
2fd9ba237582ae7ae8ef24faf5bd91c4.ppt
- Количество слайдов: 27
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФТЕХОСВІТИ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ Шляхи впливу на самовизначення учнівської молоді у виборі професії Головченко Світлана, методист НМЦ ПТО
Дослідження “Інноваційні моделі працевлаштування молоді” У 2014 році на замовлення Представництва ООН в Україні було здійснено аналіз кращих світових практик працевлаштування молоді та обґрунтовано ефективність їх застосування для України. В результаті дослідження було виявлено, що зусилля у трьох стратегічних напрямках дадуть найкращий ефект у подоланні молодіжного безробіття в Україні: – Всеосяжна та ефективна профорієнтація для школярів; – Підтримка молодіжного підприємництва; – Розвиток ІТ навичок серед молоді.
Сучасні наукові дослідження дають підстави стверджувати, що ефективна профорієнтаційна робота сприяє: • покращенню успішності професійного навчання особистості у 3 -4 рази, • збільшенню продуктивності праці до 30 %, • скороченню плинності робочих кадрів на 20 -25 %, • зниженню виробничої аварійності та травматизму у виробничій діяльності на 35 -45 %, • продовженню періоду працездатності особи на 10 % тощо.
Система профтехосвіти у Дніпропетовській області Станом на 01. 2016 рік у Дніпропетровській області послуги з професійнотехнічної освіти відповідно до отриманих ліцензій надають близько 280 професійно-технічних навчальних закладів різних форм власності в тому числі: - 55 ПТНЗ 2 -го та 3 -го рівня атестації державної форми власності, 11 загальноосвітніх навчальних закладів, 18 вищих навчальних закладів, 25 МНВК та позашкільних навчальних закладів, приватні професійнотехнічні навчальні заклади.
• Контингент державних ПТНЗ станом на 01. 2016 складає 24 659 осіб, зокрема 23 206 осіб навчаються за державним замовленням. • Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» утримання 40 державних ПТНЗ, розташованих у містах обласного значення делеговано міським бюджетам, утримання інших 15, розташованих у сільських районах, залишено за обласним бюджетом. • В ПТНЗ області навчають майже за 300 робітничими професіями.
В ПТНЗ запроваджено інтерактивні форми профорієнтації: • • • профільне та допрофільне навчання учнів шкіл та створення освітніх округів на базі ПТНЗ , майстер-класи від учнів та педпрацівників ПТНЗ з робітничих професій; круглі столи за участі учнів пільгової категорії, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей та їх батьків; консультування щодо навчання в ПТНЗ осіб з числа переселенців, біженців, учасників АТО; профорієнтаційні екскурсії в рамках Програми «Розвитку промислового туризму» ; волонтерсько-профорієнтаційні акції (наприклад: «Воїнам АТО – нашу турботу» , «Учні ПТНЗ допомагають відновити школу» , тощо); учнівські конференції, дебати, круглі столи «Можливості молоді в реалізації професійних планів» ; тренінги та консультації спеціалістів НМЦ ПТО та ПТНЗ; Інтернет – ефіри з учнями ЗОСШ, ВНЗ та молодими робітниками з питань профорієнтації, перспективи навчання робітничих професіям в регіонах
• Створено в музеях ПТНЗ області дієві експозицій з метою висвітлення сторінок історії галузі, видатних її представників як на вітчизняному так і на міжнародному рівнях. • Активізується робота із створення учнівського медіа-простору в ПТНЗ області (учнівське радіо та телебачення). • На сайті НМЦ ПТО створено сторінку «Профорієнтаційний термінал» , де розміщено інформацію про ПТНЗ області, робітничі професії, освітні послуги, поради спеціалістів та новинки з життя профтехосвіти Дніпропетровщини. На сторінці «Запитай у методиста» кожний бажаючий з числа абітурієнтів, їх батьків та вчителів шкіл мають можливість отримати кваліфіковану відповідь на актуальні питання щодо вступу та навчання в ПТНЗ області.
• НМЦ ПТО проводить консультування місцеві та районні органи управління та відділи освіти щодо можливостей ПТНЗ області з метою впровадження в регіонах нових, найбільш ефективних моделей співпраці закладів освіти, таких як освітні округи на базі ПТНЗ. • Запроваджено співпрацю з освітніми та науковими установами, громадськими організаціями та об’єднаннями роботодавців: Дніпропетровський обласний інститут підвищення педагогічної освіти, Федерація об’єднань роботодавців Дніпропетровщини, Дніпропетровське обласне об’єднання профспілок за галузями. Професійно-технічні навчальні заклади постійно демонструють креативний підхід щодо формування позитивного іміджу профтехосвіти.
Декади робітничих професій
Майстер - клас з робітничих професій
Рекорди України, Європи , Світу
Віртуальний конкурс фотографій «Я і моя професія»
МАЙСТЕР-КЛАСИ для педпрацівників ПТНЗ • «Сучасні прийоми праці приготуванні та оформленні страв з м, яса» (за технологіями ресторану «Бристоль» та мережі кафе «Лофт» ); • «Сучасні прийоми праці приготуванні та оформленні страв з риби та гідробіонтів» (за технологіями мережі ресторанів «Лофт» ); • «Сучасне приготування, оформлення та подача кави та десертів» (за технологіями мережі ресторанів «Лофт» ); • «Молекулярна кухня» ; • «Сучасні тенденції української кухні «Ukrainian Fashion Food» » .
Профорієнтація в Україні – 6. 25 мільйонів молодих людей у віці від 15 до 24 років є наступним поколінням економічних, галузевих і соціальних діячів країни. – Дуже важливо, щоб їхня кваліфікація відповідала мінливим вимогам ринку праці. – Рівень безробіття серед молоді (14 -35 років) склав 10, 9% , що значно вище, ніж серед дорослих (7, 5%). – – Наявні профорієнтаційні послуги в Україні Національна мережа Центрів зайнятості Центри кар'єри при університетах, молодіжні центри праці Практичні психологи навчальних закладів Комерційні навчальні заклади Хоча портали із профорієнтації та сайти для абітурієнтів є дуже популярними в Європі та у світі, в Україні на цей час не існувало еквіваленту.
Портал Mycareer. org. ua Портал “Моя кар’єра” допомагає школярам визначити власні схильності та навички, ознайомитись з світом професій та процесом пошуку роботи, вибрати майбутню спеціальність і відповідний навчальний заклад. Сайт також надасть інформацію про популярні типи професій та про те, як обрати навчальний заклад і надалі працювати над побудовою кар’єри. Вперше українські школярі мають змогу пройти високоякісний міжнародний ліцензований тест, який покаже напрямок у виборі професії і що важливіше – безкоштовно.
Профорієнтаційна тестова батарея «Магеллано Університет» • Розроблена в Італії компанією Giunti OS спільно з університетом міста Падуя. • Переважна більшість тестів ніколи не адаптувалися для українських користувачів. Методика «Магеллан-Університет» була адаптована в 2011 -2012 у 6 київських школах на 500 старшокласників. Отримані статистичні дані свідчать про високу якість методики. • Сертифікована Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України. • Призначена для старшокласників, випускників шкіл, середніх спеціальних навчальних закладів, абітурієнтів, які вагаються стосовно правильності попереднього вибору. Вік учасників тестування - від 15 років до 21 -25 років; .
Переваги • ДИСТАНЦІЙНЕ ТЕСТУВАННЯ. Ви можете організувати проходження тесту з домашнього комп'ютеру отримавши запрошення на електронну пошту. • ДВОМОВНІСТЬ. Ви можете вибрати українську або російську мову як для проходження тестування, так і для отримання звіту. • ЛОЯЛЬНІСТЬ. Оплата стягується тільки за формування звіту. На етапах призначення тестування, надсилання запрошення і самого тестування оплата не потрібна. • ШВИДКІСТЬ. Звіт доступний протягом декількох секунд після закінчення тестування. • МАСОВА ОЦІНКА. Одноразово можна провести безліч тестувань, що зручно робити в комп'ютерних класах шкіл. • СЕРТИФІКАЦІЯ. Методика «Магеллан-Університет» отримала сертифікат УНМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України та дозвіл Міністерства освіти на використання в загальноосвітніх школах. • ТІЛЬКИ ІНТЕРНЕТ. Для використання методики не вимагається установки програмного забезпечення.
Увага абітурієнти! Пропонуємо безкоштовно пройти профорієнтаційний тест «Магеланно Університет» Вибір професії — це один із самих важких етапів в житті кожної людини. Адже, саме від нього найчастіше залежить, яким буде наше майбутнє. Ви хочете, щоб у Вас було все: улюблена робота, успіх і визнання, кар'єрний ріст і забезпечене майбутнє. Чи не так? Як вибрати професію, яка забезпечить успішне майбутнє? Як не помилитися? Доведено, що ми досягаємо найбільших результатів, коли робимо те, що нам подобається і те, до чого маємо більше здібностей. Залишилося тільки знайти «свою» справу. Як? Запрошуємо учнів - випускників шкіл взяти участь у безкоштовномувисокоякісному міжнародному ліцензованому профорієнтаційному тестуванні «Магеллано Університет» www. mycareer. org. ua та отримати безкоштовну консультацію та роз'яснення результатів тесту. Бажаємо Вам знайти свій шлях та не помилитись у виборі!
• Питання професійного вибору встає перед кожною людиною неодноразово. Віра в міф про єдиний правильний професійний шлях, вибір професійного поприща на все життя може сильно ускладнити процес професійного самовизначення молоді, посіяти страх «не зробити» , «не влаштуватися» , «втратити час» . • Отже, педпрацівник, що займається профорієнтаційною діяльністю, повинен завжди пам’ятати, що важливо не тільки допомогти, але й не нашкодитині або молодій людині складному процесу професійного самовизначення. • Позитивний ефект від подібної діяльності можливий тільки в тому випадку, якщо дорослий сам добре розбирається в питаннях профорієнтаційного характеру. Тому важливо підвищувати власну компетентність, приділяти час самоосвіті, саморозвитку в галузі професійного виховання та профорієнтаційної роботи.
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!! НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ пр. Пушкіна, 36, м. Дніпропетровськ, 49006, тел/факс 31 -25 -82, 31 -85 -26, 32 -08 -97 E-mail: onmc@3 g. ua ; onmc 2004@ua. fm, http: //onmc-dp. narod. ru/ Методист Головченко С. В. (0562) 31 -85 -26; 0953881277; 0972391863, E-mail: golovchenko 13@i. ua
2fd9ba237582ae7ae8ef24faf5bd91c4.ppt