Naukova_doslidna_robota_na_temu.pptx
- Количество слайдов: 11
Наукова дослідна робота на тему: Зовнішньоекономічна діяльність України та пріоритети її розвитку Запорізький авіаційний коледж ім. О. Г. Івченка Роботу виконала: студентка гр. ЕП 10 -1/9 Д Єфремова О. С. Науковий керівник: Духовна О. І.
ЗМІСТ ВСТУП 1. Зовнішньоекономічні відносини України з Росією 2. Україно американські відносини 3. Співпраця України з Європейським Союзом ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
ВСТУП Розвиток нашої держави тісно пов’язаний з її зовнішніми зв’язками з іншими країнами світу. Особливо велике значення мають економічні зв’язки, які здійснюються у формі: § ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ § МІЖНАРОДНОЇ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ ТА КООПЕРУВАННЯ § ВКЛАДЕННЯ КАПІТАЛІВ § ОБМІНУ РОБОЧОЮ СИЛОЮ § НАУКОВО ТЕХНІЧНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ § ПОСЛУГАМИ
З багатьма видами продукції Україна намагається вийти на світовий ринок Зокрема, товари від нас вивозяться в 107 країн світу. Дуже важливе значення у зовнішній торгівлі має співвідношення у експорті та імпорті сировини й готових виробів, їх асортимент. експорті та імпорті Найвигідніше для країни, коли в експорті переважає наукомістка готова продукція, а в імпорті — сировинна група товарів. Однак 80% експорту України становить сировина, це має негативне значення для нашої країни, адже потім Україна купує вже готову продукцію, вироблену зі своєї ж сировини, що була експортована, але значно дорожче. ТАКИМ ЧИНОМ, у зовнішніх зв’язках країни є ще значні проблеми, які чекають свого вирішення. Тому ми розглянемо основні три напрямки роз витку зовнішньоекономічних відносин України з найбільш впливовими країнами світу.
1. Зовнішньоекономічні відносини України з Росією На сьогодні Російська Федерація посідає одне з провідних місць серед основних економічних партнерів України. Обсяг взаємної торгівлі товарами і послугами між Україною та Росією у 2010 році збільшився. Зростання товарообороту відбувається в основному за рахунок зростання вартості імпорту російських енергетичних товарів — газу, нафти та продуктів її перегонки. Станом на 1 жовтня 2010 р. РФ займає п’яте місце серед країн інвесторів в Україну. На цю дату загальний обсяг російських інвестицій становив 2097 млн. дол. (5, 6 % від всього обсягу інвестицій). Ракетно космічна й авіабудівна галузі є тими сферами, де Україна і Росія виступають як достатньо ефективні партнери.
Основним невдоволенням української сторони залишається дуже часте втручання Росії у внутрішні справи України та перманентні «економічні війни» : 1) «Газовий конфлікт» 2005– 2006 рр. –серія економічних конфліктів між російською компанією «Газпром» і українською компанією «Нафтогаз» , що почалася в 2005 році з приводу умов поставок природного газу на Україну, а також транзиту газу європейським споживачам. 2) «Сирна війна» — торгівельно економічне протистояння між країнами в першій половині 201 року. Приводом до початку Сирної війни стала заява про низьку якість твердих сирів українського виробництва.
2. Україно-американські відносини Україна перебуває на 68 місці серед приблизно 200 торговельних партнерів США. Розширення українського експорту до США наштовхується на нетарифну практику захисту цього ринку. • У структурі експорту з України до США зростає частка чавуну і скорочується частка сталі; • Експортуються нафта і нафтопродукти, бітумні суміші, озокерит. • Український імпорт із США характеризується домінуванням ядерних реакторів, котлів, обладнання, їхніх складових та продовольчих товарів.
3. Співпраця України з ЄС Євроінтеграція є головним та незмінним зовнішньо політичним Євроінтеграція пріоритетом України. На сьогодні в рамках УПС визначено 7 пріоритетів співпраці між Україною та ЄС: Ø ЕНЕРГЕТИКА; Ø ТОРГІВЛЯ ТА ІНВЕСТИЦІЇ; Ø ЮСТИЦІЯ ТА ВНУТРІШНІ СПРАВИ; Ø НАБЛИЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА ЄВРОСОЮЗУ; Ø ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА; Ø ТРАНСПОРТНА СФЕРА; Ø ТРАНСКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО; Ø СПІВПРАЦЯ У СФЕРІ НАУКИ, ТЕХНОЛОГІЙ ТА КОСМОСУ.
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ Три основні шляхи розвитку зовнішньоекономічних відносин: 1)СПІВРОБІТНИЦТВО З РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ: На сьогодні політична верхівка нашої держави направлена саме на цей шлях розвитку. Він передбачає добросусідські відносини з Росією, вступ до СНД, вирішення газового конфлікту, відкриття вільної зони торгівлі з СНГ та Росією та ін. 2)ПАРТНЕРСТВО З США: Співробітництво з США в останній час значно погіршились через конфлікти з політичних репресій. При виконанні вимог по їх припиненню розвиток є доволі перспективним. Україна отримуватиме фінансову допомогу для налагодження внутрішніх справ, залучувати інвесторів, всіляко співпрацювати. Але при цьому є ризик викачування ресурсів з України
3) Вступ до ЄС. 1. Політичні вигоди – будучи членом ЄС, Україна буде залучена до Спільної європейської політики безпеки та оборони (СЄПБО), яка гарантуватиме Україні державний суверенітет та територіальну недоторканість. 2. Економічні вигоди – перш за все це макроекономічна стабільність, додаткові інвестиції в економіку країни, надання субсидій сільському господарству та отримання позитивного сальдо торговельного балансу. 3. Соціальні вигоди – передбачають ефективний захист прав людини в інституціях ЄС, відкриття кордонів для вільного пересування населення, тобто шенгенська зона, яка передбачає вільне пересування осіб в межах ЄС, 1. Політичні недоліки несуть із собою часткову втрату суверенітету та підпорядкування територій органам ЄС, невизначеність стратегії розвитку, що також не дуже добре вплине на економічний стан, оскільки між країнами ЄС існує в деякій мірі висока конкуренція в деяких галузях, тому потрібно буде переорієнтовуватись на менш конкурентні галузі, а також негативним чинником буде погіршення взаємин із країнами СНД, а особливо із Росією. 2. Економічні недоліки – передбачають втрату конкурентоспроможності великих галузей, складність переходу на європейський рівень цін, квотування певних видів товарів. 3. Соціальні недоліки це ускладнення візового режиму із східними сусідами.
Naukova_doslidna_robota_na_temu.pptx