Яковенко Олена Презентация.pptx
- Количество слайдов: 8
Наукові дослідження медіа впиливу (К. Ховленд, Ф. Лазарсфельд, Г. Лассуэлл, К. Левін, С. Стауффер) Студентки групи ЖТм-21 Яковенко Олени
Карл Івер Ховленд 1912 - 1961 рр. Американський психолог, професор Єльського університету, засновник Єльському школи переконливою комунікації. Карл Ховленд вивчав вплив навчальних кінофільмів на погляди та переконання американських солдатів під час Другої світової війни (1965), а пізніше проводив експериментальні дослідження впливу ЗМІ на погляди і переконання. Чіткі принципи експериментів, проведених Ховлендом, стали моделлю багатьох подальших досліджень з проблеми медіа-впливу. Уілбур Шрамм, головний "двигун" досліджень медіавпливу в США, стверджував, що дослідницька робота Карла Ховленда за період з 1945 по 1961 рік являє собою "найбільший внесок. . . в цій області, коли-або зроблений одним вченим".
Пауль Фелікс Лазарсфельд 1901 – 1976 рр. (75 років) Відомий американський соціолог, одним з перших почав вивчати масмедіа як окреме явище і створив математичні методи в суспільні науки.
Гарольд Дуайт Лассуэл 1902 - 1978 рр. ( 76 років) Американський політолог, один з основоположників сучасної політології, представник бихевиористского підходу в політичній науці і один із засновників чиказької школи соціології, теоретик міждисциплінарного підходу до дослідження поводження особистості в різних сферах діяльності. Був почесним професором права Йєльского університету, одним з директорів Центру політичних наук в Нью-Йорку, очолював Американську асоціацію політичних наук.
Основні роботи Гарольда Лассуєла: енен Пропаганда Методу в першій Світовій Війні (1927 р. , Передрукована з новою вступної, 1971) Політика: Хто Отримує Що, Коли, Як (1935) Аналіз політичної поведінки (1947) Влада і Особа (1948 р. ) Влада Й Суспільство (з А. Каплан) (1952)
Курт Левін 1890 – 1947 р. (56 років) Німецький, а потім американський психолог, чиї ідеї зробили великий вплив на американську соціальну психологію і багато інших школи і напрямки, особливо на теорію культурного розвитку Лева Виготського і дослідників "кола Виготського". Багато питань, якими він займався, стали основними для психологів - рівень вимог, групова динаміка, соціальна перцепція, ігрові ситуації, прагнення до успіху і уникнення невдач, теорія поля, тимчасова перспектива.
1900 -1960 (60 років) Американський соціолог, один з основоположників великомасштабних кількісних досліджень в соціології. Чотиритомний монументальну працю “Дослідження в області соціальної психології в період Другої світової війни”написаний ним у співавторстві з двома іншими вченими, два томи якого під загальним назвою “Американський солдат (1949) найбільш добре відомі, залишив помітний слід в американській і світовій соціології. У ньому була запропонована модель нового підходу, пов'язаного з масовими дослідженнями, в якому акцент робився на вивченні реальних кількісних даних, пов'язаних з вирішенням конкретних прикладних завдань.
Дослідження в області соціальної психології в період Другої світової війни» характерні риси праці: Анкетне опитування замість інтерв'ю; Статистична перевірка даних, які засновані на суб'єктивних думках і оцінках респондентів (насамперед, стосуються людських взаємин); Прагнення робити висновки швидше на основі повторного аналізу даних, ніж на основі статистичної перевірки окремих блоків даних; Особливу увагу до математичних методів для вимірювання відносин. Це проявилося в тому, що С. Стауффер надавав допомогу в роботі Гуттмана і П. Лазерсфельда при розробці ними методів “шкалограммного аналізу” і методів аналізу “латентних структур”.