневих засобів перед фронтом наступу взводу і на його флангах на глибину бойового завдання взводу, можливий характер дій противника; вихідна позиція взводу, об’єкт атаки і цілі, на знищенні яких необхідно зосередити зусилля взводу; цілі, які уражаються засобами старших командирів, місце і номер проходу в мінно-вибуховому загородженні, а під час наступу з ходу – пункт розгортання у взводні колони, рубіж переходу в атаку і рубіж спішування (при проведенні атаки в пішому порядку).

Проведення рекогносцировки o Під час рекогносцировки командир взводу вивчає місцевість, орієнтує підлеглих та уточнює: Проведення рекогносцировки o Під час рекогносцировки командир взводу вивчає місцевість, орієнтує підлеглих та уточнює: накреслення переднього краю оборони противника і розташування його вогневих засобів, особливо протитанкових, місця і характер загороджень, перешкод, а також цілі, які уражаються засобами старшого командира; бойові завдання відділень (танків) і доданих вогневих засобів; рубіж переходу в атаку і безпечного віддалення; місця проходів у загородженнях і переходів через перешкоди й їх позначення, місця навішування на танки каткових мінних тралів. Під час наступу з ходу, крім того, уточнює маршрут висування, рубежі розгортання, місця посадки десантом на танки і спішування, а під час наступу з положення безпосереднього зіткнення з противником – вихідну позицію (ділянку траншеї, окопи) для наступу, маршрути виходу БМП (БТР) до взводу (відділення), місця для пропуску танків та їх позначення. o У рекогносцировці, як правило, беруть участь командири відділень (танків), а іноді і механіки-водії (водії) БМП (БТР), танків.

Бойовий наказ У бойовому наказі командир взводу вказує: у першому пункті – орієнтири, склад, Бойовий наказ У бойовому наказі командир взводу вказує: у першому пункті – орієнтири, склад, положення і характер дій противника, місця розташування його вогневих засобів; у другому пункті – завдання роти, взводу і сусідів; у третьому пункті – після слова “ наказую ” – бойові завдання відділенням (танкам, створеним групам), доданим підрозділам (вогневим засобам), безпосередньо підлеглому особовому складу; у четвертому пункті – час готовності до наступу, сигнали оповіщення, управління, взаємодії і порядок дій за ними; у п’ятому пункті – своє місце під час наступу і заступника. Під час постановки бойових завдань підлеглим командир взводу вказує: к о м а н д и р м е х а н і з о в а н о г о (т а н к о в о г о) в з в о д у – об’єкт атаки і цілі, на знищенні яких зосередити основні зусилля, напрямок продовження наступу і рубіж переходу в атаку (під час наступу з безпосереднього зіткнення з противником – вихідну (вичікувальну) позицію); Командири механізованого взводу під час атаки в пішому порядку вказує також місця спішування, а своєму заступнику – порядок ведення вогню БМП (БТР) та їх місце в бойовому порядку взводу і порядок переміщення; навіднику кулемета – цілі для знищення, порядок ведення вогню і місце в бойовому порядку, снайперу – цілі для знищення, порядок ведення вогню і місце в бойовому порядку; санітару-стрільцю – завдання і місце перебування.

4 -те навчальне питання. “ Ведення наступу механізованим взводом ” 4 -те навчальне питання. “ Ведення наступу механізованим взводом ”

Періоди наступального бою: qвогнева підготовка атаки; qатака в пішому порядку (на БМ) початок атаки; Періоди наступального бою: qвогнева підготовка атаки; qатака в пішому порядку (на БМ) початок атаки; подолання міного поля противника; при затриманні танків та якщо взвод попал під вогонь артилерії (мінометів); qоволодіння об'єктом атаки; qбій в глибіні; qвідбиття контратаки противника; qпереслідування противника що відходіть.

Періоди наступального бою: q з початком вогневої підготовки атаки Командир взводу управляє вогнем підлеглих, Періоди наступального бою: q з початком вогневої підготовки атаки Командир взводу управляє вогнем підлеглих, веде спостереження за цілями, які підлягають знищенню і продавленню в ході вогневої підготовки атаки на напрямку наступу взводу, і про результати спостереження доповідає командиру роти.

Періоди наступального бою: q під час атаки в пішому порядку командир механізованого взводу командує: Періоди наступального бою: q під час атаки в пішому порядку командир механізованого взводу командує: «Приготуватися до атаки» , — і потім: «Позначити проходи для танків» . «Взвод, в атаку — ВПЕРЕД» . q під час атаки на бойових машинах командир механізованого взводу командує: «Взвод — до машини» , «На місця» . q подолання загороджень переднім краєм оборони противника З підходом особового складу до загороджень за командою командира «Взвод, в напрямку такого-то предмета, в колону по два (по три), напрямне — перше відділення» в прохід, бігом — РУШ» або «Взвод, за мною, в колону по два (по три), в прохід,

Періоди наступального бою: q під час оволодіння об'єктом атаки Після подолання загороджень механізований взвод, Періоди наступального бою: q під час оволодіння об'єктом атаки Після подолання загороджень механізований взвод, який атакує в пішому порядку, за командою командира: «Взвод, в напрямку такого-то предмета — до бою, ВПЕРЕД» або «Взвод, за мною — до бою, ВПЕРЕД» бігом у встановленому порядку розгортається в цеп, відкриває вогонь зі своєї зброї і стрімко атакує противника. Наблизившись до траншеї противника на 25— 40 м, за командою командира: «Взвод, гранатами — ВОГОНЬ» особовий склад закидає противника гранатами і в точно встановлений час ( «Ч» ) з криком «ура» слідом за танками вривається на передній край оборони, знищує противника вогнем впритул і безупинно продовжує атаку в указаному напрямку.

Періоди наступального бою: qбій в глибіні; qпри відбитті контратаки противника; qпереслідування противника що відходіть. Періоди наступального бою: qбій в глибіні; qпри відбитті контратаки противника; qпереслідування противника що відходіть.

o У ході наступу вночі особливу увагу приділяють веденню розвідки, дотримуванню напрямку і своєчасному o У ході наступу вночі особливу увагу приділяють веденню розвідки, дотримуванню напрямку і своєчасному позначенню свого положення. o У місті (населеному пункті) взвод наступає, як правило, вздовж вулиць по одній або обох її сторонах, а відділення по одній стороні Взаємна підтримка досягається веденням вогню по будинках, які розташовані на протилежній стороні вулиці. o У горах на важкодоступних ділянках місцевості механізований взвод може діяти самостійно, у відриві від роти, а відділення, як правило, — у складі взводу. Механізований взвод (відділення), як правило, діє в пішому порядку. o У лісі взвод (відділення, танк) наступає, як правило, вздовж дороги, просіки або за вказаним азимутом. o Зимою при глибокому сніговому покритті особо вий склад механізованого взводу (відділення) наступає, як правило, на лижах. Спішування особового складу і постановка на лижі під час наступу з ходу проводяться, як правило, на більшому, ніж в звичайних умовах віддаленні від противника.

Завдання на самостійну роботу: 1. Погляди командування іноземних армій на використання мотопіхотної (танкової) роти Завдання на самостійну роботу: 1. Погляди командування іноземних армій на використання мотопіхотної (танкової) роти в обороні. 2. Вивчити основи наступу механізованого взводу (знати мету, види, способи ведення наступу та атаки, місце взводу у наступі; уміти накреслити бойовий порядок та бойове завдання взводу в наступі; ознайомитись з періодами вогневого ураження в наступі). 3. Розглянути організацію наступу (знати порядок роботи командира механізованого взводу по організації наступу та зміст бойового наказу). 4. Ознайомиться з веденням наступального бою (знати етапи ведення наступу; уміти накреслити наступ з ходу; ознайомиться з ведення наступу в особливих умовах). 5. Вивчити самостийно бойові можливості механізованого взводу у наступі. 6. Підготуватися до семінару згідно плану.

Література для самостійної роботи: 1. Подразделения иностранных армий. Голоколенко. И. И. , Никитин Н. Література для самостійної роботи: 1. Подразделения иностранных армий. Голоколенко. И. И. , Никитин Н. С. Воениздат М 1975 2. Подразделения в бою. Н. С. Никитин М. 1985 г. 3. Бойовий статут Сухопутних військ, частина III (взвод, відділення, екіпаж танку). – К. : КСВ ЗСУ. 2010. ; 4. Бойовий статут Сухопутних військ, частина ІІ (батальйон, рота). - К. : КСВ ЗСУ. 2010. ; 5. Тактика (взвод, отделение, танк). - М. : Воениздат, 1988 г. (с. 103 -181) 6. Тактика (рота, батальйон). - Видання ОІСВ 1997 р. (с. 238 -336)