Скачать презентацию О панно Інно Дуже чуттєва і проноклива Скачать презентацию О панно Інно Дуже чуттєва і проноклива

Павло Тичина.pptx

  • Количество слайдов: 9

 «О, панно Інно!» Дуже чуттєва і проноклива поезія інтимної лірики. . . «О, панно Інно!» Дуже чуттєва і проноклива поезія інтимної лірики. . .

1) Біографія 2) Інтелігенція про П. Тичину 3) Аналіз вірша «О панно Інно, панно 1) Біографія 2) Інтелігенція про П. Тичину 3) Аналіз вірша «О панно Інно, панно Інно!» Домашнє завдання: - вивчити напам’ять одну з поезій П. Тичини; - зробити ідейно-художній аналіз поезій «Подивилась ясно…» , «Ви знаєте, як липа шелестить…» , «Я сказав тобі лиш слово» , «Коли в твої очі дивлюся» ; - написати твір-мніатюру «Незабутній момент зустрічі з коханням» .

Павло Григо рович Тичи на (11 (23) січня 1891 — 16 вересня 1967) — Павло Григо рович Тичи на (11 (23) січня 1891 — 16 вересня 1967) — український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч. Павло Тичина народився 23 січня 1891 року, в селі Піски Козелецького повіту Чернігівської губернії, в Російській Імперії.

Інтелігенція про П. Тичину: « Феномен Тичини – феномен доби. Його доля свідчитиме про Інтелігенція про П. Тичину: « Феномен Тичини – феномен доби. Його доля свідчитиме про наш час не « Музичність заполонила все менше за страшні розповіді « Дивний мрійник з очима його світосприймання – іщо істориків: іпоет жив уфілософа. » (С. час, саме дитини розумом слово зробилося для поета не І поет заправив генія на роль блазня. Єфремов) стільки способом висловлення погодився на цю роль… Він обрізав думок і почуттів, скільки шляхом усякі живі контакти, замінивши їх до виявлення звуку, який сам У цих цілком офіційно інформацією. по «…Від кларнета твого – собі народжує думки і почуття. З умовах міг тільки конати, а не рости. пофарбована дудка зосталась. духу музики зародилася ця Свіжого повітря до нього надходило …у скривавлений Жовтень – лірика. » (О. менше, аж поки поет у все менше і Білецький) ясна обернулась весна. » (Є. Тичині не задушився од нестачі Маланюк) кисню… Тичину репресували визнанням. Покара славою – одна з найновіших і найефективніших форм боротьби з мистецтвом. » (В. Стус)

* * * О, панно Інно! Я — сам. Вікно. Сніги… Сестру я Вашу * * * О, панно Інно! Я — сам. Вікно. Сніги… Сестру я Вашу так любив — Дитинно, злотоцінно. Любив? — Давно. Цвіли луги… О, панно Інно, Любові усміх квітне раз — ще й тлінно. Сніги, сніги… Я Ваші очі пам'ятаю, Як музику, як спів. Зимовий вечір. Тиша. Ми. Я Вам чужий — я знаю. А хтось кричить: ти рідну стрів! І раптом — небо… шепіт гаю… О ні, то очі Ваші. — Я ридаю. Сестра чи Ви? — Любив… Написана 1915 року

Основне у вірші Кларнетизм – світоглядноестетична концепція П. Тичини, унікально виражена за допомогою багатьох Основне у вірші Кларнетизм – світоглядноестетична концепція П. Тичини, унікально виражена за допомогою багатьох поетичних засобів. Кларнетизм характеризують такі поняття: «кольоровий слух» , «слуховий колір» , аристократичність духу, поетичний всесвіт, філософська ідея всеєдності тощо.

Присвячений Інні Коноваленко, яка померла від сухот. Провідний мотив: нестерпна туга за втраченим коханням, Присвячений Інні Коноваленко, яка померла від сухот. Провідний мотив: нестерпна туга за втраченим коханням, поєднана зі світлим спогадом про нього. Тема: Звертання Павла Тичини до панни Інни зі своїми почуттями та спогадами! Поліна Коновал Літературний рід: лірика Жанр: ліричний вірш Віршовий розмір: ямб Вид лірики: інтимна(любовна) Ліричний герой: мрійливий і обдарований.

Образи-символи в поезії: -Ліричне Образи-символи в поезії: -Ліричне "я" поета; -Вікно(символ розлуки, а також поєднання людини із світом); -Сніги(символ холоду на душі викликаного нещасливим коханням). Спостерігається використання автором неологізмів: "дитинно", "злотоцінно"; *Назва твору постає інтригуючим обазом загадкової панни. Художні засоби: порівняння, епітети( «сестру я вашу так любив – дитинно, злотоцінно» ) , метафори( «шепіт гаю, любові усміх квітне раз» ), повтори( «сніги, сніги» )звертання( «О, панно Інно).

Про значення творчості П. Тичини вдало висловився російський поет Леонід Вишеславський: Голос могутній Павла Про значення творчості П. Тичини вдало висловився російський поет Леонід Вишеславський: Голос могутній Павла Тичини через десятки морів і рік вітром летить по землі з України, вітром весняним і юним навік. А про себе поет відзначив: В поколіннях я озвуся, не згорю і не згасну… І в майбутню пору ясну в пісні знов явлюся. Й буду в людях жити буду. «Ще не раз колись розквітну» .