Наша мета: сформувати уявлення про Космос

Скачать презентацию Наша мета:  сформувати уявлення про Космос Скачать презентацию Наша мета: сформувати уявлення про Космос

29_prirodoznavstvo_kosmos_dalekiy_i_blizkiy.ppt

 • Размер: 10.1 Mегабайта
 • Количество слайдов: 89

Описание презентации Наша мета: сформувати уявлення про Космос по слайдам

Наша мета: сформувати уявлення про Космос його дослідження в давнину і на сучасному етапі. навчитися аналізуватиНаша мета: сформувати уявлення про Космос його дослідження в давнину і на сучасному етапі. навчитися аналізувати свій досвід і досвід однокласників, вибирати раціональні шляхи для досягнення мети. розвивати пам’ять, зв’язне мовлення, вміння аналізувати і зіставляти факти та припущення; застосувати свою фантазію, критичне мислення, кмітливість на практиці показати ваше уміння доводити почату справу до завершення.

Як люди уявляли Всесвіт раніше і тепер? Що таке Космос? Хто дав таку назву?Як люди уявляли Всесвіт раніше і тепер? Що таке Космос? Хто дав таку назву? Як люди уявляли Всесвіт у давнину? Що про Всесвіт знає сучасна людина? Що знаєте ви?

Поняття про Всесвіт  Всесвіт Космічний простір  Небесні тіла Поняття про Всесвіт Всесвіт Космічний простір Небесні тіла зорі, Місяць, планети, комети, метеорити

Яка адреса нашого дому у Всесвіті? Яка адреса нашого дому у Всесвіті?

Країна – Всесвіт. Місто - Галактика “Чумацький шлях”. Район - Сонячна система. Вулиця - третя орбітальна.Країна – Всесвіт. Місто — Галактика “Чумацький шлях”. Район — Сонячна система. Вулиця — третя орбітальна. Будинок – планета Земля

Що таке Космос? Що таке Космос?

У Прадавній Греції поняття « космос » означало «порядок, чистота, гармонія» . ТількиУ Прадавній Греції поняття « космос » означало «порядок, чистота, гармонія» . Тільки пізніше космосом стали називати світ або Всесвіт.

Уперше назвав світ космосом - Піфагор, тому що вважав світ гармонічним. З ним були згодні багатоУперше назвав світ космосом — Піфагор, тому що вважав світ гармонічним. З ним були згодні багато давньогрецьких філософів. Отже, космос розумівся як якась доцільна система або організм.

Людей завжди манили далі, Їх вічно звали океани, А космос жив і не спішив. Він бувЛюдей завжди манили далі, Їх вічно звали океани, А космос жив і не спішив. Він був казковим і страшним… Аристотель (384— 322 рр. до н. є. ) стверджував: «Всесвіт — досконалий, а тому сферичний, бо сфера — єдина досконала фігура» . Він вважав Землю центром Всесвіту, навколо якого обертаються Сонце, планети, зірки. Піфагор ( VI ст. до н. є. ), давньогрецький учений, уперше висловив припущення про кулястість Землі.

Грецький вчений Клавдій Птолемей . Тривалий час Птолемей і люди вважали, що ЗемляГрецький вчений Клавдій Птолемей . Тривалий час Птолемей і люди вважали, що Земля нерухома і знаходиться в центрі Всесвіту. Як очевидний факт приймалося, що Сонце, Місяць і весь небосхил обертаються навколо Землі.

Микола Коперник У 1543 р. польський астроном Микола Копернік спростував уявлення Птолемея про Всесвіт і запропонувавМикола Коперник У 1543 р. польський астроном Микола Копернік спростував уявлення Птолемея про Всесвіт і запропонував альтернативну геліоцентричну систему Він зупинив Сонце і зрушив Землю

М. Коперник. Видатний польський учений-астроном спростував твердження, яке існувало в науці до того часу, що навколоМ. Коперник. Видатний польський учений-астроном спростував твердження, яке існувало в науці до того часу, що навколо Землі рухається Сонце, Місяць, зорі. Після тридцяти років тривалих спостережень і завдяки складним математичним розрахункам він довів, що Земля не є центром Всесвіту, а лише однією з планет, що обертається навколо Сонця.

Джордано Бруно Джордано Бруно

Джордано Бруно Вчення Коперніка продовжив видатний італійський учений Джордано Бруно. Дитинство він провів у монастирі,Джордано Бруно Вчення Коперніка продовжив видатний італійський учений Джордано Бруно. Дитинство він провів у монастирі, де навчився читати і писати, і весь вільний час проводив у бібліотеках. Він вирішив присвятити своє життя науці і захищати вчення Коперніка. Його почали переслідувати. Він змушений був залишити Батьківщину. Але зрадники його покликали назад, де схопили, кинули у в’язницю, намагаючись заставити його зректись своїх думок і переконань. Джордано Бруно не зрікся. Після нескінченних тортур і допитів його спалили на вогнищі інквізиції.

Галілео Галілей Галілео Галілей

 • Який космос називають далеким, а який близьким? Які сучасні прилади використовують люди для • Який космос називають далеким, а який близьким? Які сучасні прилади використовують люди для д ослідження Всесвіту

Астрономи розрізняють близький космос і далекий космос. Близький космос активно досліджується за допомогою різних космічнихАстрономи розрізняють близький космос і далекий космос. Близький космос активно досліджується за допомогою різних космічних апаратів, про далекий космос людство поки може тільки мріяти – це світ нових зірок і галактик.

Ваші творчі роботи Які небесні тіла ви знаєте? Який вигляд має планета Земля у КосмосіВаші творчі роботи Які небесні тіла ви знаєте? Який вигляд має планета Земля у Космосі і хто її сусіди? Чи можемо ми спостерігати за космосом із Землі? ? Що ви знаєте про далекий світ галактик? Як досліджували Космос люди? Хто був першим космонавтом? Які прилади використовує людина для дослідження Всесвіту?

Сонячна система Сонячна система

туманність Кінська голова туманність Кінська голова

Астрономія як наука Астрономія вивчає небесні тіла та космічні явища. Перші астрономічні записи, знайденіАстрономія як наука Астрономія вивчає небесні тіла та космічні явища. Перші астрономічні записи, знайдені в давньоєгипетських гробницях, датуються 21 – 27 ст. до н. е. За 3000 років до н. е. єгипетські жерці за першою появою найяскравішої зорі зоряного неба – Сіріус визначали час настання розливу річки Ніл.

 Галілео Галілей у 1609 році винайшов перший телескоп. Він міг давати збільшене зображення небесного Галілео Галілей у 1609 році винайшов перший телескоп. Він міг давати збільшене зображення небесного тіла. Нині створено сучасні прилади, які дають змогу досліджувати небесні тіла цілодобово.

Людина завжди була допитливою. Її вабило найпотаємніше – неосяжні космічні простори. Бо з розвитком цивілізації, знаньЛюдина завжди була допитливою. Її вабило найпотаємніше – неосяжні космічні простори. Бо з розвитком цивілізації, знань людства не вистачало, щоб дати відповіді на велику кількість запитань: людина зрозуміла, що вона є невеличкою частинкою космосу, зрозуміла і те, що вона завжди залежить від нього. Тому не дивно, що в усі віки людство прагнуло дослідити «небесний океан» .

Перші експериментальні суборбітальні космічні польоти Перші роки розвитку космонавтики характеризувалися не співпрацею, а гострою конкуренцією міжПерші експериментальні суборбітальні космічні польоти Перші роки розвитку космонавтики характеризувалися не співпрацею, а гострою конкуренцією між державами. Перші експериментальні суборбітальні космічні польоти були виконані ще німецькою ракетою Фау-2 у 1944 році. Проте початок практичному освоєнню космічного простору було покладено 4 жовтня 1957 року при запуску першого штучного суметника Землі в Радянському Союзі.

Запуск першого супутника  Перший штучний супутник Землі був запущений на орбіту в СРСР Запуск першого супутника Перший штучний супутник Землі був запущений на орбіту в СРСР 4 жовтня 1957 року. Запуск здійснювався з 5 -го науково-дослідного полігону міністерства оборони СРСР «Тюра-Там» (космодром Байконур), за допомогою ракети-носія «Супутник» (Р-7). Над створенням штучного супутника Землі на чолі з основоположником практичної космонавтики С. П. Корольовим працювали вчені М. В. Келдиш, М. К. Тихонравов, Н. З. Лідоренко, В. І. Лапко, Б. С. Чекунов и багато інших.

Перші штучні супутники  «Маринер-9» американс ь кая  автоматична міжпланетна станція,Перші штучні супутники «Маринер-9» американс ь кая автоматична міжпланетна станція, створена для вивчення Марса, запущена 30 травня 1971 року, перший штучний супутник Марса. «Венера-9» — автоматична науково-дослідницька космічна станція, призначена для дослідження планети Венери, запущена 8 червня 1975 року, перший штучний супутник Венери. «Галілео» — автоматичний космічний апарат НАСА, створений для дослідження Юпітера, був запущений 18 жовтня 1989 року з борту космічного корабля «Атлантіс» . 7 грудня 1995 року вийшов на орбіту Юпітера.

Перша собака-космонавт Лайка — радянський собака- космонавт, перша тварина, виведена на орбіту Землі. Була запущена вПерша собака-космонавт Лайка — радянський собака- космонавт, перша тварина, виведена на орбіту Землі. Була запущена в космос 3 листопада 1957 року на радянському кораблі «Супутник-2» . Повернення Лайки на Землю не планувалося. Як і багато інших тварин у космосі, собака загинула під час польоту — через 5 -7 годин після старту вона померла від стресу і перегріву.

Політ космічного корабля з собаками Білкою і Стрілкою 19 серпня 1960 року з радянського космодромуПоліт космічного корабля з собаками Білкою і Стрілкою 19 серпня 1960 року з радянського космодрому Байконур прототип космічного корабля «Восток» (на Заході відомого як «Спутник-5» ) з собаками Білкою і Стрілкою на борту вирушив в добовий політ з поверненням на Землю. Наступного дня спусковий апарат здійснив планову посадку — вперше у світі живі істоти, побувавши у Космосі, повернулися на Землю.

Перший політ людини у Космос Старт корабля «Восток-1» з Юрієм Гагаріним на борту, був здійснений 12Перший політ людини у Космос Старт корабля «Восток-1» з Юрієм Гагаріним на борту, був здійснений 12 квітня 1961 року в 09: 07 за московським часом з космодрому Байконур. Корабель вийшов на не розраховану високу орбіту (з апогеєм 327 км замість 230 км). У випадку відмови гальмівної установки сходження з неї могло продовжуватися близько 10 діб, на що система життєзабезпечення корабля не була розрахована. Виконавши один оберт навколо Землі в 10: 25: 34 на 108 хвилині, плановий політ був успішно завершений

Перший Колумб Всесвіту Гагарін Юрій Олексійович (09. 03. 1934 -27. 03. 1968)  Перший Колумб Всесвіту Гагарін Юрій Олексійович (09. 03. 1934 -27. 03. 1968)

 «Все моє життя здається мені зараз однією прекрасною миттю. Все, що прожито, що зроблено «Все моє життя здається мені зараз однією прекрасною миттю. Все, що прожито, що зроблено раніше, було прожито і зроблено заради цієї хвилини…» — Юрій Гагарін

Юрій Гагарін Юрій Гагарін

Життя, присвячене космосу 9 березня 1934 року Ю. О. Гагарін народився у простій селянській сімЖиття, присвячене космосу 9 березня 1934 року Ю. О. Гагарін народився у простій селянській сім ’ ї в с. Клушино на Смоленщині. 1941 рік — пішов до школи. 1949 рік — вступив до училища при Люберецькому заводі сільськогосподарських машин. 1952 рік — навчання в індустріальному технікумі Саратова. 1955 рік — вступ до Саратовського аероклубу. 12 квітня 1961 рік — злетів у космос як посланець людства. 17 лютого 1968 року захистив дипломну роботу у Військово-повітряній інженерній академії. 27 березня 1968 року трагічно загинув під час випробувального польоту літака.

 «Це не моя особиста слава. Хіба я б міг проникнути в космос, будучи одинаком? «Це не моя особиста слава. Хіба я б міг проникнути в космос, будучи одинаком? Це слава нашого народу» — Юрій Гагарін

Корольов Сергій Павлович (12. 01. 1907 -14. 01. 1966) Видатний радянський вчений і конструкторКорольов Сергій Павлович (12. 01. 1907 -14. 01. 1966) Видатний радянський вчений і конструктор першого космічного корабля “Восток”, академік АН СРСР.

Під керівництвом Корольова С. П. були створені: Балістичні й геофізичні ракети. Перші штучні супутникиПід керівництвом Корольова С. П. були створені: Балістичні й геофізичні ракети. Перші штучні супутники Землі. Супутники різноманітного призначення ( “Электрон”, “ Молния-1”, “Космос”, “Зонд” та ін. ) Космічні кораблі “Восток”, “Восход”, на яких уперше в історії виконані космічний політ людини й вихід людини у відкритий космос.

 Вихід у відкритий космос   Перший вихід у відкритий космос Вихід у відкритий космос Перший вихід у відкритий космос здійснив космонавт Олексій Архипович Леонов 18 березня 1965 року з космічного корабля Восход-2 з гнучкою шлюзовою камерою. Для цього використовувався скафандр вентиляційного типу, крізь який продувалось біля 30 літрів кисню за хвилину. Загалом вихід тривав 23 хвилини 41 секунду (з них поза кораблем 12 хвилин 9 секунд), за його підсумками зроблено висновок про можливість виконувати різні роботи у відкритому космосі.

Перший груповий космічний політ  Перший в світі груповий космічний політ.  ОдночасноПерший груповий космічний політ Перший в світі груповий космічний політ. Одночасно з кораблем «Восток-3» в космосі перебував космічний корабель «Восток-4» , який пілотував космонавт Попович Павло Романович. В польоті пітримувався радіозв’язок між кораблями і Землею. На Землю вперше передавались телевізійні зображення космонавтів. В польоті космонавти звільнялись від крісел-катапульт і вільно плавали кабіною в невагомості; проводились медико-біологічніексперименти. Встановлено новий рекорд тривалості польоту — 94 години 22 хвилини.

Людина на Місяці 16 червня 1969 Ніл Армстронг – командир корабля «Аполлон-11» почав свій другийЛюдина на Місяці 16 червня 1969 Ніл Армстронг – командир корабля «Аполлон-11» почав свій другий політ у космос, який увійшов в історію. 20 липня 1969 Ніл Армстронг на очах мільйонів телеглядачів, які спостерігали висадку на Місяць у прямому ефірі, зістрибнув з останньої сходинки місячного посадкового модуля. Армстронг провів за межами космічного корабля 2 години 21 хвилину. Повернувся на Землю 24 липня 1969. Тривалість польоту склала 8 діб 3 години 18 хвилин 35 секунд.

Перші спроби дослідження Місяця  «Луна-9» — автоматична міжпланетна станція для вивчення Місяця іПерші спроби дослідження Місяця «Луна-9» — автоматична міжпланетна станція для вивчення Місяця і космічного простору 3 лютого 1966 року станція «Луна-9» вперше в світі зробила м’яку посадку на поверхні Місяця. Зі станцією було проведено 7 сеансів зв’язку загальною тривалістю більше 8 годин. Під час цих сеансів АМС передавала панорамне зображення поверхні Місяця поблизу місця посадки.

Перша жінка-космонавт Валент на Волод мирівна ии ии Терешк ва — ои льотчик-космонавт, герой РадянськогоПерша жінка-космонавт Валент на Волод мирівна ии ии Терешк ва — ои льотчик-космонавт, герой Радянського Союзу. Перша в світі жінка-космонавт. Кандидат технічних наук, полковник, а нині — генерал-майор авіації у відставці (перша в російській армії жінка-генерал). 6— 19 червня 1963 року здійснила політ у космос на кораблі «Восток-6» . Тривалість польоту становила 2 доби 22 години 50 хвилин.

Українські герої космосу ПІБ космонавта Місце народження Рік польоту 11 Арцебальський А. П. Дніпропетровська обл.Українські герої космосу ПІБ космонавта Місце народження Рік польоту 11 Арцебальський А. П. Дніпропетровська обл. 1991 22 Береговий Г. Т. Полтавсьа обл. 1968 33 Васютін В. В. м. Харків 1985 44 Вовк І. П Харківська обл. 1984 55 Волков О. О Донецька обл 1985, 1988, 1992 66 Гудзенко Ю. П. Миколаївська обл. 1996 77 Добропольський Г. Т. м. Одеса 1971 88 Жолобов В. М. Херсонська обл. 1976 99 Кизім Л. Д. Донецька обл. 1980, 1984, 1986 1010 Левченко А. С. Харківська обл. 1987 1111 Ляхов В. О. Луганська обл. 1979, 1985, 1988 1212 Маленченко Ю. І. Кіровоградська обл. 1994 1313 Онуфрієнко Ю. І. Харківська обл. 1996 1414 Попов Л. І. Кіровоградська обл. 1980, 1981, 19 8282 1515 Попович П. Р. Київська обл. 1962, 1974 1616 Циблієв В. В. Крим 1994 1717 Шохін Г. С Луганська обл.

Перший космонавт незалежної України   Каденюк Леонід   КостянтиновичПерший космонавт незалежної України Каденюк Леонід Костянтинович ( 28. 02. 1951) місце народження с. Клішківці Чернівецької обл. Здійснив політ у космос 19. 11. 1997 р. з миса Канаверал , штат Флорида (США) на кораблі “ Колумбія”

Мета його польоту Вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвитокМета його польоту Вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, експресію генів у тканинах сої і рапи, якісний та кількісний склад вільних амінокислот у рослинах. Виконання експериментів Інституту системних досліджень людини на тему “ Людина і стан невагомості”.

Україна – третя космічна держава світу. У нас діють: Національне космічне  агенство (1992Україна – третя космічна держава світу. У нас діють: Національне космічне агенство (1992 р. ) Федерація космонавтики Інститут космічних досліджень (1996 р. )

Кількість польотів у космос Кількість польотів у космос

Хронологія основних етапів дослідження космосу 1. 15. 05. 1957 р. – старт першої міжконтинентальної балістичної ракети;Хронологія основних етапів дослідження космосу 1. 15. 05. 1957 р. – старт першої міжконтинентальної балістичної ракети; 2. 04. 10. 1957 р. – запуск першого штучного супутника Землі у вигляді блискучої кулі масою 84 кг з чотирма вусами-антенами; 3. 19. 08. 1960 р. – запуск корабля-супутника “Восток” із двома собаками на борту – Бєлкою і Стрєлкою, які живими повернулися на Землю; 4. 12. 04. 1961 р. – перший космічний політ на кораблі “Восток” Юрія Гагаріна, який облетів земну кулю за 108 хв і здійснив посадку в заданому районі; 5. 18. 03. 1965 р. – космонавт корабля “ Восход-2” О. Леонов уперше в історії виходить з корабля у відкритий космос; 6. 1969 р. – американські космонавти з корабля “Аполлон” здійснили посадку на Місяці; 7. 1975 р. – спільний радянсько-американський політ на кораблях “ Союз-19”, “Аполлон”; 8. 19. 11. 1997 р. – у складі міжнародного екіпажу на американському кораблі “ Шаттл” у космосі 16 діб провів український космонавт Леонід Каденюк.

Яке значення для людини має дослідження і використання Космосу сьогодні у світі. Яке значення для людини має дослідження і використання Космосу сьогодні у світі.

 1. Де люди використовують знання про Космос? 2. Я ка література є в бібліотеці 1. Де люди використовують знання про Космос? 2. Я ка література є в бібліотеці про дослідження Космосу. 3. Які ви знаєте вірші, пісні про Космос? 4. Космос вашими очима. Намалюйте малюнок та складіть розповідь. 5. Які загадки, приказки, прислів’я, художні твори, мультфільми про Космос ви знаєте?

  Запуск штучних супутників  Землі на геостаціонарних орбітах.  Запуск штучних супутників Землі на геостаціонарних орбітах. Створення пілотованих космічних станцій. Дослідження далекого космосу і планет Сонячної системи.

Венера-7 «Венера-7» — автоматична науково-дослідна космічна станція, призначена для дослідження планети Венера. Метою експедиціїВенера-7 «Венера-7» — автоматична науково-дослідна космічна станція, призначена для дослідження планети Венера. Метою експедиції автоматичної станції «Венера-7» було доставка апарату на поверхню Венери. Це було першою посадкою працюючого космічного апарату на іншу планету. Основне завдання космічної експедиції, мяка посадка на поверхню Венери, була виконана. Але не всі заплановані виміри були проведені. За результатами вимірів, проведених на апараті станції «Венера-7» , були розраховані значення тиску і температури на поверхні планети Венера, вони склали 90± 15 атмосфер і 475± 20 °C.

Багаторазовий транспортний космічний корабель Шатл «Колумбія» - найбільш відома і успішна американська програма багаторазовихБагаторазовий транспортний космічний корабель Шатл «Колумбія» — найбільш відома і успішна американська програма багаторазових транспортних космічних кораблів. Програма діяла з 1975 року по 2010 рік. Довжина шатла 32, 2 м, розмах крил — 23, 8 м, стартова маса 100 т, а всієї системи понад 2030 т. Всього до 2006 р. загальні витрати на програму склали 160 млрд дол. До цього часу було в цілому виконано 115 запусків.

  Космічний туризм — польоти в космос або на навколоземну орбіту в розважальних чи Космічний туризм — польоти в космос або на навколоземну орбіту в розважальних чи науково-дослідних цілях, за приватні кошти. Відповідно до досліджень громадської думки, у багатьох людей є велике бажання полетіти в космос. Ц е бажання може стати важливим джерелом подальшого розвитку космонавтики. Початкова вартість туру на орбіту складала 20 -23 млн. доларів. З липня 2007 року вартість космічного туру зросла з 20 до 30 -40 мільйонів доларів. Крім того, була оприлюднена ціна нової послуги — виходу космічного туриста у відкритий космос — 15 мільйонів доларів. Космічний туризм

Космічні туристи 1. Денніс Тіто (2001) — американський підприємець та мультимільйонер італійського походження. 2. МаркКосмічні туристи 1. Денніс Тіто (2001) — американський підприємець та мультимільйонер італійського походження. 2. Марк Шаттлворт (2002) — південноафриканський бізнесмен, першим африканцем, що побував у космосі. Найбільше відомий, як засновник дистрибутиву Linux під назвою Ubuntu. 3. Грегорі Олсен (2005) — засновник компанії Sensors Unlimited Inc, доктора наук. 4. Ануше Ансарі (2006) — американка перського походження, вчений. Голова компанії Prodea systems, Inc. 18 вересня 2006 стала першим космічним туристом серед жінок. 5. Чарльз Сімоні (2007, 2009) — учасник двох космічних польотів на російських кораблях Союз ТМА до Міжнародної космічної станції. Винахідник угорської нотації. 6. Річард Герріот (2008) — програміст і підприємець з США, відомий як розробник комп’ютерних ігор. 7. Гі Лаліберте (2009) — засновник і керівник компанії Cirque du Soleil (Цирк Сонця).

Міжнародна космічна станція  Міжнародна космічна станція — створена для проведення наукових досліджень вМіжнародна космічна станція Міжнародна космічна станція — створена для проведення наукових досліджень в космосі. Будівництво розпочато 1998 року і тривало в співробітництві аерокосмічних агентств Росії, США, Японії, Канади, Бразилії та Євросоюзу. МКС має модульну структуру: різні її сегменти створені зусиллями країн-учасниць проекту і мають свою певну функцію: дослідну, житлову або використовуються як сховища. Управління польотом МКС здійснюється з двох Центрів: російським сегментом з ЦУП (місто Корольов, Росія), американським сегментом з ЦУП-Х (Х’юстон, США). . Маса станції складає приблизно 400 тонн. МКС обертається навколо Землі на висоті близько 340 кілометрів, здійснюючи 15. 77 обертів за добу, рухається з середньою швидкістю 27 700 км/год, і може бути побачена неозброєним оком. Орієнтовно станція пропрацює на орбіті до 2016 -2020 років.

Перша орбітальна станція  Сал т 1 (Довготривала Орбітальна Станція), відправлена юи на БайконурПерша орбітальна станція Сал т 1 (Довготривала Орбітальна Станція), відправлена юи на Байконур в лютому 1971 року. Виведена на орбіту ракетою-носієм Протон-К 19 квітня 1971 року, припинила своє існування 11 жовтня 1971 року, пробула на орбіті 175 діб. На станції побували дві експедиції. Перша орбітальна станція «Салют-1» відкрила новий етап у дослідженні космічного простору.

Колонізація космосу — гіпотетичне створення автономних людських поселень поза Землею. Дослідники цієї проблеми вважають, що наКолонізація космосу — гіпотетичне створення автономних людських поселень поза Землею. Дослідники цієї проблеми вважають, що на Місяці і найближчих до Землі планетах досить ресурсів для створення такого поселення. Сонячна енергія там досить легко доступна у великих кількостях. Досягнень сучасної науки цілком достатньо для початку колонізації, але необхідна величезна кількість інженерної роботи.

Космос у мріях дітей. Космос у мріях дітей.

Збираємося в Космос! Складіть своє послання позаземним цивілізаціям. Кого б ви взяли з собоюЗбираємося в Космос! Складіть своє послання позаземним цивілізаціям. Кого б ви взяли з собою в Космос і що положили в космічний корабель?

Перевір свої знання Перевір свої знання

1. Хто першим із давніх вчених почав вважати, що Земля кругла ? а) Піфагор б) Аристотель1. Хто першим із давніх вчених почав вважати, що Земля кругла ? а) Піфагор б) Аристотель в) Галілео Галілей

3. Геліоцентричну будову Всесвіту розробив… а) Птолемей б) Джордано Бруно в) Микола Коперник 3. Геліоцентричну будову Всесвіту розробив… а) Птолемей б) Джордано Бруно в) Микола Коперник

Який вчений був страчений інквізицією за свої погляди на будову всесвіту? а) Аристотель б) ДжорданоЯкий вчений був страчений інквізицією за свої погляди на будову всесвіту? а) Аристотель б) Джордано Бруно в) Микола Коперник

Прилади для дослідження небесних тіл це. . а) гномон, квадрант, астролябій, телескоп, супутник б) гномон,Прилади для дослідження небесних тіл це. . а) гномон, квадрант, астролябій, телескоп, супутник б) гномон, мікроскоп, астролябій, квадрант в) телескоп, супутник, гігроскоп, квадрант

Який вклад у дослідження космосу зробив Галілео Галілей? а) Розробив гномон б) Довів геліоцентричну будову сонячноїЯкий вклад у дослідження космосу зробив Галілео Галілей? а) Розробив гномон б) Довів геліоцентричну будову сонячної системи в) Розробив перший телескоп

В якому році був запущений в космос перший штучний супутник? а) 1957 б) 1961 в) 1995В якому році був запущений в космос перший штучний супутник? а) 1957 б) 1961 в)

В якому році був запущений в космос перший український штучний супутник? а) 1957 б) 1961В якому році був запущений в космос перший український штучний супутник? а) 1957 б) 1961 в)

Перший український супутник, що був запущений у 1995 році має назву… а) СП - 1Перший український супутник, що був запущений у 1995 році має назву… а) СП — 1 б) Супутник — 2 в) СІЧ –

Костянтина Ціолковського називають… а) «Піонером космонавтики» б) «Батьком ракетної техніки» в) «Універсальним вченим» Костянтина Ціолковського називають… а) «Піонером космонавтики» б) «Батьком ракетної техніки» в) «Універсальним вченим»

З якою знаменною датою пов'язаний День космонавтики? а) Запуском першого супутника у 1957 році б) ПольотомЗ якою знаменною датою пов’язаний День космонавтики? а) Запуском першого супутника у 1957 році б) Польотом Юрія Гагаріна в космос 12 квітня 1961 року в) Висадкою людини на місяць у 1969 році

. Перший космонавт незалежної України це… а) Леонід Каденюк б) Юрій Гагарін в) Сергій Корольов . Перший космонавт незалежної України це… а) Леонід Каденюк б) Юрій Гагарін в) Сергій Корольов

 «Облетівши Землю в кораблі-супутнику, я побачив, яка прекрасна наша планета. Люди, будемо зберігати і «Облетівши Землю в кораблі-супутнику, я побачив, яка прекрасна наша планета. Люди, будемо зберігати і примножувати цю красу, а не руйнувати її» — Юрій Гагарін

 «Головна сила в людині — це сила духу»  — Юрій Гагарін «Головна сила в людині — це сила духу» — Юрій Гагарін

Для створення презентації використані ресурси Інтернету https: //www. google. com. ua Для створення презентації використані ресурси Інтернету https: //www. google. com. ua