«НАТО» Готували учні 9 -Б класу Бузько Владислав, Cіразетдінов Олександр.
«Заснування НАТО» n n НАТО заснована Північноатлантичним договором, який був підписаний 4 квітня 1949 р. і набрав чинності 24 серпня 1949 р. На сьогодні членами НАТО є 19 держав. Основною метою НАТО є забезпечення стабільності та добробуту в Північноатлантичному регіоні.
«Північноатлантичний договор» n Північноатлантичного договору члени організації розглядають збройний напад на одного або декількох із них у Європі або Північній Америці як напад на всіх учасників договору. Якщо такий збройний напад відбудеться, кожний член організації в порядку здійснення права на індивідуальну або колективну самооборону, визнаного.
n Держави — члени НАТО зобов’язалися утримуватися у своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування будь-яким способом, несумісним із цілями ООН, вирішувати всі свої спори мирними засобами, сприяти подальшому розвитку мирних і дружніх відносин між народами.
n У зв’язку з корінними змінами в Європі та розпуском Організації Варшавського Договору на початку 90 -х років НАТО заявило про нову концепцію свого стратегічного розвитку (Лондонська декларація “Північноатлантичний альянс у процесі змін” від 6 липня 1990 р. )
«Які форми участі європейських країн в діяльності НАТО» n Участь країн Європи в діяльності НАТО приймає ряд форм: спільне планування оборони; участь в інтегрованій структурі військового командування; надання збройних сил у командування НАТО; підтримання інфрастуктури; співволодіння системами оборони; участь у ядерному плануванні НАТО; обороннопромислова кооперація.
«Европейские члены НАТО» n Бельгия, Болгария, Великобритания, Германия, Италия, Турция, Греция, Дания, Испания, Латвия, Нидерланды, Люксембург, Польша, Румыния, Эстония, Франция.
«Спільне планування оборони» n Є основою діяльності НАТО і є фундаментом для всіх інших форм інтеграції оборони. Спільне планування оборони циклічно: складаються плани на шість, п'ять і два роки (основний цикл планування) з щорічною коригуванням. Метою спільного планування оборони є вироблення узгоджених оптимальних планів розвитку національних сил.
«Які плюси вступу в НАТО для України» n Якщо говорити про цінності членства в НАТО взагалі, безвідносно до термінів, то найкращою відповіддю на це питання буде посилання на Вашингтонський договір, в якому говориться про можливість колективно "захищати свободу, спільну спадщину і цивілізацію своїх народів, засновані на принципах демократії, свободи особистості і законності.
n Якщо терміни невизначені, то негатив є зворотною стороною позитиву: колективна оборона дає переваги, але і накладає певні зобов'язання. Вступивши в НАТО, Україна повинна буде нести свою частку відповідальності за спільну безпеку. Теоретично, можна уявити собі ситуацію, коли Україна виявиться втягнутою у вирішення далеких для власної безпеки проблем.
«Чи суперечить членство в НАТО Конституції України» n Строго юридично, членство в НАТО не суперечить Конституції України, хоча, звичайно, остаточне судження з цього приводу може винести тільки Конституційний суд України. У Конституції нічого не говориться ні про позаблоковий, ні про нейтральний статус. У той же час, є положення про заборону розміщення на території України іноземних військових баз.