Скачать презентацию НІМЕЧЧИНА У 20 -30 РОКАХ ПЛАН 1 Скачать презентацию НІМЕЧЧИНА У 20 -30 РОКАХ ПЛАН 1

200_lesson16_germany.ppt

  • Количество слайдов: 28

НІМЕЧЧИНА У 20 -30 РОКАХ. НІМЕЧЧИНА У 20 -30 РОКАХ.

ПЛАН 1. Веймерська республіка 2. Встановлення нацистської диктатури в Німеччині. 3. Економічна, соціальна та ПЛАН 1. Веймерська республіка 2. Встановлення нацистської диктатури в Німеччині. 3. Економічна, соціальна та ідеологічна політика гітлерівського режиму.

09. 11. 1918 р – зречення кайзера; 09. 11. 1918 р – зречення кайзера;

Рада Народних уповноважених – революційний уряд Німеччини Рада Народних уповноважених – революційний уряд Німеччини

6 -го лютого 1919 р. – Установчі збори в м. Веймарі. 06. 02. 1919 6 -го лютого 1919 р. – Установчі збори в м. Веймарі. 06. 02. 1919 р. у м. Веймарі відкрилися Установчі збори. Президентом було обрано Ф. Еберта, головою уряду – Ф. Шейнеманна. В липні було прийнято Конституцію. Наслідки Листопадової революції 1. Повалення монархії. 2. Проголошення Німеччини республікою. 3. Вихід Німеччини із війни. 4. Прийняття Конституції.

ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ НІМЕЧЧИНИ ПРЕЗИДЕНТ Канцлер Уряд Федеральні земельні уряди ПАРЛАМЕНТ ( Рейхстаг ) ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ НІМЕЧЧИНИ ПРЕЗИДЕНТ Канцлер Уряд Федеральні земельні уряди ПАРЛАМЕНТ ( Рейхстаг )

ПРАВА І СВОБОДИ НІМЕЦЬКИХ ГРОМАДЯН Гарантування особистої свободи; Право на мирні зібрання і мітинги; ПРАВА І СВОБОДИ НІМЕЦЬКИХ ГРОМАДЯН Гарантування особистої свободи; Право на мирні зібрання і мітинги; Право на об» єднання в спілки і товариства; Свобода слова; Право на власність та недоторканність власності; Недоторканність житла.

Банкноти у двадцять і сто міліардів марок Банкноти у двадцять і сто міліардів марок

ЗАРОДЖЕННЯ НАЦИСТСЬКОЇ ПАРТІЇ Націонал-соціалістську робітничу партію Німеччини (НСДАП), що стала центром тяжіння усіх фашистів, ЗАРОДЖЕННЯ НАЦИСТСЬКОЇ ПАРТІЇ Націонал-соціалістську робітничу партію Німеччини (НСДАП), що стала центром тяжіння усіх фашистів, було утворено 1919 р. (до 1920 Виступ А. Гітлера на одних з перших р. вона називалася зборів нацистів Робітнича партія Німеччини). Лідер партії - Адольф Гітлер. У 1923 р. нацисти намагались організувати заколот у Баварії ( «пивний путч» ), але зазнали поразки. Все керівництво НСДАП опинилось у в`язниці. Тут у в`язниці Гітлер написав книгу "Майн кампф" ("Моя боротьба"), в якій виклав основні програмні положення фашистського руху в Німеччині.

 Після виходу з в'язниці Гітлер переглянув свої плани і вирішив прийти до влади Після виходу з в'язниці Гітлер переглянув свої плани і вирішив прийти до влади законним шляхом. Він реорганізував партію і почав інтенсивну кампанію по збору голосів. У своїх промовах Гітлер повторював одні й ті ж теми: помститися за Версальський договір , розтрощити «зрадників Веймарської республіки» , знищити євреїв і комуністів, відродити велич батьківщини

Версальський договір Тягар репарацій Обов'язкове роззброєння країни Комплекс «винуватості» у І світовій війні Світова Версальський договір Тягар репарацій Обов'язкове роззброєння країни Комплекс «винуватості» у І світовій війні Світова економічна криза Криза Веймарської республіки Посилення реваншизму та антиреспубліканські настрої

 «… Переможці нав'язали німцям усе те, що було ідеалом, до якого здавна прагнули «… Переможці нав'язали німцям усе те, що було ідеалом, до якого здавна прагнули ліберальні країни Заходу… У національному житті німецького народу утворилася порожнеча… Веймарська республіка за всіх її чеснот і досконалостей розглядалась як щось нав'язане ворогом… Порожнеча розкрилася і через деякий час у цю порожнечу вступив неприборканий маніяк, носій і виразник найбільш злісних почуттів, які коли – не-будь роз'їдали людське серце…» У. Черчіль

Тенденція у результатах голосування в Німеччині в 1930 – 1932 рр. за основні політичні Тенденція у результатах голосування в Німеччині в 1930 – 1932 рр. за основні політичні партії країни

Прихід А. Гітлера до влади Прихід А. Гітлера до влади

Встановлення нацистської диктатури 1933 р. Заборона всіх партій, крім НСДАП ( 1933 р. ) Встановлення нацистської диктатури 1933 р. Заборона всіх партій, крім НСДАП ( 1933 р. ) Право видання законів, які суперечили конституції 1933 р. 1934 р. – Гітлер отримав повноваження президента 1934 р. - ліквідація ландтагів Заснування таємної поліції – гестапо. Загальна трудова повинність ( 1938 р. ) Мілітаризація економіки

СТРУКТУРА ВЛАДИ В НАЦИСТСЬКІЙ НІМЕЧЧИНІ СТРУКТУРА ВЛАДИ В НАЦИСТСЬКІЙ НІМЕЧЧИНІ

Нацизм – крайня права націоналістична течія, що визнає право на існування у світі виключно Нацизм – крайня права націоналістична течія, що визнає право на існування у світі виключно німецької «арійської» наці. Інші нації повинні бути або ліквідовані ( євреї, цигани, або перетворені на рабів ( слов» яни). Нацизм – німецька форма фашизму, яка проголосила політику расизму, народного суспільства, культ фюрера, антисемитизм, антикомунізм, військової експансії.

ПРОГРАМНІ ЗАСАДИ НАЦИЗМУ v відновлення могутності Німеччини шляхом об'єднання всіх німців; v утвердження панування ПРОГРАМНІ ЗАСАДИ НАЦИЗМУ v відновлення могутності Німеччини шляхом об'єднання всіх німців; v утвердження панування Німецької імперії в Європі, головним чином на слов'янських землях; v очищення німецької території від «інородців» , перш за все євреїв; v ліквідація парламентського режиму, заміна його відповідною німецькому духу вертикальною ієрархією, при якій воля народу уособлюється в особі вождя, який наділений абсолютною владою; v звільнення народу від диктату світового фінансового капіталу і всебічна підтримка дрібного та ремісничого виробництва, творчості осіб вільних професій.

Націоналізм Антисемитизм Пангерманізм ІДЕОЛОГІЯ нацизму Расизм Панування арійської раси Націоналізм Антисемитизм Пангерманізм ІДЕОЛОГІЯ нацизму Расизм Панування арійської раси "Drang nach Osten»

ПОЛІТИКА АНТИСЕМІТИЗМУ Антисемітизм – політика гітлерівського уряду, спрямована проти євреїв. Євреям було заборонено займатися ПОЛІТИКА АНТИСЕМІТИЗМУ Антисемітизм – політика гітлерівського уряду, спрямована проти євреїв. Євреям було заборонено займатися громадськими справами, викладати в школах і університетах, практикувати лікарями, стоматологами і юристами, в їхніх паспортах ставили спеціальні позначки й усім жінкам дописували ім'я Сара, а чоловікам - Ізраїль. У квітні 1933 р. НСДАП закликала до бойкоту єврейських магазинів і фірм. В ніч з 9 на 10 листопада 1938 р. нацисти влаштували різню, що увійшла в історію як «кришталева ніч» та примусили євреїв сплатити контрибуцію в 1 млрд марок.

ПОЛІТИКА ГЕНОЦИДУ ГУТЛЕРІВСЬКОГО УРЯДУ Геноцид – повне або часткове знищення національної, етнічної, расової, релігійної ПОЛІТИКА ГЕНОЦИДУ ГУТЛЕРІВСЬКОГО УРЯДУ Геноцид – повне або часткове знищення національної, етнічної, расової, релігійної групи людей. Проведення автаназії ( до 1941 р. – 70 тис. чол); Примусова стерилізація ( 1934 – 1939 рр. 320 тис. чол); Створення спеціальних закритих районів – гето. Створення концентраційних таборів ( Дахау ).

ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА НІМЕЧЧИНИ 1933 – 1935 рр: v Відміна всіх обмежень на переозброєння армії; ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА НІМЕЧЧИНИ 1933 – 1935 рр: v Відміна всіх обмежень на переозброєння армії; v Введення загальної військової повинності; v Зняття обмежень на морські озброєння; v Введення військ у демілітаризовану Рейнську область. 1936 – 1939 рр: v 1936 р. – участь у громадянській війні в Іспанії; v 1938 р – приєднання ( аншлюс ) Австрії; v 1939 р. – окупація Чехословаччини; v 01. 09. 1939 р. – напад Німеччини на Польщу. Початок Другої світової війни.

1. Опрацювати §§ 15, 21 (п. 2) підручника; 2. Завдання по групах: Підготувати повідомлення 1. Опрацювати §§ 15, 21 (п. 2) підручника; 2. Завдання по групах: Підготувати повідомлення 1 -ша група. Муссоліні-особистість; 2 -га група. Муссоліні-політик; 3 -тя група. Муссоліні-диктатор.